Jaká byla příprava a jak probíhá sezóna během pandemie koronaviru?

Příprava byla dobrá, měla jsem štěstí, že jsem mohla lyžovat na Slovensku v březnu a dubnu. Z celé té situace se snažíme vytěžit jen to dobré, ale je mi líto fanoušků, že se nemohou zúčastnit závodů. Jejich hlasitá podpora je pro mě velmi důležité a může sehrát roli při výkonu. Ale zatím to zvládáme dobře.

V minulé sezóně SP překvapila Federica Brignone. Bylo třetí místo velkým zklamáním?

Poslední zimu jsem udělala maximum a letos to není jinak. Byla jsem velmi šťastná ze dvou křišťálových globů, i když samozřejmě byla škoda, že jsem je nepřijala osobně a nebylo možné je oslavit se svým týmem a fanoušky.

V posledních letech jste projevila velkou všestrannost, na čem chcete do budoucna pracovat?

Sezóna světového poháru s tolika závody a všemi disciplínami vyžaduje hodně energie. Snažím se ze všech sil poslouchat svůj tým a své tělo a doufám, že dříve či později dosáhnu svého velkého cíle, celkového vítězství SP.

Jak jste se vlastně dostala k lyžování? Kdo byl vzorem, inspirací?

Moji rodiče byli vždy mojí největší inspirací a vzorem. Cítím se nesmírně šťastná, že mohu svůj koníček proměnit ve své povolání. Lyžování je pro mě vášeň a to, co jsem vždy chtěla dělat.

Jaká je vaše první vzpomínka na Reusch?

Už jako dítě nosily mé idoly rukavice Reusch, proto jsem je tehdy tolik chtěla. O to šťastnější se cítím, že jsem součástí týmu Reusch a mohu závodit v nejlepších rukavicích.


Značka Reusch podporuje kromě Vlhové i další naděje lyžování. Ke známým jménům SP jako Shiffrinová, Kristoffersen nebo Pinturault se také připojí čtveřice mladých závodníků: šestinásobný vítěz juniorského SP Marco Odermat, teprve osmnáctiletá novozélanďanka Alice Robinson, která byla první vítězkou závodu SP s datem narození v novém miléniu, také Francouz Clément Noël a norský mladý reprezentant Lucas Pinheiro Braathen.