Tisková zpráva Suedtirol.info

I když sněhová nadílka v posledních týdnech nebyla bohatá, sjezdovky jsou díky zdejším mistrům svého řemesla stále ve velmi dobrém stavu. Navíc pořád lákají výhodné nabídky v závěru sezony sdružené do programu Dolomiti Springdays pro rozsáhlou síť lanovek Dolomiti Superski. V týdnu od 18. do 24. března tu získáte ubytování na 7 dní za cenu 6 a 6denní skipas za cenu 5denního. K tomu výrazné slevy na lyžařské kurzy i zapůjčení vybavení. Od 25. března do konce sezony pak pořídíte bydlení na 4 dny za cenu 3 a stejně platí slevy na materiál a lyžařské školy.

Největší lyžařské skiareály mají letošní provoz naplánován takto:

  • Seiser Alm do 7. dubna
  • 3 Zinnen Dolomity do 10. dubna
  • Alta Badia a Val Gardena do 11. dubna
  • Schöneben Haideralm do 15. dubna
  • Ahrntal a Schnalstal do 16. dubna
  • Kronplatz do 23. dubna
  • nejvýše položený Sulden až do 1. května

Lyžovačku už můžete bez obav a stresu obohatit účastí na doprovodných akcích. Val Gardena se těší na rockový festival pod širým nebem Rock the Dolomites (18.–26. 3.) a zábavnou Jarní závodní párty (25. 3.), v Ahrntale mají také Hudební týden na sjezdovkách (27. 3.–1. 4.) a v 3 Zinnen Dolomity aspoň jednodenní aprílový Dolobeatzz Festival (1. 4.). Třeba v Alta Badii pak běží tradiční Wine Skisafari, ochutnávka vín na horských chatách, rozesetých po kopcích, a ještě 9. a 10. dubna se tu chystá Vintage Party. Na vrcholu Kronplatzu vás pustí od 10. do 16. dubna s třídenním skipasem zdarma do pozoruhodného Lumen muzea horské fotografie. Otevřeno má šest Messnerových horských muzeí (MMM), ale i další galerie, nebo Archeologické muzeum v Bolzanu s Ötziho mumií.

A živo už bude i v údolích. Sluneční paprsky rozehřejí ulice měst, historického Sterzingu, univerzitního Brixenu, nedalekého Brunecku, jihotyrolské metropole Bolzana či proslulého lázeňského Merana. Vyhledávané zahrady zdejšího trauttmansdor­ffského zámku, proslavené císařovnou Sissi, se otvírají 1. dubna. Pak od 28. dubna tady pořádají proslulý Květinový festival. Na jihotyrolské Vinné stezce v okolí Eppanu mají Květinové dny v přilehlých obcích po celý duben. Ve stejné době vítají příchod jara nedaleko ve Val Venosta místní farmáři bohatým programem Lana v květu. V něm mají své místo i golfový turnaj Jablečný kvítek anebo terapie Dr. Lesa…

Více informací najdete na Suedtirol.info