Shokz Open Run Pro 2 rozhodně nezapřou, že jsou na špičce nabídky výrobce. Zpracování a použité materiály působí prémiově. Co ale zaujme na první pohled? Futuristický tvar. Tenký most mezi sluchátky, který se nasazuje, na rozdíl od tradičních sluchátek, na zátylek, a samotná sluchátka, která dosednou na lícní kost těsně před ucho. Drobné detaily z eloxovaného hliníku, na hlavě vypadají zkrátka hodně cool. Sluchátka váží pouhých 30 gramů a na omak je materiál jemný, takže o nich na hlavě skoro nevíte. Nedělá problém mít je na sobě i deset hodin v kuse.

K ovládání si vystačíte se třemi tlačítky. Dvěma za pravým uchem na hlasitost a jedním akčním na pravém sluchátku. Pro základní ovládání hlasitosti, spuštění či zastavení skladby to je ideální, ale na složitější operace už je jistější vytáhnout telefon, případně použít ovládání z hodinek.

Vrcholný model sluchátek hrajících přenosem zvuku přes lícní kost – Bone Conduction přidává další zlepšení kvality zvuku, a to s pomocí technologie DualPitchTM . Díky ní se zvuk přenáší nejen přes lícní kost, ale také vzduchem. Výrazně se tak oproti předchozím modelům zlepšuje kvalita a věrnost přehrávání. Cílem sluchátek je stále slyšet své okolí, a to jak při pohybu na lyžích, tak třeba ve městě. S nasazenými sluchátky tak stále slyšíte okolo vás vše, co se kde šustne. Nepřeslechnete ani lyžaře, který se k vám blíží za zády, ani auto před přechodem.

Jak se Shokz osvědčily v praxi?

Použité materiály a velikost mostu u Open Run Pro 2 zajišťuje, že sluchátka na hlavě sedí, je téměř nemožné o ně přijít, a to ani při velmi divoké jízdě. Navíc jsou použitelné s většinou skialpových helem, čelenek nebo čepic. Když jsme přes sluchátka nasadili čelenku, tak výsledný zvuk byl ještě o chloupek plnější. Abychom sluchátka pořádně potrápili, zkusili jsme je zahrabat do sněhu. Po pár minutách jsme je nasadili na uši, a i když byly stále od sněhu, který postupně tál, nic se jim nestalo – potvrdili jsme si tak, že IP55 je dostatečná ochrana pro použití na sněhu. A ani déšť, ani pád do prašanu sluchátkům nijak neuškodí, a to i přesto, že speciální konektor pro nabíjení byl nahrazený klasickým USB-C. Ten sice sám o sobě není vodotěsný, je přes něj ale integrovaná krytka, která nepropustí ani kapku vody. Se sluchátky už tak nemusíme vozit speciální kabel a vystačíme si s jedním pro všechna zařízení.

Co nás potěšilo hodně, je výdrž na jedno nabití – 12 hodin nepřetržitého přehrávání. Když jsme sluchátka používali jako hands-free, byla téměř nevybitelná, a tohle použití bylo opravdovým game-changerem.

Jak je to s oním přenosem zvuku vzduchem?

Sluchátka nehrají přímo do ucha, ale přehrávají jednak zvuk přes lícní kost, a navíc mají reproduktory směřující zvuk přibližně k uchu. Je to velmi příjemné a není třeba mít strach, že byste rušili své okolí – snad jen v úplném tichu je zvuk ze sluchátek slyšitelný, ne více než u jiných sluchátek tohoto typu. V běžném prostředí je zvuk ze zařízení téměř nepostřehnutelný.

Celkově nás Open Run Pro 2 překvapila kvalitou zvuku. Na sportovní sluchátka velmi solidní, když navíc vezmeme v úvahu, že stále neztrácíte přehled o svém okolí a ani se neomezuje funkce středního ucha, jako v případě použití pecek nebo sluchátek přes uši. Někomu pak může dělat problém most na zátylku. I to má řešení, lze totiž zvolit model s true-wireless, jenž lze připevnit k uchu.

Výhody

  • přehrávání zvuku bez ztráty přehledu o okolí
  • voděodolnost
  • kvalita zvuku
  • perfektně sedí na hlavě
  • USB-C nabíjení

Nevýhody

  • most na zátylku