Tisková zpráva SLČR ze 17. 8. 2022

Knor juniorským šampionem v super G. Češi získali na úvod MSJ čtyři cenné kovy

Skvělým způsobem vstoupili čeští travní lyžaři do mistrovství světa juniorů v německém Neudorfu. Hned v úvodní disciplíně šampionátu super G brali čtyři medaile, o tu nejcennější se postaral Aleš Knor, který se stal juniorským mistrem světa. Ze stříbra se radovala Aneta Koryntová, bronzové medaile si na krk pověsili Jan Borák a Eliška Rejchrtová. Zítra juniorský vrchol sezony pokračuje závodem v super kombinaci.

Knor mistrem světa , Borák se navnadil před zítřejší obhajobou

Aleš Knor už ví, jaký je to pocit získat na mistrovství světa juniorů medaili. Na loňském domácím šampionátu bral v super G stříbro. Dnes svůj zatím nejlepší výsledek kariéry ještě o jednu příčku vylepšil a stal se mistrem světa mezi juniory. „Neskutečný pocit. Obrovské zadostiučinění za to, co jsem tomuto sportu obětoval. Moc si toho vážím,“ sdělil své bezprostřední pocity novopečený světový šampion. Trať v Neudorfu mu v trénincích dle jeho slov moc neseděla. „Trať byla hezká, ale trošku na hlavu. V tréninku mi moc nevyhovovala, v závodě jsem ale našel ideální stopu a vyšlo to.“

Knora na stupních vítězů doplnil bronzový Jan Borák, který byl se svým dnešním výsledkem spokojen. „Dnešní super G bylo rychlé a technicky zajímavé. Užil jsem si to,“ hodnotil. Zkraje jízdy se mu ale nevyhnuly problémy. „Na startu jsem měl lehké zaškobrtnutí, kdy jsem při sestupu ťukl špičkou lyže o rampu, ale zvládl jsem to. S jízdou jsem jinak spokojený.“ Borák už má ale v hlavě zítřejší super kombinaci, ve které se bude snažit obhájit loňské zlato ze Štítné. Sebevědomí mu ale nechybí. „Na super kombinaci si věřím. Dnešním závodem jsem si udělal chuť a zítra musím máknout, abych dokázal titul obhájit. Nebude to lehké, nejsem jediný, kdo na zlato pomýšlí,“ konstatuje.

České reprezentanty na stupních vítězů doplnil stříbrný Rakušan Leopold Schoen.

Setinové drama mezi dívkami přineslo premiérové medaile pro Koryntovou a Rejchrtovou Velice vyrovnaný závod odjely v Neudorfu juniorky. Z celkového triumfu se radovala Rakušanka Tina Hetfleisch, která zvítězila o pouhé tři setiny sekundy před Anetou Koryntovou. Česká závodnice si na juniorském světovém šampionátu dnes odbyla premiéru a hned se radovala ze stříbrné medaile. „Jsem strašně nadšená, neumím to ani popsat. Stále to nechápu,“ svěřila se v cíli. „Trať mi sedla. Nebyla úplně těžká, ale zase měla zajímavé pasáže.“ Koryntová se na MSJ těší také na slalom, ve kterém má letos na svém kontě jednu výhru ve Světovém poháru. „Bude to hodně těžké, ale jsem připravená. Snad výsledek ve slalomu vylepším o tu jednu příčku,“ doufá patnáctiletá Češka.

První medaili na juniorském MSJ v kariéře dnes získala i Eliška Rejchrtová, která si dojela pro bronz. Cennému kovu byla blízko už loni ve Štítné, tam ale skončila na čtvrtém místě v super kombinaci a obřím slalomu. „Minulý rok to vždycky nevyšlo o kousek, tak jsem ráda, že to letos konečně klaplo. Trať se mi líbila, i když tam byl postavený skok, který tam předtím nebyl. Trochu jsem z něj měla respekt. Dole jsem navíc chybovala, což mě docela mrzí, jelikož jsme ve výsledcích byly naskládané těsně za sebou,“ upozorňuje Rejchrtová na fakt, že na svou stříbrnou krajanku Koryntovou ztratila pouhou setinu sekundy. „Ale jinak jsem spokojená, je to skvělý pocit mít medaili,“ říká Rejchrtová.