Pro zimní sezonu 2009/2010 je připraveno několik typů školení:

Seznámení s lavinovou výbavou

Nevíte jaký vyhledávač si pořídit? Chcete se seznámit s problematikou lavinových pomůcek? Pieps pro vás připravil ve spolupráci s Horskou službou ČR a SR školení v 6 lyžařských střediscích v ČR a ve 2 na Slovensku. Na tomto setkání budete moci odzkoušet veškeré lavinové vyhledávače dostupné v současné době na trhu, odzkoušet si hledání jednoho i více zasypaných, nebo si třeba 'odpálit batoh SnowPulse a nebo ABS'. Na tento kurz není nutná registrace.
Bližší informace naleznete ZDE.

Kurz lavinové záchrany ZDARMA

ke každému zakoupenému lavinovému vyhledávači Pieps DSP v ČR a SR obdržíte zdarma jednodenní kurz, který povede horský vůdce UIAGM Janek Bednařík. V každém kurzu bude maximálně 15 účastníků a bude zaměřen na správné použití vyhledávače, sondy, lopaty, správný postup při lavinové záchraně. Při účasti skupiny jejíž znalosti jsou již dále je možné po dohodě probrat druhy sněhu, kluzný blok…
Podrobnější informace a registraci naleznete ZDE.


Zde jsou termíny Kurzů lavinové záchrany a Seznámení s lavinovou výbavou:
9. 1. Šumava – Špičák
10. 1. Krušné Hory – Boží Dar
16. 1. Jizerské Hory – Ještěd
17. 1. Krkonoše – Rokytnice nad Jizerou
29. 1. Beskydy – Pustevny
30. 1. Jeseníky – Praděd
31. 1. Orlické Hory – Říčky
6. 2. Slovensko – Jasná
7. 2. Slovensko – Skalnaté Pleso


Lavinový kurz Pieps

Klasický dvoudenní lavinový kurz, kde se budete kromě práce s lavinovými vyhledávači, lopatami, sondami… učit strategii pohybu, aby k žádným lavinovým neštěstím nejlépe nedocházelo a nebo jste bez váhání znali a použili veškeré doporučené postupy. Na všech kurzech bude k dispozici kompletní sada vyhledávačů dostupných v současné době na trhu, lavinový 'trenažér' ART, který simuluje jednoho až 5 zasypaných, nebo si zde budete moci prohlédnout a odzkoušet lavinové batohy SnowPulse a ABS. Cena 1990,- Každý kurz je veden mezinárodním horským vůdcem UIAGM Jankem Bednaříkem nebo Ondřejem Nádvorníkem.
Podrobnější informace a registraci naleznete ZDE.

Termíny:
12. - 13. 1. Jeseníky, chata pod Králickým Sněžníkem
17. - 18. 1. Vysoké Tatry, Zámkovského chata
18. - 19. 2 Jeseníky - chata pod Králickým Sněžníkem
20. - 21. 3. Vysoké Tatry, Zámkovského chata