Mariánské Lázně nesou své poslání už ve svém jménu, díky jejich blízkosti u Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les ale mohou nabídnou i pěkný kus přírody. Přivezte si proto sjezdovky i běžky, oboje přímo v Mariánkách využijete. Lyžování je ale v tomto článku až na druhém místě, takže se jdeme nechat hýčkat.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

Rodina hotelů Falkensteiner umisťuje své klíčové body na nejzajímavějších místech světa, což už samo o sobě tak trochu napovídá, že Mariánské Lázně za objevení rozhodně stojí. Konkrétně Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně spojuje původní lázeňskou architekturu s moderním nadnárodním managementem, čímž efektivně spojuje tradici a modernitu.

Hlavní historická budova pochází z 19. století, byl to kdysi luxusní „Hotel Casino“. Později v budově dokonce sídlil Výzkumný ústav balneologický. Lázeňská péče na nejvyšší úrovni tu má hluboké kořeny a dnes cílí výhradně pro hotelové hosty. Nejprve můžete přebytečné myšlenky a stres vypouštět ve velkolepém wellness Acquapura SPA s pěti bazény a saunovým světem. Právě Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně ***** (ano, tak se oficiálně jmenuje, pět hvězdiček získal hotel loni) tak nabízí nejrozsáhlejší bazénový komplex ve městě.

Opravdová lázeňská péče

Jenže není to zdaleka jen wellness. Hotel nabízí i lékařskou péči a cílenou terapii, po stanovení diagnózy následuje sestavení individuálního plánu sestaveného z více než 60 možných léčebných procedur. Tým terapeutů vede hlavní lékař MUDr. Roman Vokatý, právě pod jeho vedením vzniká plán léčby sestavený s důrazem na použití přírodních léčivých zdrojů Mariánských Lázní a blízkého okolí, zejména tedy minerálních pramenů, přírodní rašeliny a CO2. Hlavní indikace pro mariánskolázeňskou kúru jsou onemocnění pohybového aparátu, trávicího systému a dýchacích cest.

Prevence zdraví duše i těla

Můžete ale využít i moderní terapeutické postupy pro prevenci následků stresu a syndromu vyhoření nebo třeba výživový coaching pro detoxikaci organismu. Ten by nebyl možný bez zdravé a vyvážené kuchyně, která používá nejnovější metody přípravy pokrmů pro maximální zachování živin a chuti a s ohledem na čerstvé a regionální suroviny. Jídelníček akcentuje zdravé a chutné pokrmy s prvky středomořské, asijské a východní středomořské kuchyně, na přání není problém připravit speciální dietu.

Zdravou tečkou za tím vším je vlastní minerální pramen Alexandra, který si můžete načepovat přímo v interiéru a který hotel požívá pro pitnou kúru i minerální koupele.

Za prameny a architekturou

Pokud se vám nechce zrovna lyžovat, kulisy relaxačnímu pobytu mohou dělat zdaleka nejen četné prameny vyvěrající ve městě a v okolí, ale také specifická architektura a jedinečné urbanistické pojetí inspirované anglickými lázeňskými městy. Však se taky Mariánské Lázně nachází na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v rámci společné nominace „Slavné lázně Evropy“.