Folgarida Marilleva - aktuální report z 13. - 20.12.2014 - SNOW.CZ

Folgarida Marilleva | aktuální report z 13. - 20.12.2014

Folgarida Marilleva - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Folgarida Marilleva:
autor: Pajda
hodnocení:
návštěva od: 13.12.2014 do: 20.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jako každý rok vyrazili jsme na skiopening, tentokrát do střediska Marilleva Folgarida s perspektivou přelyžování do Madonny a Pinzola. Oblast jsme navštívili již několikrát a výraznější překvapení jsme neočekávali.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Skiopening je vždy tak trochu loterie - již loňská zima nám měla být varováním, ale ta letošní se tedy překonává. Nejenže nenasněžilo, ono ani nemrzlo. A tak nejsilnějším dojmem po příjezdu byl pohled na sjezdovky, kde prolézala tráva. Komfort nástupu do lyží 20 m od ubytování jsme zaměnili za každodenní dojíždění směrem dolů na Belvedere, abychom mohli následně vystoupat nahoru za sněhem. Používání MPV se čtyřmi sedačkami sedmi osobami bylo každodenním humorným zážitkem umocněným radostným štěkotem těch, na které sedadla nezbyla a stávali se psy vezoucími se v kufru.

Sněhové podmínky:

Od cca 1 600 m n. m. níže tráva, jinak kvalita sněhu dobrá, sem tam kamení. Sjezdovky v MF otevřeny tak ze 40%. Propojení s Madonnou jen pomocí jízdy sedačkou dolů, na Grosté a Spinale sněhu dost - v sedle přírodní, směrem dolů technický, oblasti Pradalago, 5 Laghi a Pinzolo bohužel zavřené.

Obvykle nedám na Italy dopustit, teď si však myslím, že se dalo udělat víc - technicky zasněžit nižší patra a nečekat na pomoc shůry.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky a vleky - kvalita velmi dobrá, vlekaři ještě nepotřebovaní sezónou. Vzhledem k absenci sněhu v dolních patrech by se užil skibus Urbano pendlující mezi ubytovacími kapacitami - ten však nejezdil (až od vánočního termínu).

Zalidněnost:

Nad očekávání veliká - všichni jsme se tlačili na té omezené kapacitě a bylo to znát. Jako zkušeného skiopeninkáře mne překvapil převažující počet lyžařů polské národnosti, trochu Čechů. Ostatní - včetně domácích - to vzdali.

Občerstvení a aprés-ski:

Obsluha v hospodách příjemná, rychlá - tak, jak jsme v Itálii zvyklí.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme autem, trasa obligátní: přes Mnichov (středním okruhem), Ga-Pa a Brenner. Počasí během cesty spíše jarní a obvyklá mnichovská zácpa při návratu se nekonala. Parkování v podzemních garážích byla příjemná třešinka kvalitního ubytování.

+ plusy

  • Vyzkoušená kvalita areálu
  • Nádherná kulisa Brenty
  • Vstřícnost personálu
  • Kvalitní úprava sjezdovek

- mínusy

  • Málo sněhu
  • Nižší priorita skiopeningového termínu u provozovatele
  • Nefungující skibus
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.03.2017  | Folgarida Marilleva

autor: janousekml
hodnocení:

Spíše menší, klidnější areál pro rodiny s dětmi nebo méně náročné lyžaře. Ubytování přímo na sjezdovce bez nutnosti dojíždění.

zobrazit celý report

25.02. - 01.03.2017  | Folgarida Marilleva

autor: Josef951
hodnocení:
Přelidněné středisko místy připomínající Krkonoše. Tento termín jsem si zvolil, protože Poláci již měli po jarních prázdninách, ale chyba. Neskutečné množství lidí a lyžařských škol, jejichž tzv. hadi se vinou po sjezdovkách a prakticky se nedají předjet. V tuto dobu měli prázdniny Italové a Belgičani, kterých tu bylo nejvíce. Dobré lyžování je cca do 10.30 hodin, potom začínají být sjezdovky rozježděné - kolem 15. hod. je to již jízda v boulích. Fronty u lanovek i na 20 minut. Pozor, na vrcholu Monte Vigo v hospodě je na pánských WC turecký záchod! Toto středisko již nikdy!

06.04.2015  | Folgarida Marilleva

autor: Greengoooo
hodnocení:
Sjezdovky upravené. Držely téměř celý den, bohužel kolem 10.-11. h se vyrojily lyžařské školky, kterých bylo místy hodně, ale nic, co by se nedalo přečkat, případně objet... Návštěvu bych doporučil, lepší lyžování bylo určitě v Marillevě...

24. - 31.01.2015  | Folgarida Marilleva

autor: hans
hodnocení:

Přes upozornění cestovky, že jde o továrnu na lyžování, jsme se těšili. Bohužel měli pravdu. Středisko je i přes poloprázdné hotely plné hlavně polských lyžařů. Ještě že nás osvítil sám nejvyšší a přikoupili jsme si Madonnu na 2 dny (viz report z Madonny...

zobrazit celý report

24.02.2014  | Folgarida Marilleva

autor: Milka
hodnocení:

Oblast Folgarida Marilleva je obrácena na sever, byl zde tedy dostatek sněhu, který vydržel v dobrém stavu v podstatě po celý den. Velkým zklamáním byla přepravní zařízení - v Itálii jsme očekávali rozhodně modernější lanovky.

zobrazit celý report

15.03.2012  | Folgarida Marilleva

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Lyžařský komplex rodinného charakteru umístěný na dvoutisícové svahy nad údolím Val di Sole je velmi oblíbenou adresou českých lyžařů. Ty lákají nejen pohodové terény, jako stavěné pro děti, ale i cenově příznivé ubytování přímo u sjezdovek nebo v blízkém okolí. Náročnější si mohou kromě dvou černýc...

zobrazit celý report

06.03.2010  | Folgarida Marilleva

Na přelomu 60. a 70. let vyprojektovaný resort s velkokapacitním ubytováním u sjezdovek a příjemnými, zalesněnými terény patří mezi nejoblíbenější adresy českých lyžařů. Přímé napojení lanovek na Madonnu di Campiglio zajišťuje i slušný rozsah tratí a chystané propojení Madonny s Pinzolem vytvoří i s...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.