SNOW 139 market vychází 21. října 2022
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Jak to všechno začalo…

Lyžování existuje v Evropě hodně přes století a po celou dobu rozdává štěstí – zpočátku po trochách, později více. Vrcholný rozmach lyžařské radosti však přišel až asi před čtvrtstoletím – s tím, jak se objevil a začal emancipovat carving. Jízda beze smyku po vykrojené hraně se po pouhých několika letech stala normou a dodnes těší všechny lyžaře, kteří tomuto magickému pohybu přišli alespoň trochu na kloub.
Carvingoví průkopníci - Albert a ti před ním

Když se v roce 1993 objevily v lyžařských obchodech první radikálně krojené lyže, byly zjevením. Carvingové tvary, pomáhající lyžařům čistě vyjíždět krátké oblouky, se však do oboru plíživě prosazovaly celé století.
Vesnická továrna na světové lyže
Kästle míří vysoko aneb co se děje v Novém Městě na Moravě?

Tradice výroby lyží na Vysočině sahá až do roku 1896. Od prvních prototypů celodřevěných lyží přes první laminátové lyže s plastovou skluznicí ARTIS Sapporo z roku 1962 se továrna rozrostla až k dnešním 293 zaměstnancům a stále roste. V loňském roce se v novoměstské továrně vyrobilo neskutečných 140 000 párů lyží, přičemž v příštím roce dojde k navýšení kapacity na 200 000 párů za rok. Veškeré kapacity jsou již nyní vyprodané.
Energie je problém číslo jedna, v Lusti se ale drží

Lusti, jak dnes už každý ví, je česká značka lyží, která dlouhodobě stále více rezonuje mezi nejen českými lyžaři. Možná i proto, že se drží osvědčené konzervativní cesty a víc než na módnost sází na rozum. Za značkou Lusti stojí rodina Milana Luštince, a jelikož je vždy otevřena komunikaci, často u ní sondujeme, kam míří trendy nebo co se dá očekávat v nejbližší sezóně za změny. Podobně tak i nyní, kdy covidové problémy minulosti přelily další vlny trablí jako inflace nebo kolaps cen energií. Jak to vidí v Žacléři?
ZÁKLADNÍ KROKY VÝBĚRU LYŽÍ
Velký přehled sjezdových lyží, bot, vázání a lyžařských doplňků
SHOCKSENSE: když zdraví hlídá technologie

Shocksense znamená v přilbě integrovaný čip, který umí monitorovat otřesy a prostřednictvím bluetooth komunikovat s telefonem, respektive stejnojmennou aplikací. S novinkou přišel Atomic ve svých nových skialpových přilbách.Jak si vybrat běžeckou výbavu

Letos čeká lyžařská střediska i kapsy nás lyžařů těžká zimní sezóna. Čím více ztrácí sjezdové lyžování, tím více bude narůstat běžkování. Nebo abychom byli termínově korektní, klasické lyžování, častěji označované jako běžecké nebo XC (crosscountry). Cílem tohoto textu proto je, abyste se z něj dozvěděli vše důležité, co potřebujete vědět, když si chcete s běžkami začít.
Co je to běžecké lyžování?

Předně skvělý způsob, jak se v zimních měsících udržovat v kondici a bavit se, a současně získat zcela jiný lyžařský zážitek než na přelidněných sjezdovkách a lanovkách. Namísto výjezdu lanovkou na kopec a rychlého sjetí dolů, jak je tomu u sjezdového – neboli alpského – lyžování, běžkovat budete nejraději v mírně zvlněném, spíš rovinatém terénu, bez potřeby lanovek.
Velký přehled běžeckých lyží a bot na 45 stranách
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 139 market!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!