"Termínově to vychází na pátek 11. a sobotu 12. března 2011 a pojede se obří slalom a slalom žen," sdělil to nejpodstatnější přímo z dějiště zasedání viceprezident organizačního výboru ALEŠ KRÝZL. "Je to předposlední závod sezóny, navazuje na něho už jen finále Světového poháru ve švýcarském Lenzerheide. V tuto dobu bývá ve Špindlu krásné počasí se spoustou sněhu i jarního sluníčka, takže se určitě máme všichni na co těšit," dodal Krýzl.

Ve Špindlu měla proběhnout premiéra Světového poháru již v prosinci 2003, ale úsilí organizátorů z řad Ski klubu Špindl bylo tehdy zmařeno nedostatkem sněhu. O dva roky později se již však odložená svěťáková premiéra na Černé sjezdovce ve špindlerovském Skiareálu konala a vzhledem k tomu, že dopadla velmi dobře, přidělila FIS do Česka další Světový pohár na leden 2008. I tyto závody byly hodnoceny velmi pozitivně, nicméně bylo ještě třeba značného diplomatického úsilí, aby se Světový pohár sjezdařek mohl znovu vrátit na české území.

"Je to vynikající zpráva pro české sjezdové lyžování, jsme rádi, že k tomu, že máme opět svěťák, přispěli svými výbornými výsledky i naši závodníci, zejména Šárka Záhrobská a její tým. Závod na domácí půdě za dva roky bude navíc jistě velkou motivací i pro naše talentované juniorky," uvedl předseda Úseku alpských disciplín SLČR MIROSLAV JAROUŠ.