V katalogu značky Atomic pod označením Backland najdete všechno pro skialp – lyže, boty, helmy, batohy a další. Do češtiny by se dalo slovo backland přeložit jako venkov, ale není to úplně přesné. Používá se také fráze backcountry skiing, jakési toulání se na lyžích divočinou. Podobný dojem navozuje i slovo backland a akce Backland Tour je nahlédnutím do tohoto světa. Do světa svobody na lyžích, nezávislosti na civilizaci a odevzdání se ve své malosti velkým horám.

V minulých dvou letech se akce konala ve Vysokých Tatrách – naposledy se osvědčily 11. března 2023, ambasadoři Atomic, influenceři, závodníci a další profesionálové se zde sejdou i letos. I čtenáři časopisu SNOW mají možnost se zúčastnit: jak vyhrát dva dny v horách s plnou péčí a poznat, jakou atmosféru má „teambuilding“ významných československých skialpinistů, najdete níže.

V Tatrách se akce koná samozřejmě kvůli sněhovým a terénním podmínkám, ale také se skvělým zázemím skialpového testcentra Atomic Touring Experience Center v prodejně Sport Rysy v Popradu, kde si nejnovější vybavení může vyzkoušet každý skialpinista – pro ty zkušené jsou zde k dispozici top modely lyží a bot, začínající budou ve Sport Rysy vybaveni třeba od hlavy k patě.

Očima Martina Saidla, loňského vítěze soutěže o účast na Backland Tour

„Účast na Atomic Backland tour 2023 vyhrál můj otec a já se k němu přidal. Už od začátku jsme byli přehledně informováni o tom, co nás čeká, a příjemně překvapeni rozsáhlým programem a ubytováním. Celý tým byl maximálně přátelský a postaral se o nás, personál v prodejně Sport Rysy nám skvěle nastavil vázání a seznámil s lyžemi. Tour se nakonec i kvůli horší předpovědi počasí ubírala „pouze“ na chatu u Skalnatého plesa po sjezdovce, nicméně v samotném závěru jsme si i díky horským vůdcům vyzkoušeli prudší stoupání volným terénem. To nám sice dalo zabrat, ale lyže nás maximálně podržely. Plán byl oběd na chatě a následný sjezd po sjezdovce, nicméně počasí nám tento plán značně zkomplikovalo. Jakmile jsme se začali připravovat ke sjezdu, vítr se proměnil ve vichřici a z pohodového sjezdu se místy stala adrenalinová záležitost. Musím vyzdvihnout lyže Atomic Backland 86 SL, které nejenže překvapily svou hmotností, ale také tuhostí, lehkou ovladatelností a skvěle pomohly právě při sjezdu, který byl cokoliv, jen ne jednoduchý.”

Atomic Touring Experience Center ve Sport Rysy

Jak probíhá testování nejaktuálnější skialpové výbavy? Snadno to vyzkoušíte sami v TEC Sport Rysy.

Nejde jen o půjčovnu, ale o komplexní službu včetně:

  • odborného poradenství speciálně vyškolených profesionálů, kteří sami výbavu používají
  • kompletního aktuálního sortimentu skialpových produktů Atomic k testování v libovolný den
  • autorizovaného servisu

Více informací na

www.sportrysy.sk/…test-centrum