Champery předpověď počasí
Předpověď počasí pro středisko Champery podle nadmořské výšky a různých předpovědních modelů (jak jsou předpovědi počasí spolehlivé?):
V příštích 7 dnech se v nejvyšších polohách střediska Champery
teploty budou pohybovat mezi -1° a 8° C, délka
slunečního svitu dosáhne 37 h a napadne až 4 cm
sněhu.
V případě shody jednotlivých předpovědních modelů pro dané místo a
nadmořskou výšku je spolehlivost předpovědi vyšší, než pokud se
liší.
Lyžařská předpověď počasí podle modelu ROMSys/Q.met na 7 dnů
Portes du Soleil985 - 2 254 m
| Den | Noc | Teplota2 254 m | Slunce | Vítr | |
|---|---|---|---|---|---|
|
neděle (08.11.) |
|
|
3° 0° |
9 h | 8 km/h |
|
pondělí (09.11.) |
|
|
6° 3° |
4 h | 7 km/h |
|
úterý (10.11.) |
|
|
7° 4° |
5 h | 3 km/h |
|
středa (11.11.) |
|
|
5° 4° |
3 h | 5 km/h |
|
čtvrtek (12.11.) |
|
|
8° 3° |
8 h | 3 km/h |
|
pátek (13.11.) |
|
|
2° 1° |
1 h | 4 km/h |
|
sobota (14.11.) |
|
|
3° -1° |
7 h | 2 km/h |
| Počasí | Teplota | Srážky | Vítr | Oblačnost | |
|---|---|---|---|---|---|
|
neděle (08.11.) |
|
10° 0° | 2 mm |
|
0 % |
|
pondělí (09.11.) |
|
10° 6° | 5 mm |
|
99 % |
|
úterý (10.11.) |
|
13° 8° | 12 mm |
|
29 % |
|
středa (11.11.) |
|
14° 7° | 2 mm |
|
100 % |
|
čtvrtek (12.11.) |
|
10° 8° | 13 mm |
|
100 % |
|
pátek (13.11.) |
|
7° 3° | 6 mm |
|
100 % |
|
sobota (14.11.) |
|
9° -0° | 0 mm |
|
25 % |
|
neděle (15.11.) |
|
10° 3° | 4 mm |
|
99 % |
|
pondělí (16.11.) |
|
7° 2° | 6 mm |
|
77 % |
Východ slunce: 07:23:01
Západ slunce: 17:08:01
Horská předpověď počasí podle lokálního modelu GeoSphere na 9 dnů
Les Hauts Forts2 466 m
| Počasí | Teplota | Nový sníh | Srážky | Vítr | Slunce | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
neděle (08.11.) |
|
0° -4° |
1 cm > 2 100 m | 1 mm 70 % |
|
8 h |
| Slunečno po celý den, ojedinělá oblačnost. | ||||||
|
pondělí (09.11.) |
|
2° -2° |
1 cm > 2 600 m | 16 mm 85 % |
|
1 h |
| Celý den střídání sněhových přeháněk a slunečného počasí. | ||||||
|
úterý (10.11.) |
|
5° 1° |
0 cm > 2 700 m | 3 mm 80 % |
|
6 h |
| Zpočátku ještě déšť, ale přes den střídavě sněhové přeháňky a jasné počasí. | ||||||
|
středa (11.11.) |
|
5° 1° |
0 cm > 2 600 m | 2 mm 55 % |
|
0 h |
| Skrze hustou oblačnost ojediněle prosvitne slunce. | ||||||
|
čtvrtek (12.11.) |
|
2° -1° |
4 cm > 2 500 m | 11 mm 75 % |
|
0 h |
| Střídaní sněžení a slunečného počasí, později také s deštěm. | ||||||
|
pátek (13.11.) |
|
0° -4° |
2 cm > 1 900 m | 2 mm 65 % |
|
1 h |
| Celý den vytrvalé sněžení, slunce se objeví možná odpoledne. | ||||||
|
sobota (14.11.) |
|
0° -4° |
0 cm > 1 800 m | 0 mm 20 % |
|
8 h |
| Slunečno po celý den, ojedinělá oblačnost. | ||||||
|
neděle (15.11.) |
|
0° -3° |
0 cm > 1 600 m | 0 mm 25 % |
|
0 h |
| Nejprve zataženo s postupným protrháváním se. | ||||||
|
pondělí (16.11.) |
|
-1° -4° |
0 cm > 1 200 m | 0 mm 40 % |
|
0 h |
| Skrze hustou oblačnost ojediněle prosvitne slunce. | ||||||
Předpověď teplot ve Švýcarsku - interaktivní mapa
Zdroj: Ventusky.com (model ICON)
Předpověď deště a sněžení ve Švýcarsku - interaktivní mapa
Zdroj: Ventusky.com (model ICON)
Předpověď oblačnosti a slunečního svitu ve Švýcarsku - interaktivní mapa
Zdroj: Ventusky.com (model ICON)
Předpověď úhrnu nového sněhu ve Švýcarsku - interaktivní mapa
Zdroj: Ventusky.com (model ICON)
Předpověď celkové výšky sněhu ve Švýcarsku - interaktivní mapa
Zdroj: Ventusky.com (model ICON)
Vysvětlivky k jednotlivým předpovědním modelům: Lyžařská předpověď počasí - předpověď počasí s údaji pro lyžaře (nový sníh, hranice sněžení) pro nejnižší a nejvyšší polohy lyžařského areálu Champery v tříhodinovém intervalu podle německého modelu ROMSys, který vychází z amerického modelu GFS Předpověď počasí podle středoevropského modelu - předpověď počasí ve středisku Champery podle modelu In-počasí, který vychází z německého modelu ICON a amerického GFS (jen u vybraných středisek) Předpověď počasí podle globálního modelu - předpověď počasí ve středisku Champery podle norského modelu Yr.no, který vychází z evropského modelu ECMWF Horská předpověď počasí podle alpského modelu - předpověď počasí na vrcholech hor ve středisku Champery podle velmi spolehlivého alpského modelu ZAMG/GeoSphere Austria (jen u vybraných středisek)
Wetter.net | GeoSphere Austria | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK


































Švýcarsko
Zillertal Arena