Airbag objemu 150 litrů je plněn okolním vzduchem pomocí ventilátoru, který čerpá energii ze superkapacitoru. LiTRIC spojuje výhody elektronického i mechanického systému. Umožňuje vícenásobné nafouknutí na jedno nabití a zároveň má jen o málo vyšší hmotnost, než nejlehčí mechanická řešení záchranných systémů. Celková hmotnost technologie LiTRIC je 1100 g, což znamená prvenství v kategorii elektronických systémů a třetí místo bez rozdílu technologií.

Letecká přeprava bez problémů

Batohy ORTOVOX AVABAG LiTRIC lze přepravovat letecky bez nutnosti papírování na rozdíl od systémů, vyžadující bombičku se stlačeným vzduchem. Díky jednoduché aretaci, pootočením nového madla nehrozí nechtěná aktivace. Rozhodně se nemusíte bát, že by systém nefungoval při silných mrazech. Aktivace je totiž možná až do -30 °C.

Superkapacitor je ideálním řešením

Aby bylo možné airbag v tak krátké době nafouknout, je nezbytné, aby součástí systému byl superkapacitor. Na rozdíl od baterie, která využívá elektrochemické reakce, ukládá superkapacitor energii do kondenzátorů prostřednictvím statického náboje. U LiTRICu je zdrojem energie integrovaný Li-Ion akumulátor, který známe třeba z mobilních telefonů.

Dobíjení pomocí USB-C

Dobíjení je velmi jednoduché a probíhá prostřednictvím kabelu USB-C, který je součástí balení. Nabíjení trvá 2-3 hodiny. Na jedno nabití je možné aktivovat airbag dvakrát.

Jak aktivovat AVABAG LiTRIC a nafouknout lavinový airbag

Samotné použití LiTRICu je velmi jednoduché. Trigger, neboli aktivační madlo, jde přepnout do pohotovostní polohy opravdu rychle. Stačí ho otočit o 180 ° (to udělejte vždy na začátku túry), čímž se střídá poloha pro aktivaci s uzamčením. Výhodou je, že si doma můžete aktivaci airbagu i jeho sbalení vyzkoušet.

Komfortní bederní popruh

Pojistný popruh mezi nohama má svítivě oranžovou barvu, která je charakteristická pro bezpečnostní prvky u vybavení ORTOVOX. Jeho účelem je zabránit strhnutí batohu z těla v jedoucí lavině.
Spona bederního pásu je zacvakávací, jak je to obvyklé u „obyčejných nelavinových“ batohů. To zásadně zvyšuje uživatelský komfort, hlavně při rozepínání před každým sundáním batohu. Při freeridu hlavně před nasednutím na sedačku lanovky.

Manipulace s airbagem

Vypuštění a složení airbagu je snadnější než kdykoli dřív. Pro otevření vypouštěcího ventilu vsuneme do drážky přípravek pro vypouštění, který se postará o otevření ventilu. Pak už stačí jednoduché vytlačování vzduchu z airbagu oběma rukama, až do úplného vyprázdnění.

Už žádné složité skládání airbagu podle návodu

Co se ORTOVOXU opravdu povedlo, je materiál samotného airbagu. Díky nové dvouvrstvé technologii má airbag vyšší odolnost a bonusem je i nižší hmotnost.
Airbag je neuvěřitelně jemný a jeho sbalení zvládne opravdu každý. Airbag stačí zmuchlat a uložit na své místo.

Jeden systém LiTRIC pro více batohů

Velmi chytře ORTOVOX vyřešil i kompatibilitu mezi různými batohy. Koncept ZIP-ON na zádovém systému umožňuje měnit lavinovou jednotku mezi různě velkými batohy.
Lavinový batoh ORTOVOX Avabag Litric je možné pořídit ve třech modelových řadách a několika objemech.

ORTOVOX AVABAG LiTRIC Tour, Freeride a Zero

Pro delší túry a skialpové přechody tu je AVABAG LITRIC Tour v objemech 30 l a 40 l nebo ve variantě s kratšími zády 28 l a 36 l.
Na freeride a freetouring v resortech je ideální AVABAG LiTRIC Freeride v objemu 18 l a 28 l nebo ve variantě s kratšími zády 16 l a 26 l. Zádový systém batohů Freeride obsahuje chránič páteře Clasp Back Protector.
Třetí modelovou řadou je AVABAG LiTRIC Zero, který ocení každý, kdo potřebuje opravdu lehký lavinový batoh. Je k dispozici v objemu 27 l a váží krásných 1970 gramů.
Udávaná litráž představuje čistý objem k dispozici pro sbalení vlastního vybavení.


ORTOVOX LiTRIC

 • okolní vzduch vhání do airbagu ventilátor
 • nejmodernější technologie se superkapacitorem
 • jeden z nejlehčích systémů
 • letadlem bez starostí
 • aretace madla proti nechtěné aktivaci
 • odolnější materiál airbagu
 • snadné sbalení airbagu
 • možnost vyzkoušet aktivaci
 • dobíjení kabelem USB-C
 • komfortní přezka bederního pásu
 • možnost připnutí různých batohů k LiTRICu
 • specializované batohy pro skitouring i freeride

Více na www.lavinova-vybava.cz/ortovox-litric