talo se už tradicí, že každý rok ve vybrané dny můžete nasadit tulení pásy, stoupnout do vázání a svým fyzickým výkonem podpořit ochranu „erbovního“ zvířete Dynafitu sněžného levharta. Za každý váš vystoupaný výškový metr věnuje Dynafit jeden cent nadaci Snow Leopard Trust, která přímo podporuje komunity žijící na území výskytu levharta a motivuje je k jeho ochraně. Loni se za dva miliony výškových metrů podařilo vybrat částku 32 000 €.

Již 14. International Snow Leopard Day proběhne letos v celé Evropě a USA netradičně ve dvou po sobě jdoucích víkendech 4. a 5. i 11. a 12. března 2023. Účastnit se ho můžete hned dvěma způsoby. Buď ve vybraných zemích včetně České republiky zavítáte ke stánkům Dynafit, kde si lze půjčit výbavu a stoupat spolu se stejně nadšenými kamarády, nebo jen zapnete GPS, vyběhnete na nejbližší kopec a své nastoupané metry odešlete on-line na dynafit.com. V Česku se centy pro leoparda budou sbírat první možný víkend, v sobotu 4. března na Dolní Moravě.

Platí, že čím víc touringových nadšenců stoupne v prvních dvou březnových víkendech do vázání, tím vyšší bude suma darů na konci. Trasu dosaženou při individuálních výkonech lze odeslat online jak 4. a 5., tak i 11. a 12. března, a to do půlnoci (24:00 hodin, SEČ). Ve stejný den jako akce na Dolní Moravě proběhne i ISMF světový šampionát skialpinistů v Boí Taüll (ve Španělsku). Veškeré výškové metry z tohoto závodu se rovněž počítají do celkové částky. Stejně jako výtěžek ze speciální limitované kolekce Dynafit Snow Leopard, kterou je možné zakoupit na oficiálních stránkách Dynafitu a v prodejnách Rock Point, Sachasport, Enzian a Koloshop.

Na co se můžete těšit?

  • Možnost vyzkoušet zdarma to nejlepší a nejnovější skialpové vybavení Dynafit
  • Příležitost potkat se s partou podobně naladěných nadšenců, získat nové vhledy i zkušenosti nebo prostě jen tak poklábosit…

Dynafit Snow Leopard Day: nasaďte kůži pro sněžného levharta

  • KDY: 4. března 2023 od 9.00 do 16.00 h
  • KDE: Horský Resort Dolní Morava, u hotelu Vista, vedle restaurace Marcelka
  • PRO KOHO: pro malé i velké skialpové nadšence, začátečníky i pokročilé