Tisková zpráva Resortu Puradies Hotel & Chalets

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je se svými 270 kilometry sjezdovek, 70 lanovkami a vleky jedním z největších a nejdelších lyžařských areálů v Alpách. Na 140 kilometrů modrých, 112 kilometrů červených a 18 kilometrů černých sjezdovek slibuje jedinečný zážitek z lyžování, a to jak začátečníkům, tak pokročilým lyžařům i profesionálům. Pokud patříte ke zkušeným lyžařům, asi neodoláte zdejší výzvě „Ski your limit“ a pokusíte se v jednom dni zdolat 72 km, vyjet na 32 lanovkách a vlecích a překonat 12 500 výškových metrů!

Na své si tady ovšem přijdou i běžkaři. Vždy upravená stopa v Nordic Park Saalfelden Leogang vede kolem jezera Ritzensee a je osvětlena i v noci! V okolí pak najdou vyznavači klasického stylu i bruslení dalších na 360 kilometrů stop.

Zahájení sezóny Skicircu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je letos naplánováno na 2. prosince a na návštěvníky čeká spousta novinek! Přibyla tady supermoderní osmimístná sedačková lanovka Asitzkogel, která nahradila původní šestimístnou a i sjezdovka pod ní byla rozšířena a v mnohém vylepšena. Fotovoltaický systém na jižní straně údolní stanice nově zajišťuje solární energii pro provoz podlahového vytápění v servisních místnostech i na toaletách…

A když nohy začnou být unavené, stačí jen odepnout lyže a jít se zahřát a odpočinout do wellness plného saun s výhledy na alpské vrcholky, které jste brázdili…

“Řídíme se heslem “čistota přírody je rájem pro civilizací znaveného člověka”, a proto ji tady chceme lidem dopřát maximum, ať už odpočívají venku na čerstvém horském vzduchu nebo uvnitř, v hotelu,” říká Michal Madreiter, spolumajitel resortu Puradies Hotel & Chalets, který stojí v těsné blízkosti lanovky, na slunečné náhorní plošině s výhledem na Alpy a splývá s okolní přírodou. V interiéru i exteriéru jsou maximálně využity dubové dřevo a přírodní kámen a díky mnoha proskleným plochám ani nevíte, kde začínají a končí hory, což nezapomenutelný zážitek zejména při pobytu v panoramatických voňavých saunách zdejšího Heaven Spa, v němž nechybí ani parní lázně, infrakabinky a příjemné odpočívárny.

Ubytovat se můžete v klasických pokojích, nebo v luxusních chaletech se soukromou saunou, v nichž máte zaručeno soukromí i potřebný servis. Večer si vychutnáte drink v unikátním Baru & Lounge Freiraum – vyfrézovaném z 16 tisíc dubových kostek, který získal ocenění iF Design Award. A v restauraci ESS:ENZsi si dopřejete inovativní kuchyni Front-Cooking pro náročné gurmety, jejímž základem jsou čerstvé regionální produkty z vlastního statku resortu.

Soběstačnost je ostatně základním heslem Resortu Puradies a jsou tady díky tomu připraveni i na rostoucí ceny energií. „Jako ekologicky orientovaný resort jsme se záměrně nestali závislými na plynu. S našimi dodavateli energie jsme uzavřeli dlouhodobé smlouvy pro nákup „zelené energie“, a tak máme pro nadcházející zimní sezónu relativní jistotu nákladů. Provozujeme také vlastní bioelektrárnu (dřevní štěpky) a hotel vytápíme dálkovým teplem. Bez opatření, která jsme včas přijali, by bylo nutné zvýšit ceny o deset až patnáct procent, ale takto jsme připraveni a zdražování u nás zatím není nezbytné,” hodnotí současnou situaci Michael Madreiter.