Kdo by se necítil dobře v oblečení s podpisem dvou legend – Kjuse a Ligetyho?

Bunda i kalhoty jsou navrženy už na první pohled minimalisticky, jednoduše, s minimem švů a bez barevných vkladů. Jak to je u značek z vyššího segmentu obvyklé, je vybavena vybranými doplňky, model Ligety navíc nabízí hned několik originálních vychytávek.

Ještě před tím materiál. Ten je tvořen 4směrnou elastickou tkaninou (79 % polyamid, 21 % polyuretan), jež zajišťuje dostatečnou voděodolnost a zároveň výbornou prodyšnost. Sofistikovaně skládaná vnitřní izolace z materiálu Polartec® Alpha® a 3DeFX+™ o gramáži 50 a 40 g není vzhledem k hřejivosti zbytečně těžká a hmotná. To, co přichází do kontaktu s tělem, je mimořádně jemné a příjemné na dotyk. To, že vše je elastické na všechny směry, přináší příjemnou volnost pohybu bez nutnosti zbytečných střihových komplikací (rukávy však předtvarované jsou).

Kolekce vychytávek

Vlastních zajímavých detailů a vychytávek je na bundě celá řada. Tak třeba odnímatelná kapuce, jež se převlékne i přes přilbu. V podšívce skrývá ještě vnitřní kapsu, jež obsahuje nákrčník, který si tak vozíte společně s kapucí stále s sebou. Podobně i vnitřní síťové kapsy mají svůj obsah: v jedné najdete obligátní mikrovláknový hadřík na brýle, v druhém inovativní lehkou peněženku na kartu, peníze či klíče, oboje připevněné skrze přezku na pružné stuze. Vnitřní kapsa na telefon (umístěná vpravo, aby telefon při pádu nenarazil na stranu srdce) je zateplena strukturovaným fleecem, zadní spodní lem je stahovatelný pomocí dvou rychloovládacích prvků na bocích bundy, nad nimiž je pokaždé i větrací otvor.

Když jsme u ventilace, máme tady další specialitku: Patentovaný AC-Vent™ ventilation system tvoří otvory na konci rukávů, které v případě otevření vpouští vzduch ke spodní straně předloktí. Kjus tvrdí, že ochlazování tohoto místa, kde jsou tepny blízko k povrchu těla, je efektivní proto, že se krevním řečištěm rychle distribuuje ochlazená krev, což následně ovlivní celé tělo. Pro ještě lepší odvětrání je navíc bunda vybavena pruhem síťoviny vedle celého centrálního zipu, který se dá spojit třetím zipem s protikusem, čímž vznikne jakási větrací mřížka na břiše a hrudi.

Inovativní, elegantní, funkční

A naše vlastní poznatky z testu? Sada je navržena s minimalistickým střihem, který trochu maskuje své pohybové schopnosti. Zejména díky super střečovému materiálu umožňují jak bunda, tak kalhoty velký a komfortní rozsah pohybu.

Materiál použitý na vnější, ale hlavně na vnitřní straně bundy je příjemný na dotek, poddajný a dobře odvádí vlhkost. Během našich testů jsme si ověřili, že bunda dobře odolává nepříznivým povětrnostním podmínkám včetně deště, sněhu a větru.

Celý set je podle výrobce určený do středního až chladného počasí, ale my bychom se ho nebáli doporučit i pro ty nejchladnější dny. Pro nikoli zimomřivého muže je to model, který za běžného lyžařského počasí může nosit i přímo na první vrstvu. Pro člověka, který naopak generuje dost tepla, se už set nebude hodit do jarních podmínek s teplejšími dny. I proto, že kalhoty nedisponují větracími otvory.

Výhody

  • minimalistický střih, ale přitom skvělý rozsah pohybu
  • příjemný, poddajný materiál, který dobře dýchá
  • možnost vícero různých úrovní větrání na bundě
  • funkční a pohodlné kalhoty s regulovatelným pasem

Nevýhody

  • chybějící větrání na kalhotách pro teplejší počasí