SNOW 146 market vychází 19. října 2023
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Nahoru a dolů: novinky a lyžařský byznys před sezónou 2023/24

Poslední roky lyžování jakožto i celého světa byly nahoru dolů. Nejprve šlápl na brzdu covid, načež se v pomyslné lyži společnosti začala akumulovat energie, aby po uvolnění pandemie společnost vystřelila do o to rychlejšího oblouku. Mezitím prudce akceleroval skialp, aby zase později narazil do stěny navrácené normality. Rozbouřené vlny trhu by se možná zklidnily, kdyby do toho nepřišla válka a energetická krize a volatilní zima s otravně teplými a smrtelně načasovanými oblevami.
Jak to vše nesou lyžařské firmy? Co probíhá za kulisami ve vývojových odděleních?
Věrnost z bolesti vzešlá

Lyžařští závodníci podnikají nejednou až extrémní kroky, aby získali – a udrželi si – své vítězné, dokonale padnoucí boty, jež si pak střeží jako oko v hlavě.
Výroba lyžařské boty od A do Z

V italských městečkách Asolo a Montebelluna v předhůří Alp sídlí drtivá většina továren na výrobu lyžařských bot v Evropě. Některé značky zde boty vyvíjí, jiné připravují formy a kopyta, ale v některých továrnách probíhá výroba celé boty téměř od A do Z. Italský náklaďáček každé ráno mezi vinicemi zaváží plastový granulát a ze skladu v kontejnerech večer kamiony odváží hotové boty. To je i případ továrny pro výrobu bot K2 a Dalbello.
Potřebuješ obojí - komfort i výkon

S bootfitterem hvězd Thorem Verdonkem
Thor Verdonk vede vývojářský tým skupiny Lange a Rossignol. Má za sebou dlouhou kariéru jako bootfitter – o lyžařské boty se staral třeba Lidsey Vonn, a to od jejích 11 let. Povídali jsme si o trendech ve tvarování bot, ale také o tom, kudy se ubírá vývoj lyží nebo jestli máme my, lyžaři, zdravá chodidla.
Zachraňte chodidlo! Aneb proč a nač anatomické vložky do lyžáků?

Nárt, kotník či holeň v botě usazuje botička v součinnosti se skeletem, oboje je dnes možné přizpůsobit konkrétní noze třeba tepelným tvarováním. Botičky ani skelet však nelze tvarovat zespoda, pod chodidlem – tam je to přitom nejdůležitější. Pojďme se blíže podívat na to, co se v botě děje při lyžování s a bez použití anatomicky tvarované vložky.
Přesná hrana dělá lyži!

O servisu lyží byly již napsány stovky článků, sloupků, doporučení a tipů. Ale ruku na srdce, jsme si skutečně jistí, co je všemi těmi pojmy myšleno? Jsme silní v kramflecích u odborné servisní „après-ski“ diskuze s kamarády? Pojďme si udělat stručný přehled o tom, jak to s těmi úhly vlastně je, co je vhodnější, co méně, a proč nám něco sedí více a něco méně. A pojďme si také potvrdit, že péče o hrany není žádná kouzelnická magie a že každému lyžaři sedí malinko něco jiného.
Ekologie na sjezdovkách - Testovali jsme vázání Marker Cruise

Ty tam jsou doby, kdy bylo pořízení skialpové výbavy dobrodružstvím srovnatelným s předrevolučním nákupem banánů. Dnes je skialp fenoménem a výrobci se předhánějí v uvádění novinek. Prostor pro inovace ale logicky ubývá; zaujmout je stále těžší. Odvážně to v letošní sezoně zkouší německý Marker, který se svou novinkou Cruise míří do nejprodávanějšího segmentu turistických vázání.
Podrobný přehled všech značek 2023/24 na 40 stranách
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 146 market!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu![* *]