Uplynulou sobotu se na Ještědu uskutečnil veřejný závod Kästle Dark SNOW Ještěd na sjezdovce Nová Skalka, která se může pochlubit jedním z nejlepších osvětlení pro večerní lyžování v Evropě. Závod byl postaven do stylu super-G, tedy v kombinaci se sportovním sklonem sjezdovky Nová Skalka šlo o poměrně rychlý, takřka adrenalinový závod. I přes jarní datum vydržela sjezdovka v docela jetelném stavu i na finálové jízdy, do kterých se kvalifikovali 4 nejrychlejší ženy a 4 nejrychlejší muži.

Kromě 45 závodníků se na trať jakožto předjezdec a čestný závodník vrhnul i Lukáš Hnát na monoski v doprovodu Radima Palána, kteří svou jízdu okořenili světlicemi a divákům tak při soumraku pod Ještědem nabídli netradiční podívanou.

Dark SNOW from SNOW.cz on Vimeo.

V ženské kategorii si vyjela suverénní první místo stejně jako na Monínci Sylvie Hudečková (Rovně a rychle), druhé místo brala Adéla Štěpková (P-Ski Team) a na třetím místě se umístila Lawrie Alnam z Velké Británie, a tak by se dalo hovořit o mezinárodní účasti.

V mužích zvítězil slavný český rychlostní lyžař Radek Čermák (Čermák Rent-A), následovaný Janem Caltou (P-Ski Team) a Petrem Dvořákem (Rovně a rychle).

Vyhlášená byla také kategorie týmů, ve které se těsně podařilo vyhrát týmu „Rovně a rychle“ ve složení Sylvie Hudečkové, Petra Dvořáka a Radima Palána. Po vyhlášení nechyběla tombola, jejíž hlavní výhrou byly závodní lyže Kästle.


Výsledky 1. kola

Výsledky finále