Svah proslulého Hahnenkammu připomíná podle deníku Kurier strakatý hnědo-zeleno-bílý koberec. Problémová místa se prý nacházejí po celé stráni a nejvýznamnější lyžařské události roku v Rakousku hrozí přeložení do švýcarského Svatého Mořice.

"Na devadesát procent se závody uskuteční," uklidňuje Axel Naglich z organizačního výboru. Jeho optimistická prognóza má zjevně povzbudit i 200 pracovníků, kteří denně sjezdovku připravují, poznamenal Kurier. Pro kitzbühelský lyžařský klub jde o nákladnou záležitost, dodatečné náklady kvůli počasí údajně přesahují 300 000 eur (přes 8,3 milionu korun).

Zrušení závodů by však mělo nejen nesrovnatelně závažnější finanční dopady, ale ohrozilo by prý také prestiž celého Tyrolska. "Pak by se říkalo, že v Tyrolech není žádný sníh," uvedl Naglich. Od soboty jsou v plném nasazení vrtulníky, které do Kitzbühelu denně přepraví tisíce kubických metrů sněhu z Grossglockneru. "Byla to jediná možnost, která nám zbývala," řekl organizátor. Největší vrásky na čele pořadatelům dělá poslední spektakulární úsek trati v nadmořské výšce pouhých 650 metrů. Pro sjezd se proto připravuje objížďka takzvané Hausbergovy hrany přes slalomovou část svahu. Do středy musí organizátoři komisařům z FIS prokázat, že připravili celou 3,5 kilometru dlouhou trať a zajistili dostatečné ubytovací kapacity pro 800 osob. Už několik měsíců je přitom beznadějně vyprodaná tribuna u Hahnenkammu s kapacitou 1630 míst. Jeden lístek na sjezd se prodával za 250 eur (zhruba 7000 korun).

Kvůli nedostatku sněhu už byly přeloženy z francouzského Chamonix do Val d’Isere závody Světového poháru sjezdařů, plánované na příští víkend. Sníh ze silnice vedoucí pod Grossglocknerem zachránil už v polovině prosince například biatlonový Světový pohár v tyrolském Hochfilzenu.