Tisková zpráva Czech Ski & Snowboard z 9. 5. 2022

Světový pohár žen se ve Špindlerově Mlýně konal už v březnu 2019, kdy se v nejznámějším českém lyžařském resortu ve velkém souboji utkaly dvě hvězdy: Američanka Mikaela Shiffrinová proti Slovence Petře Vlhové.

V úžasné atmosféře, kdy do ochozů na dva závody dorazilo v součtu 19 tisíc diváků, ovládla Vlhová obří slalom, Shiffrinová brala bronz, ve slalomu si pak svá místa vyměnily. „Bylo to jednoduše něco neskutečného. Za sebe jednoznačně říkám, že by měly být světové závody v Čechách a na Slovensku častěji,“ řekla tenkrát Vlhová.

V roce 2021 hostilo Světový pohár Slovensko v Jasné – a opět byl ve znamení těchto dvou závodnic. Teď je na řadě zase Česká republika.

„I díky Světovému poháru v roce 2019, kdy jsme jasně prokázali, že i tak malá země, jako je Česká republika, umí uspořádat velké závody, se podařilo dostat Špindlerův Mlýn do termínovky pro rok 2023. Povedená akce je vždy tou nejlepší referencí. Skvěle zvládnutá organizace z roku 2019 byla tím nejlepším možným doporučením. O místech konání Světových pohárů se dlouze jednalo a je skvělé, že jsme splnili cíl, který jsme vyhlásili právě v roce 2019 – a to vrátit Světový pohár lyžařek do Česka,“ říká Roman Kumpošt, viceprezident Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

Špindlerův Mlýn je na konání prestižního podniku připravený. „Máme velkou radost, že se Světový pohár opět vrací do Špindlerova Mlýna. Náš zkušený organizační tým bude v podobném složení a budeme tak čerpat nejen z úspěchu minulého ročníku, ale například i z participace na pořadatelství neméně úspěšného Světového poháru v Jasné 2021,“ uvedl Čeněk Jílek, předseda představenstva Melida, a.s., provozovatele Skiareálu Špindlerův Mlýn a spolupořadatele Světového poháru v roce 2023. „Věříme, že se nám opět podaří uspořádat nejen skvělé závody, ale zároveň i jedinečnou sportovní a kulturní událost, která bude dobře reprezentovat naše zimní středisko, celý Špindlerův Mlýn i české a slovenské lyžování.”

V původním plánu figuroval v termínové listině pro rok 2023 Špindlerův Mlýn o měsíc později, tedy začátkem března, po úpravách pak z plánu závodů vypadl a chvíli to vypadalo, že si Česko bude muset na nejlepší světové lyžařky počkat déle než čtyři roky. Nakonec ale Špindlerův Mlýn v oficiálním seznamu nechybí a organizátoři se chystají na velkou akci. „Pro Česko je pořádání Světového poháru v alpském lyžování žen obrovsky prestižní záležitostí a je potřeba ocenit velmi dobrou práci našich zástupců,“ uvedl Heřmanský. „Závody ve Špindlerově Mlýně jsou těmi posledními před mistrovstvím světa, takže to pro všechny lyžařky bude možnost, jak vyladit potřebnou formu. Věříme, že se do České republiky sjede špička ženského lyžování.“