SNOW 137 vychází 24. února 2022
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Skipas 1+1 zdarma do Hinterstoderu

Jeden z dvojice lyžuje ve stejný den zdarma. Kupón si stáhněte na www.skipasomat.cz!
Pár tipů z obsahu:

Carlo Janka - Odcházení mlčenlivého šampiona

Když se letos závodníci vydali na trať nejdelšího sjezdu Světového poháru v alpském lyžování, jeden z nich věděl, že je to pro něj naposledy. Pětatřicetiletý Švýcar Carlo Janka pojal svou rozlučku civilně, vlastně v souladu s tím, jak vystupoval po většinu kariéry. V prvním ze sjezdů jedenáctým místem připomněl své schopnosti, o den později po chybě dojel sedmačtyřicátý a…
Jeremy Bloom - poháněn neúspěchem

Americký boulař Jeremy Bloom je trojnásobným mistrem světa a dvanáctinásobným vítězem Světového poháru, ale taky jediným olympijským lyžařem v historii sportu, který hrál i v proslulé americké NFL. Krom zmíněného reprezentuje Jeremy spoustu, spoustu dalšího.
Kouč Richie

Jeho pozoruhodná kariéra je pro mě ztělesněním vrchovatě naplněného příslovečného amerického snu – bez toho, aby v něm úspěch potřeboval být poměřován penězi či podnikatelskými počiny, jak tomu nezřídka v případě podobných snů bývá. Čerstvý a pouze jen formální důchodce si drží neobvykle mladistvý vzhled, vládne očividnou dobrou formou a svět měří bystrým, jasným pohledem. Ani bezmála čtyřicet let v cizině neubralo jeho rodné řeči nic z typického brněnského přízvuku. Odchoval na dvě stovky vysokoškolských lyžařů, některé z nich oddal do manželských svazků, asistoval u jejich operací. Byl jim náhradním rodičem, rádcem, mentorem, kamarádem, kdykoli to potřebovali. Dodnes s nimi a jejich rodinami udržuje vřelé kontakty. Milují ho. Co víc od plného života chtít? Z Richarda Rokose čiší ryzí člověčina.
Češi a alpské disciplíny na ZOH v Pekingu: Ledecká sahala po opětovné senzaci

Dvakrát útok Ester Ledecké na medaili, a nakonec čtvrté místo v kombinaci a páté v super-G. Olympijské maximum Martiny Dubovské ve slalomu a Kryštofa Krýzla v obřím slalomu. I premiérové starty pod pěti kruhy hned pro trojici závodnic. Jak si vedli čeští lyžaři v alpských disciplínách na XXIV. zimních olympijských hrách 2022 v čínském Pekingu?
Šárka Pančochová - vždy s úsměvem

Olympijské hry v podání české výpravy mají své nepopiratelné stálice. Jednou z nich je snowboardistka Šárka Pančochová, která nechyběla ve Vancouveru, Soči, Pchjongčchangu a naposledy ani v Pekingu. Vydá se i za čtyři roky do Milána a Cortiny d‘Ampezzo?
Radost až na kost

Poslední článek sezóny vždy bilancuje. Kromě bilance však tentokrát ponechá i trochu prostoru pro přemýšlení na léto a snad i kousek motivace na další zimu.
Lyžování a surfing, rozdělení příbuzní

Dva z nejpopulárnějších zážitkových sportů na planetě se vzájemně inspirují a ovlivňují už více než půl století.
Aljaška vrtulníkem

Detašovaná enkláva Spojených států se pyšní několika superlativy, které lyžaře na první pohled zaujmou. Specifické sněhové podmínky jsou dány polohou a strukturou krajiny. Jednak jde o území na hranici polárního kruhu, což zaručuje chladné zimy. Dále je důležitá nadmořská výška severozápadních Kordiler – právě na Aljašce se nachází nejvyšší hora Severní Ameriky, šestitisícová Denali. Od ní se táhnou obrovské pevninské ledovce často až k úrovni oceánu. Právě jeho blízkost má také klíčový vliv na enormní množství srážek a kvalitu sněhu, který aljašské hory pokrývá…
Roadtrip po západním Turecku

Co se vám vybaví, když se řekne Bursa, Isparta nebo Antalya? Mně něco málo říkala maximálně Antalya. Vybavily se mi asociace s ní spojené: léto, chartrový let, pláž, tlustý turista. Pokud však trošku zapátráte v googlu, tak na vás vyskočí, že jsou to starobylá města v západním Turecku, která, pozor, leží v blízkosti hor.
Průvodce letním lyžováním v Norsku

Každý (normální) rok přichází doba, kdy většina lidí ukládá lyže do garáže či sklepa. Ale leckomu je to líto. Jasně, můžeme je vyměnit za kajak nebo naleštit golfové hole, vytáhnout ze skříně cyklistické oblečení. Všechny tyto letní činnosti jsou skvělé! Ale lyžování to není.
Elektrina zo zasnežovacieho systému

Stále viac horských stredísk investuje do trvalo udržateľných riešení zasnežovania. Spoločnosť TechnoAlpin poskytuje prostriedky a know-how na to, aby bolo možné využívať zasnežovacie systémy aj na výrobu elektriny.
Našlápnuto do budoucna

V pandemických časech se horskostřediskovým bikeparkům po celém světě vesměs daří a jejich provozovatelé získávají řadu cenných poznatků, které jim pomohou k potenciálně úspěšnému letnímu chodu i v postcovidovém budoucnu.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 137!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!