Tisková zpráva Turistického sdružení Kaiserwinkl

Malebná městečka Kössen, Walchsee, Rettenschöss a Schwendt, ohraničená horskými masivy Zahmer a Wilder Kaiser, lákají návštěvníky v zimě na rozmanitou zasněženou krajinu jako z obrázku. Kromě skromného sjezdového a velkorysejšího běžeckého lyžování si tu můžete užít také sáňkování, výlety na sněžnicích či bruslení.

Na lyže: běžkařský ráj i sjezdovky pro méně náročné

Díky 127,5 km klasických a 126 km bruslařských tratí se region dlouhodobě etabloval jako jedna z top běžkařských destinací v Rakousku. Běžecké tratě, které získaly speciální pečeť kvality, se mírně klikatí krajem a slibují čistou relaxaci pro tělo i duši. Běžecké stopy jsou přitom přístupné zdarma!

Největším sjezdařským areálem je Hochkössen, kde se z výšky 1 600 m n. m. spouštějí podél jedné kabinkové a tří sedačkových lanovek lehké panoramatické i náročnější sjezdovky.

Začátečníci a rekreační lyžaři ocení menší areál s nenáročnými tratěmi Zahmer Kaiser poblíž jezera Walchsee nebo cvičné vleky Amberg či Lärchenhof.

Odpočinek a požitek

Pokud hledáte o dovolené hlavně klid, možná pro vás bude zimní turistika a sněžnice to pravé. 80 km turistických tras, které jsou otevřeny i v zimě, vás zavedou i na krásné horské vyhlídky. Obhospodařované alpské pastviny a chaty rozmazlují návštěvníky regionálními lahůdkami, jako je lahodný sýr Kaiserwinkl ze senného mléka.

Tip: V Kaiserwinklu se již více než 20 let koná koncem ledna zimní balónový festival, při němž mohou i návštěvníci vystoupat horkovzdušným balónem do výšky dvou až tří tisíc metrů (od 280 eur).

S dětmi v Kaiserwinklu

Děti se v tyrolském Kaiserwinklu učí rovnováhu na lyžích a první carvingové obloučky už od útlého věku. V lyžařském kurzu se hravou formou naučí lyžovat a získají i nové kamarády. Skibusem se z hotelu či apartmánu dostanete na sjezdovky během pár minut, nebo se můžete ubytovat v hotelu přímo u vleku.

Tip: S novým skipasem SkiCard Kaiserwinkl můžete lyžovat v lyžařských areálech Hochkössen, Zahmer Kaiser i Amberglift & Lärchenhoflift (od 3 dnů).

V areálu Hochkössen najdou začátečníci perfektní výukový park i lyžařskou školu hned v údolí.

U vleku Amberg ve Walchsee čeká malé lyžaře i začátečníky vlek a 80 metrů dlouhý pojízdný koberec, který pomůže dětem s prvními výjezdy nahoru.

Blíž, než byste čekali

Pro ty, kteří přijíždějí od Prahy, je Kaiserwinkl geograficky obzvláště dobře dostupný - přes Plzeň, Regensburg a Mnichov se do něj dostanete po německých dálnicích bez poplatku - výjezd z dálnice A93 Oberaudorf se nachází ještě v Německu těsně před hranicemi. Cesta z Prahy sem trvá zhruba 4,5 hodiny.

Více informací na www.kaiserwinkl.com.