SNOW 140 vychází 3. listopadu 2022
164 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Petra Vlhová - Holka ze sídliště ověnčená trofejemi

Ve světě vrcholového lyžování je nejvyšší metou posbírat tři nejváženější trofeje – velký křišťálový glóbus pro nejlepšího závodníka daného ročníku, titul mistra světa a titul olympijského vítěze. Ještě před několika lety bylo pro Slovensko sci-fi, že by se to mohlo povést právě jejich reprezentantovi. To se ovšem v únoru 2022 změnilo díky sedmadvacetileté rodačce z Liptovského Mikuláše.
Régine Cavagnoud - Poslední trénink mistryně světa

Svět nás zas a znovu přesvědčuje, jak tenká hranice může ležet mezi okamžiky štěstí a tragédií. Bylo 27. října 2001, když obří slalom žen v Söldenu zahájil nový ročník Světového poháru v alpském lyžování. Na stupně vítězů vystoupaly Michaela Dorfmeister, Sonja Nef a Régine Cavagnoud. O čtyři dny později přišla z Innsbrucku smutná zpráva. Jedenatřicetiletá Francouzka podlehla mnohočetným poraněním, která utrpěla při tréninkové kolizi na Pitztalu.
Hedda Berntsenová - Neúnavný norský multitalent

Světová medailistka ve třech různých lyžařských disciplínách zvládá i plejádu dalších sportů nebo doktorské studium.
Dobré věci potřebují čas

Pozdě, ale přece a úspěšně: kanadská lyžařská reprezentace se zrodila až jako jedna z posledních v tradičním geopolitickém uspořádání světa, v roce 1964 na domácím ledovci Kokanee. Za vším stála renesanční povaha jistého Davida Jacobse.
Ötztal - Podzimní lyžařské království

V listopadu, na sklonku podzimu, se dá lyžovat v podstatě jen na alpských ledovcích a postupně v prvních několika neledovcových areálech s velmi omezeným provozem. V tyrolském Ötztalu ovšem kombinace dvou ledovců a tří „konvenčních“ vysokohorských areálů vytváří každoročně velmi solidní koncentraci více než 150 km otevřených sjezdovek už v polovině listopadu.
Kronplatz - Nirvána předvánočního lyžování

Kupolovitá hora na prahu Dolomit je symbolem sněhové jistoty a precizní úpravy sjezdovek, která v zimní sezóně láká až dvacet tisíc lyžařů denně. Chcete-li se takovému hemžišti vyhnout, naplánujte si Kronplatz už na prosinec – návštěvnost je zvláště mimo víkend zlomková, přitom lyžařské podmínky bývají špičkové. Kronplatz je totiž mimo ledovce jedním z nemnoha alpských středisek, kde se už před Vánoci lyžuje „naplno“.
Via Mala - Komorní a cenově příznivé Švýcarsko

Oblast Via Mala kolem města Thusis zahrnuje několik menších „vesnických“ lyžařských areálů, přesto s mnohasetmetrovým převýšením, jen bez luxusních lanovek. Na alpské poměry, natož na švýcarské, má i přívětivé ceny skipasů, zvláště pro rodiny s dětmi.
Spojené arabské emiráty, Dubaj: S lyžemi v dystopické budoucnosti

Není tajemstvím, že se v Dubaji lyžuje. V letních 50stupňových vedrech se tam můžete zchladit v lyžařské hale s konstantní minusovou teplotou.
S lyžemi do rodiště boha Dia aneb božský skialp na ostrově Kréta

Těžko začít jinak, než že to skutečně není vtip. Na Krétě se lyžuje. A dokonce se tu na lyžích i závodí. Ne běžně, nedělá to každý, ale jde to náramně. A pokud se k tomu odhodláte, můžete si ještě jako třešničku na dortu střihnout parádní výlet: from sea to summit. Během jednoho dne si můžete zaplavat ve Středozemním moři a odpoledne už sjíždět z nejvyšších vrcholů ostrova, kde se podle legendy narodil nejvyšší z bohů řecké mytologie, sám Zeus.
Gruzínský Kavkaz aneb velký průvodce lyžařskou Gruzií

Gruzie se v posledních letech objevuje v hledáčku cestovatelů a turistů stále častěji. Oblíbeným cílem se stala díky panenské přírodě, jedinečné kultuře i mimořádné pohostinnosti místních obyvatel. Většina návštěvníků však do této kouzelné země cestuje pouze v letních měsících, což je trochu škoda. Zkuste objevit i další kouzlo Gruzie, její čarokrásnou zimu, kdy svahy Kavkazu zasype sníh.
Skialpové lyže 22/23 - Ideál 88

Skialpové lyže se staly natolik žádaným zbožím, že si je do svého portfolia přibraly snad všechny jen trochu významné lyžařské značky - každá další opěrná noha v podnikání se hodí. Jejich boom naplno explodoval kvůli covidu a před současnou sezónou se zdá, že přibyly i další důvody k tomu, aby se skialpová výbava udržela na výsluní zájmu. Střediska to rozhodně nebudou mít jednoduché, hlouběji do kapsy pro skipas bude sahat i zákazník, takže skialpy budou dost možná zase jednou zachránci lyžařské sezóny – pokud tomu dostatek sněhu dovolí.
Neštěstí chodí i po horách

Neformální úvahy o havarijních provozních instrukcích horského střediska, kdo by měl být vyškolen k jejich provádění a proč by se na ně nemělo prášit na policích.
Hlášení střediskových nehod

Shrnutí osvědčených postupů, které nikdo nedělá rád: nahlašování provozních incidentů ve skiareálech.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 140!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!