Startu v Evropském poháru využila řada ostřílených svěťákových závodníků, kteří se chystají na úvodní klání v "klouzavkách" v letošním Světovém poháru, které za tři týdny přivítá kanadské Lake Louise. "Petr dnes porazil Görgla, Reichelta, Staudachera, Kosteliče, to jsou všechno elitní svěťákoví borci. Jako předjezdec se tu představil Klaus Kröll, to je vítěz loňského super-G v Kitzbühelu, a i jemu dal Petr při srovnání časů sedm, osm desetin vteřiny," vyzdvihnul výkon svého svěřence Petr Záhrobský starší a dodal: "Petr má formu. To se ukázalo už včera, kdy i přesto, že tam udělal nahoře na trati chybu, byl v cíli pátý. Dnes jel ještě agresivněji a vyplatilo se to. Jeho výkon je velkým příslibem pro Lake Louise, kde si chceme dojet pro svěťákové body."

Osmadvacetiletý závodník zase pochválil servismanskou práci svého otce. "Lyže mi jely opravdu výborně. Jinak závod dnes provázelo zatažené počasí, první čtyři branky jsem absolvoval v mlze a trať byla o něco měkčí než včera, protože přes noc napadly dva centimetry sněhu a trochu to povolilo. Dnes jsem předvedl určitě lepší jízdu nez včera, jsem s ní docela spokojený," uvedl Petr Záhrobský mladší, který nyní stráví tři dny ještě v Reiteralmu, aby přímo zde nebo na okolních svazích potrénoval. "Bude to spolu se Švédy nebo Rakušany a vedle obřáku možná zbyde čas i na trénink rychlostních disciplín. Ale to uvidíme až podle aktuálních podmínek."

Potom bude Petr týden v Česku a následně vyrazí se svým týmem do zámoří na již zmiňované rychlostní disciplíny v kanadském Lake Louise, kde je poslední listopadový víkend na programu jak super-G, tak i svěťákový sjezd. "Stejně jako loni plánujeme se na tyto závody připravovat ve středisku Panorama. Pak se přesuneme do samotného Lake Louise. Co se týče zdejší závodní trati pro superobří slalom, je to ve Světovém poháru jedna z těch technicky jednodušších a ani není nějak extrémně prudká, třebaže je hodně zledovatělá. Její záludnost spočívá v tom, že jsou na ní dvě, tři místa, jež rozhodují o tom, zda zde člověk v závodě uspěje nebo ne. Stačí sebemenší chybička v těchto pasážích a je po nadějích na dobrý výsledek...," povídá historicky první český majitel mužských svěťákových bodů ze super-G a ze sjezdu. "Do Lake Louise se každopádně těším a myslím si, že by mi trať mohla vyhovovat," doplnil Petr Záhrobský.