Tyhle lyže se prostě francouzskému Dynastaru opravdu povedly. Jasanové jádro je vyztuženo po celé délce dvěma vrstvami titanalu, lyže mají camberovou konstrukci s mírným rockerem ve špičce, který skvěle reaguje při zahájení oblouku a jsou doplněny systémem desky a vázání Look Konect. V nabídce je i ostřejší verze GS se závodní deskou R22, která lyži dává už velmi sportovní až závodní charakter.

Radost bez limitů

My jsme testovali verzi s měkčí deskou Konect, která dovoluje lyžím trochu větší a plynulejší průhyb za cenu horšího gripu na úplně tvrdém ledovatém kopci. Jenže pro naprostou většinu podmínek, zejména pokud chcete lyže používat pro celodenní univerzální lyžování ve všech podmínkách, je právě tahle měkčí verze naprosto dokonalá. Lyže ukázkově zahajují oblouk, v jeho průběhu velmi dobře reagují na pokyny jezdce a nechají se bez zbytečných výhrad vmanipulovat i do mnohem kratšího poloměru, než je konstrukčních 19 metrů v testované délce 179 cm. Výjezd z oblouku je přesný, bez přehnaného reboundu a lyže vás nechají v klidu, přesto však s naprostou spolehlivostí přehranit do dalšího oblouku.

Spolehlivost a pocit jízdy bez limitů, kdy si můžete dovolit téměř cokoliv na jakémkoliv sklonu svahu, jsou atributy, které je vystihují nejlépe. Je to lyže, jež se blíží závodnímu materiálu, ale je vyladěna přesně tak, aby si pocity rychlé sportovní jízdy užili dobří sportovní lyžaři a experti, kteří nemají závodní ambice, ani techniku top závodníků. Prostě „pravá komerční obřačka“ pro technické jezdce, kteří využijí naplno její potenciál.

Pro koho?

Je velmi vyvážená, ale sportovní charakter se v ní nezapře. Můžete na ní jezdit cokoliv včetně velmi krátkých smýkaných oblouků, ve kterých se chová přímo ukázkově. Ale pořád je to obřačka, která bude vyhovovat velmi zdatným jezdcům těžší váhové kategorie, nebo skvělým technikům. Vyhovuje jí pevná a vodivá trať, byť se středem 70 mm si hravě poradí i s měkčím a rozježděným sněhem. Snadno se ovládá, přesto je ale velmi živá. Nenutí vás tam, kam nechcete, ale pouze do chvíle, kdy nad sebou cítí experta a vyspělého lyžaře. Naprosto jasnou volbou by pak měla být pro instruktory lyžování jako jediná celodenní lyže, na které lze odjet naprosto cokoliv.

Výhody

  • výborně vyladěná pro sportovní jezdce
  • povedený design
  • naprostá spolehlivost při vysoké rychlosti

Nevýhody

  • spíše pro těžší jezdce