SNOW 150 vychází 11. ledna 2024
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Historický výlet na „skialpech“ z Davosu

Jak to vlastně všechno začalo? Kdy a kde se zrodil skialp? Co způsobilo rozmach lyžování? Jeho prazačátky samozřejmě sahají tisíce let nazpět, ale jeden ze zásadních milníků, který přetvořil tehdy ryze praktické lyžování ve sport, se odehrál v Davosu na jaře 1894. Tehdy pobýval ve Švýcarsku dnes slavný spisovatel, ale i právník, politik, soudce, spiritualista, lékař a sportovec, Sir Arthur Conan Doyle.
Horský vagabund Alexandr Luczy: Život je jen náhoda

Alexandr Luczy patří mezi hrstku dodnes žijících skialpových průkopníků. Pokud někdo někdy sepíše česko-slovenský skialpový slabikář, rozhodně tam nebude chybět.
S hendikepem do výšek: Paralympionik Jozef Metelka – z bicyklu na skialpy

Stoupám tatranskou dolinou a předchází mě mladý chlapík v celkem slušném tempu. Řadí se přede mne a já si všímám, že nejde úplně symetricky. Unaveně ale rozhodně nevypadá, naopak si v klidu povídá s ostatními. Až při sundávání pásů si toho pořádně všímám: místo jedné nohy má protézu, jakou jsem ještě nikdy neviděl. To už ale mizí v prudkém žlabu, jehož sjezdu by se mnoho skialpinistů radši vyhnulo…
Rychlostní rekordy ve skialpinismu

Vylézání a sjíždění obrovských vertikál se stalo vášní dnešních vytrvalostních sportovců, kteří opakovaně překonávají mnoho nejlepších světových časů. Nabízí se otázka, kdy se z měřeného vertikálního lyžování stala módní záležitost. Pak taky jedna moje tradiční – proč?
Existují nejlepší skialpinistické lyže? To hledal loňský World Ski Test

World Ski Test proběhl na přelomu března a dubna 2023 v rakouském areálu Falkert – Heidi Alm. Tradiční test skialpových lyží doznal několik změn.
SNOWtest – skialpové lyže: Stabilní nabídka

Jedno je jisté – skialpinisté nemají proč se stresovat
Zájem o skialpy vystoupal v době, kdy se lanovky zavřely, přitom hory byly neodolatelně zasněžené. Když se po covidu vše vrátilo k normálu, mnozí své skialpové nadšení a s ním i vybavení zavřeli do sklepa a poptávka po novém také strmě klesla. Tento postcovidový propad trhu zasáhl i lyže. Což ale nemusí mít pouze negativní konotace – nabídka se pročistila, stabilizovala a zůstává přehledná a uchopitelná.
Na skialpech jako v teniskách - Karbonový zázrak jménem PIERRE GIGNOUX

Když jsem před lety začal skialpovat, slyšel jsem o nich. Trvalo sedm let, než jsem je vyzkoušel. Od té chvíle neobul jiné. A nejsem v tom sám. Skialpové boty z dílny Pierra Gignouxe jsou něčím jako Ferrari sektoru sportovních aut. Extrémně lehké, pevné, pohodlné, promyšlené do nejmenšího detailu, špatně dostupné a drahé. Přesto nebo právě proto o nich chcete vědět víc.
Základy údržby skialpových pásů

Stoupací pásy jsou jednou z nejnáchylnějších částí skialpinistické výbavy. Nedostatečná péče o ně může časem výrazně snížit jejich účinnost.
Hlubokým sněhem za zlatem v nás: Národní park Urho Kekkonen – rájem romantiků na backcountry lyžích

Je právě polovina února a společně s partou kamarádů odlétáme daleko na sever, do finského Laponska. Naším cílem je jeden z nejrozsáhlejších a nejopuštěnějších koutů laponské přírody – národní park Urho Kekkonen. Na následující více než týden se noříme do ticha panenské přírody a zažíváme putování na lyžích, jaké si ti starší pamatují z mládí a ti mladší snad jen z knížek Jacka Londona. Jen nehledáme zlato, ale možná ještě něco cennějšího…
Kam nejblíže na lyže

Lyžování v domácích areálech je pro české lyžaře obvykle nejdostupnější variantou, a to především díky tomu, že sjezdovky či běžecké stopy se nacházejí prakticky „všude“. Nejvýše jednu až dvě hodiny jízdy autem z každého většího města v Česku najdete aspoň malý areál. Z okrajových částí Česka jsou však stejně dobře dostupné také blízké areály v Německu, Polsku, na Slovensku či v Rakousku, často i s „horštějšími“ parametry.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 150!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!