V prvním z obou závodních dní se mladšímu Andreasovi podařilo s vysokým startovním číslem 52 dostat na 30. příčku zajišťující druhé kolo. Bohužel se tam dlouho neohřál, hned po něm jedoucí Švéd Mattias Roenngren jej předstihl o pouhou jednu setinu a stal se tak závodníkem s nejvyšším číslem, který dosáhl na postup. Podruhé se tedy v ten den na Gran Rise představil pouze jeho starší bratr.

O 24 hodin později si slovenští sourozenci role prohodili. Adam čekal na poslední postupové pozici, zda mu jeho výkon bude stačit, když jej sesadil na 31. příčku právě Andreas. „V neděli to v prvním kole bylo úplně super a druhé jsem měl rozjeté též perfektně, ale bohužel jsem chyboval a stálo mě to ve výsledkové listině pár míst,“ uvažoval Adam Žampa. „V pondělí mě sice Andy vytlačil, ale byl jsem moc rád, že to byl právě on. Jasně, být první pod čarou vždy zamrzí, ale je to sport a jedeme dál. I tak jsem byl s touto jedinou výjimkou ve všech letošních obřácích na bodech, takže je to celkem fajn “

Jeho mladší bratr si naopak v pondělním závodu na Gran Rise spravil chuť. „Být o setinu na nepostupovém místě je vážně blbý pocit a pak to padlo na Adama, takže v týmu to možná byla trochu smůla. Já si ale ovšem v pondělí v Alta Badii nadělil předčasný vánoční dárek, ještě než jsme odjeli slavit domů na Slovensko. Poprvé jsem se v tomto ročníku dostal do druhého kola, šel jsem do toho naplno a i s chybou nahoře, která mě mrzí, to byl sedmý čas kola a v úseku mezi prvním a druhým mezičasem se mi povedl dokonce nejrychlejší úsek ze všech,“ zavzpomínal na předvánoční jihotyrolskou zastávku bílého cirkusu Andreas Žampa.

Vánoce strávili bratři v rodném Starém Smokovci, odkud se ale po pár dnech volna vydali trénovat na Reiteralm. „Forma je dobrá a já už se těším na Adelboden,“ řekl Andreas Žampa, který má v letošním roce na svém kontě i výhru v obřím slalomu v rámci Severoamerického poháru, jenž je tamní obdobou Evropského poháru.

„Udělali jsme vše pro to, abychom se na Adelboden co nejlépe připravili. A pak bude vrchol zimy, olympijské hry a já věřím, že nám to tam vyjde,“ doplnil Adam Žampa.