Tisková zpráva Turistického sdružení Kaiserwinkl

Na lyžích, tedy hlavně běžkách

Díky 127,5 km klasických a 126 km bruslařských tratí se region dlouhodobě etabloval jako jedna z top běžkařských destinací v Rakousku. Běžecké tratě, které získaly speciální pečeť kvality, se mírně klikatí krajem a slibují čistou relaxaci pro tělo i duši! Lyžařské areály, vhodné pro rodiny s dětmi, nabízejí 36 kilometrů sjezdovek, na Ambergu i s kouzelným kobercem a vlekem. Najdete tu malý, ale kvalitní lyžařský areál Zahmer Kaiser a v Hochkössenu, kde mají gondolovou kabinkovou lanovku, oceníte také náročnější sjezdovky.

Odpočinek a požitek

Pokud hledáte zvolnění a klid, bude zimní turistika a sněžnice pro vás to pravé. Objevíte tak nejkrásnější stránky zimní krajiny buď na prohlídce s průvodcem, nebo třeba sami. 80 km turistických tras, které jsou otevřeny i v zimě, vás zavedou na nejkrásnější horské vyhlídky. Obhospodařované alpské pastviny a chaty rozmazlují návštěvníky regionálními lahůdkami, jako je lahodný sýr Kaiserwinkl ze senného mléka.

Výhodný lyžařský balíček: pro letošní zimu je zvlášť zajímavý balíček Kaiserwinkl Special, který zahrnuje 7 nocí v apartmánu a šestidenní skipas, ale také výhody jako parkování zdarma nebo transfer z nádraží v Kufsteinu, pokud přijedete vlakem. Bez jídla vyjde na 304 Eur, se snídaní na 370 Eur.

Lyžařští trpaslíci v Kaiserwinklu

Děti mohou už během pár dní hrdě dělat první obloučky na sněhu. Zábavný faktor, bezpečnost a empatie: s nimi dokážou profesionálové z lyžařských škol v Kaiserwinklu proměnit menší i větší děti v nadšené lyžaře.

Děti se v tyrolském Kaiserwinklu, ležícím na hranicích s Bavorskem, už od útlého věku učí rovnováhu na lyžích a první carvingové obloučky! Horské údolí se svými profesionálními lyžařskými školami nabízí kurzy pro všechny úrovně obtížnosti, ať už pro začátečníky nebo pokročilé ve skupinových či individuálních lekcích. Děti rády lyžují především se svými vrstevníky. V lyžařském kroužku se hravou formou naučí první obloučky a zároveň získají nové kamarády. Skibusem se z hotelu či apartmánu dostanete na sjezdovky během pár minut, nebo se můžete ubytovat v hotelu přímo u vleku.

Tip: S novou SkiCard Kaiserwinkl můžete využít celé kilometry sjezdovek v lyžařském areálu Hochkössen, Zahmer Kaiser, Amberglift & Lärchenhoflift s jednou jízdenkou (od 3 dnů).

Zábava a hry v lyžařské školce a na kouzelném koberci

Na hoře Unterberg/Hochkössen, jedné z nejtradičnějších lyžařských hor v Tyrolsku, najdou začátečníci perfektní tréninkovou oblast a lyžařskou školu v údolí. Vzhledem k jistotě sněhu můžete v areálu lyžovat nepřetržitě od prosince do dubna. Rodinný lyžařský areál Zahmer Kaiser/Walchsee nabízí mimořádný druh lyžařské zábavy. Podmínky v malé, ale kvalitní lyžařské oblasti jsou ideální pro rodiny i s malými dětmi. U lanovky Amberg ve Walchsee si na své přijdou malí i začátečníci. Vlek a 80 metrů dlouhý kouzelný koberec pomůže dětem s prvními výjezdy nahoru.

Tip pro příjezd: Pro ty, kteří přijíždějí od Prahy, je Kaiserwinkl geograficky obzvláště výhodný (směr Plzeň, Regensburg, Mnichov) a lze se k němu dostat po německých dálnicích bez poplatku, výjezd A93 Oberaudorf (je ještě v Německu).

Více informací na www.kaiserwinkl.com.