Samozřejmě primárním zádrhelem je vybavení. Dítě potřebuje vesměs stejné, jako dospělý. Lyže nejsou problém, v případě potřeby poslouží i pěněné sjezdovky, horší to ještě donedávna bylo s vázáním, které se nevyrábělo s dětskými vypínacími silami – ale to se naštěstí nedávno změnilo. A podobně boty – naštěstí už přišly speciální dětské skialpové modely. Děti tedy dnes mají k dispozici podobně kvalitní materiál, jako dospělí.

Jenže. Dítě roste rok co rok a pořizovat mu pokaždé na podzim novou výbavu není jaksi rozumné dokonce ani pro movité. Naštěstí existuje způsob, jak dítě vybavit levně a tak, že bude mít skutečně to nejlepší vybavení – nejlehčí, funkční a komfortní – podobně, jako to vyžadujeme my dospělí. Půjčovna.

Zatím, upřímně řečeno, je v půjčovnách moderní skialpové vybavení pro děti pořád spíš unikát. O to víc si proto važme těch, kdo ho nabízejí. Jako v tomto případě Intersport Pec z Pece pod Sněžkou. V něm najdete letos zcela nove dětské sety složené z modelů lyží Dynafit Youngstar v délkách 120, 130 a 140 cm osazené dětským pinovým vázáním a skialpových bot Scarpa F1 Jr od velikosti 21,5. K setu dostanete i padnoucí pásy a dětské teleskopické hole.

Na den, týden i celou sezónu

Výbavu můžete zapůjčit na den, víkend či na týden, a to nejen dětem. Intersport Pec je vůbec největší skialpová půjčovna v Česku, nabízí 85 kompletních skialpových setů, takže plně obslouží i dospělé, a dokonce snowboardisty toužící chodit na túry! Splitboardy budete v jiné půjčovně hledat marně.

Novinkou je i sezónní půjčovna: Vybavení si prostě na začátku sezóny vypůjčíte, a to se pak po celou sezónu chová, jako by bylo vaše – nebo vašeho dítěte. Je to radost o to větší v situaci, pokud je vybavení z půjčovny fungl nové. A pokud se do něj v průběhu sezóny zamilujete a budete si ho chtít nechat, v Intersportu Pec vám ho následně výhodně odprodají.

V Peci skialpové věci půjčují už 9. sezónu, majitel podniku, Ruda Kopek, se už chystá dokonce na svou 32. skialpovou sezónu – ví tedy, o čem mluví, a kvalifikovaně poradí každému, kdo má o informace zájem. V rámci prodejny také nabízí servis a samozřejmě možnost nákupu nového nejen skialpového vybaveni.

S dětmi do Pece na skialp

Půjčovna a prodejna Intersport Pec má ještě další výhodu – lokaci. Pec pod Sněžkou je totiž jedním z českých skialpových center a její okolí nabízí přívětivé a bezpečné terény i pro skialp s dětmi. Takže stačí přijet, vyzvednout si výbavu, a rovnou vyrazit!

V plánu jsou navíc i víkendové kempy pro dětské skialpinisty, které materiálně zajistí Intersport Pec, zatímco o program se postarají zkušení instruktoři.

https://www.sportpec.cz/pujcovna/

https://www.sportpec.cz