Malebné městečko Radstadt je ideálním výchozím bodem k objevování některých z nejznámějších a nejkrásnějších lyžařských oblastí v Rakousku. Za méně než 30 minut můžete být vlastním autem, ale také skibusem v Obertauernu, Schladmingu, Zauchensee, na Reiteralm nebo ve Snow Space Salzburg.

Lyžařská houpačka Radstadt - Altenmarkt, vhodná pro rodiny s dětmi a chráněná před větrem, je z obou stran přístupná 8místnou, resp. 10místnou kabinovou lanovkou. Lyžařskou oblast s jistotou sněhu ocení milovníci lyžování zejména pro její široké sjezdovky a útulné lyžařské chaty. Pro odvážné je tu Funslope Königslehen a pro začátečníky park Kemahdhöhe – v oblasti lyžařské houpačky Radstadt-Altenmarkt si rozhodně přijdete na své!

Lyžování však není jediným lákadlem lyžařské houpačky Radstadt-Altenmarkt, protože velmi oblíbená je také osvětlená sáňkařská dráha dlouhá šest kilometrů. Je pohodlně dostupná 8místnou kabinovou lanovkou a její použití je přes den zahrnuto ve skipasu Ski amadé.

Lyžařská houpačka Radstadt-Altenmarkt, stejně jako téměř všechny sousední lyžařské areály, je součástí největší rakouské lyžařské sítě Ski amadé a vy tak máte v okolí Radstadtu k dispozici celkem 760 km čisté zábavy na sjezdovkách a 270 nejmodernějších vleků a lanovek – vše s jediným skipasem!


Foto: Tourismusverband Radstadt

Radstadt potěší běžkaře i rodiny s dětmi

Radstadt je například skutečným eldorádem pro příznivce běžeckého lyžování. 150 km upravovaných tratí pro bruslení i klasický styl a 50 km dlouhá Taurská trať nabízejí běžkařům mnoho rozmanitosti uprostřed nádherných kulis. Překrásné vysokohorské tratě – na Rossbrandu a na Gnadenalm – rozbuší srdce běžkařů až do jara.


Foto: Tourismusverband Radstadt

K pohybu na čerstvém vzduchu vybízí v Radstadtu také mnoho upravovaných zimních turistických tras – ať už jde o pohodové zimní procházky nebo romantické projížďky kočárem taženým koňmi – je jen na Vás, jak se budete v naší kouzelné zimní krajině pohybovat.

K dispozici je navíc také kluziště s udržovaným přírodním ledem a zbrusu nové hřiště na curling.

Za návštěvu stojí také nedaleké lázně Therme Amadé v sousedním Altenmarktu. Termální lázně nabízejí 11 různých bazénů, čtyři vzrušující skluzavky a prostorné wellness – zde najdete skutečný relax po vzrušujícím dni v Radstadtu.


Foto: Tourismusverband Radstadt

Více informací v češtině najdete na: www.radstadt.com

Radstadt