V Rakousku je aktuálně v provozu všech pět tyrolských ledovců, otevřel se i salcburský Kitzsteinhorn a brzy bude následovat také korutanský Mölltal.

Největší rozsah sjezdovek tradičně nabízí tyrolský Hintertux, podmínky jsou výborné a zalidněnost i o víkendu přijatelná:V Söldenu se lyžuje na pevném podkladu s prachovým povrchem na obou ledovcích Rettenbach i Tiefenbach. Ve výborném stavu by měla být i trať pro Světový pohár, který se tu koná koncem října:Stubaiský ledovec začíná sezónu obvykle s malým počtem tratí, podmínky jsou však velmi dobré:Pitztaler Gletscher má po vydatném sněžení už téměř zimní atmosféru, v provozu jsou všechny lanovky s páteřními trasami sjezdovek:Na Kaunertalu se lyžuje na členitějších tratích připravených z deponů sněhu podél kabinky Karlesjoch i na ledovcových pláních podél nové kabinové lanovky Falginjoch:Na Kitzsteinhornu se první den provozu v sobotu 8. října vydařil:V Itálii se lyžuje na vysoko položeném Stelviu a na Schnalstalu.

Na Passo Stelvio se bude lyžovat do konce října. Přístupová kabinová lanovka je brzy ráno vyhrazená pro závodní týmy, okolo deváté hodiny už lze vyjet bez problémů:Ve Švýcarsku je jako obvykle v provozu ledovec v Saas-Fee i v Zermattu a čerstvě také ledovcové tratě na Titlisu v Engelbergu.

Předpověď počasí na příští týden slibuje nízké teploty a další centimetry sněhu.

V sekci Počasí na SNOW.cz si můžete u jednotlivých středisek porovnat předpověď z různých zdrojů.