SNOW 135 vychází 9. prosince 2021
166 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Ve SNOW 135 najdete 2 skipasy zdarma + jeden kupón na saunu 1+1:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:

Tři bratři Žampovi

Žili byli tři bratři… Příběh úspěchu sourozenců Adama, Andrease a Tea Žampových by na první pohled možná mohl působit jako pohádka. Ve skutečnosti je vše mnohem prozaičtější, klíčem k branám Světového poháru v alpském lyžování jsou spousta poctivé dřiny i skvěle fungující rodinný tým.
Corinne Suter - Kráska s velkým srdcem

Sedmadvacetiletou Švýcarku nezastavilo ani zranění z tréninku v Zermattu a před sezónou, kdy chce zaútočit na medaili z olympiády, hlásí, že je ve skvělé formě. Dobrá je nejen na svahu, ale i v životě: Podporuje útulek pro zvířata, při péči o koně zapomíná na čas (neštítí se ani kydání hnoje!) a náležitě rozmazluje své tři kočky, z nichž kocour Mizi je jejím věrným společníkem už šestnáct let.
Příběhy českých průkopnic

První, ryze závodní trasa, na které si to dámy rozdaly v běhu na ski, byla 500m dráha při I. mezinárodních závodech lyžeckých v Dolních Štěpanicích 21. února 1897. Všechny 3 jezdkyně, členky ČKSS Jilemnice, si podle pořadatelů vedly skvostně. Zanořili jsme se do příběhu prvních žen, které se nebály nasadit si čertova prkýnka.
Musí to být krásná věc! Jak vznikají lyže Choc?

Lyžování se může zdát jako nepotřebná kratochvíle, ale přesto sytí a osvěžuje naši kulturu jako voda krajinu. Vedle mnoha pramínků rozprostřených po celé zemi najdeme v Česku dva hlavní vývěry: vedle Krkonoš a jejich okolí je to možná trochu překvapivě Vysočina.
Plnoštíhlé jsou v módě

Širší lyže – které náš časopis čistě pro přehled pojímá jako lyže široké 76 a více mm – jsou v kolekcích výrobců řadu let. Byť se ne všude prosazují, firmy jsou vytrvalé a přinášejí nové a nové kolekce možná v domnění, že je spotřebitel konečně masově pochopí a vezme na milost. Širší lyže čili allmountainy mají totiž řadu zajímavých výhod zejména pro nás, běžné uživatele.
World Ski Test 2021–22

Chaos a praktická nemožnost plánování větších akcí znemožnila v posledních dvou sezónách několik velkých tes-tovacích podniků. Konkrétně World Ski Test se opakovaně přesouval, než se nakonec o více než rok později skutečně uskutečnil. Stalo se tak v květnu 2021 na rakouském ledovci spravovaném českým managementem Mölltal v Korutanech.
Jak jste na tom s rovnováhou?

Rovnováha je zásadní princip. Pro vesmír, planetu, jedince… A samozřejmě i pro schopnost lyžovat. Lyžařská rovnováha souvisí s vnímáním prostoru člověkem a řídí jeho individuální reakce při každé pohybové situaci. Říká se, že „dobrá rovnováha je základním stavebním kamenem dobrého lyžování“ – a je to pravda!
Bosna a Hercegovina - balkánské lyžování s olympijskou stopou

Jako děti jsme s rodiči v 80. letech navštívili Jugoslávii a cestou od moře jsme zajeli i do Sarajeva. Mnozí si ještě vzpomenou, že tam tehdy na olympiádě moravská lyžařka Olga Charvátová získala pro Československo první lyžařskou olympijskou medaili. Když nám doma zakázali opustit vlastní okres, ale cestování do zahraničí bylo paradoxně povoleno, přišel čas vrátit se do vzpomínek a vyzkoušet olympijské sjezdovky.
Seiser Alm: Kde lišky dávají dobrou noc

Ráno nás uvítá zasněžená pláň jiskřící ledovými krystalky. Oheň přes noc vyhasl, tak je třeba skočit pro dříví, zatopit a vyzvednout ve schránce u cesty pečivo, které tam ráno čerstvé hodil pekař při rozvážce. Z kožených pohorek na terase přežila noc jediná. Když se Milo vydá po výmluvných stopách ve sněhu, najde na okraji lesa i druhou, okousanou od lišky…
Recco - pověry a mýty aneb jde o každý jeden život

S nápisem Recco na oblečení, přilbě či lyžařské botě se setkal snad už každý lyžař. Mnozí tak nějak tuší, co je důvodem jeho přítomnosti, ale také ho svorně chápeme i jako pouhý další marketingový střípek k tomu, aby jím označené zboží bylo ještě lépe prodejné. Jak reálně funguje? Má význam při záchraně života?
Útěk z civilizace

„Náš obchod je otisk našich slabostí a vášní“
Dokola slýcháme, jak je doba uspěchaná, jak je člověk ve vleku povinností, kariéry, vydělávání a splácení v kolotoči, z něhož se nedá vystoupit. Příklady ale ukazují, že to lze. Je to pouze o tom, najít odvahu a rozhodnout se.
SNOWtest skialp 2021

Už v listopadovém vydání jsme přinesli hlavní dávku testů skialpových lyží, které jsme zastropovali šířkou 89 mm pod botou. Někde kolem ní se totiž láme širokopásmová univerzálka s lyžemi, které už preferují měkčí sněhové podmínky. Čili tentokrát přinášíme test těch širších lyží, které se prosadí právě zejména v prašanu nebo jarních snězích. A které taky mnohem více akcentují sjezd než výstup a chůzi.
Mt. Baker: nejlepšího v malých dávkách

Mnoho lyžařských areálů po celém světě se chlubí počtem slunečných dní během zimní sezóny a zakládá si marketing na jistotě hezkého počasí. Mt. Baker v severní části státu Washington mezi nimi není – ba právě naopak. Místní jsou extrémně pyšní na lokální nepřízeň počasí a fakt, že jejich sněhové hřiště má slunečných dní statisticky nejméně na světě.
Přístup jak u Disneyho

myšJak se mohou horská střediska inspirovat světoznámým průkopnictvím společnosti Disney, využít jejich zkušeností a zlepšit své zákaznické služby.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 135!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!