SNOW tour 2022 - Špindlerův Mlýn březen from SNOW.cz on Vimeo.


I v březnu se ve Špindlu můžete zúčastnit Fresh Tracku, tedy první stopy, kdy lyžujete v omezeném počtu lyžařů podle podmínek buď ve Svatém Petru, nebo na Medvědíně, a to hodinu před oficiálním zahájením provozu střediska, tedy od 7:30 - první stopa přitom trvá do 9:30.

Fresh Track vyjde na 2 990 Kč a v ceně je zahrnutá také velmi pestrá snídaně, která je servírovaná formou švédských stolů a vybírat si můžete z párečků, vajíček, pečených fazolí, sýrů, šunek, salámů, pečené zeleniny, müsli, štrúdlu s vanilkovou polevou a dalších sladkých dezertů. U dveří vás obsluha uvítá nejen pomerančovým freshem, ale také sklenkou prosecca. Zatímco při Fresh Tracku ve Svatém Petru probíhá snídaně v restauraci na Pláni, při Fresh Tracku na Medvědíně se nasnídáte v restauraci Medvědín 1235.

Na rozdíl od naší prosincové návštěvy jsme se nyní mohli sklouznout i na rychlých sportovních červených sjezdovkách na Hromovce a také na neméně sportovní černé sjezdovce World Cup, která díky stínu drží dlouho zcela rovná. Já osobně mám nejradši horní část téhle sjezdovky, která není tak ultimátně prudká, a tak se tu dá vykroužit několik pohodových oblouků v řadě, na prostředním nejprudším padáku pak mívám stažené půlky a čekám, kdy se tam rozsypu jak dlouhá tak široká. Zřejmě mi ego a také skutečnost, že se na téhle trati jezdí i Světový pohár, nějak nedovolí si tu šoupnout, i když by to nebyla žádná ostuda. Dlouhodobě mi chybí provoz horní kotvy na sjezdovce Hřiště, která díky své šířce a příjemnému sklonu vždycky patřila k mým oblíbeným sjezdovkám ve „Svaťáku“.

Sklonem nejpřívětivější sjezdovka je modrá Turistická, takže bývá často zaplněná i učícími se dětmi, a tak ji osobně vzhledem k její frekventovanosti tolik nevyhledávám, byť druhá polovina trati je poměrně sportovního charakteru. Osobně dávám přednost sjezdovce Červené FIS, kde mě nejvíc baví její horní přehledný úsek s akorátním červeným sklonem.

Dlouhodobě jsem si ale oblíbila lyžování na Medvědíně. Ani mi nevadí, že tu na rozdíl od „Svaťáku“ není moderní vyhřívaná šestisedačka, ale pomalejší „čtyřka“ – možná i díky tomu jsou medvědínské svahy méně zaplněné než ty ve Svatém Petru.

Ať už si na vrcholu Medvědína vyberu pravou nebo levou stranu, v obou případech oceňuju přehlednost sjezdovek. Jejich sklony jsou akorát tak dělané na maximální pokládání se do oblouků a i když se vypravíte na černou sjezdovku, pořád se do toho díky dostatečné šířce sjezdovky můžete pěkně opřít bez potřeby „šoupat“.

Kdo by si chtěl na Medvědíně na chvíli „odfouknout“ a dát relax stehenním svalům, může sjet na Horní Mísečky, kde se sice taky v jednu chvíli zahřejete na prudším padáčku, jinak je to ale taková spíš „modrá pohoda“ a dá se sem vzít i méně zdatný lyžař. My jsme na Mísečky zavítali hlavně kvůli snowparku, který tu loni býval, letos ale vystavěný není, a tak je tu hlavním mimosjezdovkovým zpestřením jakási jednoduchá skicrossová trať vinoucí se skrz les pod lanovkou a následně je pár terénních vln vytvořeno i v místě snowparku.

Připomínám, že ve Špindlu platí flexibilní ceny skipasů, tedy ceny závisí na vytíženosti střediska, klimatických podmínkách a také době, kdy skipas zakupujete a obecně platí čím dříve, tím levněji. Od druhé poloviny března tak v týdnu můžete lyžovat už od 460 Kč.

Sezóna ve Špindlu potrvá určitě do 10. 4. a v termínu od 28. 3. do 10 .4. si pro lyžaře areál připravil ve spolupráci s ubytovateli akci, kdy k ubytování ve vybraných partnerských hotelech minimálně na dvě noci získáte skipas zdarma za každý den vašeho pobytu.


Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy 2 h
Skipasy zakoupené v den návštěvy na místě na pokladně:  
Celodenní skipas dospělý 1 190 Kč
Senior/Junior 800 Kč
Děti (6-11 let) 960 Kč
Děti do 6 let zdarma (v doprovodu rodiče)
Skipasy zakoupené dopředu online – flexi ceny: Cena skipasu závisí na obsazenosti střediska,
počasí a dalších externích faktorech.
Čím dříve zakoupíte, tím levněji lyžujete.
Webové stránky www.skiareal.cz

Ve Špindlerově Mlýně jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení REHALL a v helmách a brýlích SMITH.