Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov - aktuální report z 27.12.2014 - SNOW.cz

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov aktuální report z 27.12.2014

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: V0174
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.12.2014 do: 27.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Natěšený na první sníh jsem v Jeseníku sledoval první vlaštovky otevírat svá střediska - bohužel často jen jednu krátkou sjezdovku. Čas odjezdu se ale blížil, tak jsem si pro svou první lyžovačku této zimy vybral právě Ski Karlov, který sliboval hned dvě otevřené sjezdovky s délkou přes kilometr dohromady. Ježdění mě ale trochu zklamalo, sjezdovky a ceny byly plné, čekání časté a sníh místy skoro žádný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V Karlově pod Pradědem jsem byl poprvé, takže hodnotit můžu jen tu jednu sjezdovku, pardon, dvě, které byly v provozu. Reálně se dalo jezdit na Rodinné č. 3, která byla vysněžená jen částečně. Jedná se o poměrně pohodovou modrou, která byla kvůli zasněžování dost muldovatá a hlavně velice plná.

V provozu je dle internetu (na místě o ní raději nepsali) i č. 5 U Pradědu, která vede ve spodní polovině paralelně s Rodinnou. Nicméně nevyzkoušel jsem ji. Proč? Protože končí u jiné lanovky, která ovšem není v provozu. :-)

Trochu mi to připomnělo Ramzovou, kam jsme málem jeli, abych si pak všiml, že lanovky sice jezdí - ale sjezdovky nejsou otevřené!

Sněhové podmínky:

Den předtím sněžilo a hlavně byly v noci teploty pod -10 °C, takže podmínky pro výrobu umělého sněhu byly dobré. Umělý sníh se na sjezdovku sypal i během lyžování, což mělo za následek, že někde bylo dostatek technického sněhu a někde byla sjezdovka už kolem poledne vyježděná až na urolbovaný led. Po poledni se navíc na sjezdovce začalo válet čím dál více kamínků, zejména v části hned u horní stanice lanovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve středisku byla v provozu jen jedna lanovka, Karlovský expres. Čtyřsedačková odpojitelná lanovka s bublinou, která je dostatečně rychlá, takže dole nebyly fronty - jediná sjezdovka ale zato byla dost plná. Po poledni se lanovka na cca 10 minut zastavila, protože nezafungovalo připojení odpojené sedačky a dvě do sebe narazily (lidi byli jen v té přední). Vlekaři mi přišli, že moc neví, co dělat, navíc se jim často v dolní stanici rozepínal kovový profil. Bublinu jsem párkrát zkoušel stáhnout dolů, ale jde ztuha a byla špinavá a zasněžená.

Na zázemí si ale stěžovat nemůžu, ve středisku je půjčovna, lyžařská škola, restaurace a u spodní stanice lanovky šroubováky.

Zalidněnost:

Lidí bylo hodně. To se nakonec dalo i čekat, byl to jeden z prvních lyžařských dnů v ČR a kdyby byli ve středisku jen samí nadšení lyžaři dožadující se prvního sněhu, tak by bylo všechno v pohodě. Bohužel ale na sjezdovce bylo i spousta tatínků, kteří zvolili tento den jako první pro učení svých dětí - a vůbec začátečníků byly nějaké 2/3. Každý sjezd tak byl spíš slalomem a i kvůli boulím na sjezdovce to na rozjíždění carvingových obloučků bylo jen výjimečně.

Občerstvení a aprés-ski:

Co se jídla týče, u dolní stanice lanovky je samoobslužná restaurace s poměrně rozumnými cenami. Jen si bohužel na hudební produkci pozvali hudebníka, přes kterého nebylo slyšet vlastního slova, a tak jsme byli ještě rádi, že jsme z bistra odešli.

Za bistrem pak bylo nějaké opékání klobás, kde jsme nebyli a naproti pizzerie.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska se dá autem dostat bez problémů, zejména z jihu od Rýmařova. Nicméně i z Jeseníku to bylo v pohodě, až na spojku z Videl do Karlovy Studánky, která zřejmě nebyla ani uplužená - ale zase to byl pěkný trénink na zimu. :-)

Parkoviště hned u pokladny se rychle zaplnilo, pár desítek metrů od střediska je ale záchytné parkoviště, kam se vejde dalších pár desítek aut. Pokud by bylo plné i to, asi bych si rozmyslel, zda nejet radši vedle. :-)

+ plusy

 • Severně orientované svahy
 • Permanentka platná na tři blízké areály (ne však na všechny v okolí)
 • Jedno z prvních otevřených středisek v Jeseníkách

- mínusy

 • V době návštěvy otevřená jen jedna sjezdovka beze slevy na permanentku
 • Plno lidí
 • Zasněžování za provozu - místy návěje, jinde vydřeno, čištění brýlí po každém sjezdu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.02.2024  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: rradek
 • hodnocení:

Letos poprvé jsem se vydal do Karlova zjistit, jak to tam vypadá. Teď už to vím, a návštěvu opakovat nebudu. Začalo to však dobře: ráno modrá obloha, v 8 h příjezd na prázdné parkoviště a v 8:15 už sedím na lanovce na Myšáku. Prázdné sjezdovky vydržely tak 45 minut. Následně hodně lidí a zejména mot...

08.12.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:

První lyžování tuto sezónu jako každý rok v Karlově, i když jen večerní, ale spokojenost byla i tak. V provozu sjezdovky u Karlovskeho expresu, mimo červené podél lanovky, jenž se zasněžovala. Pohodové začátečnické svahy dostatečně šířky a pohodového sklonu. Mimo tak 20 až 25 cm, na sjezdovce mix s technickým, na začátku perfektně upraveno a až na dojezd drželo celé večerko. Odpojitelná čtyřka je sice starší, ale plně funkční. V horní části foukalo, tedy bublina by se sešla. Místy chvilka čekání. Jinak hned turniketem s mírným zpomalení k lanovce. Po odbočku do Karlova mokrá silnice, pak uježděný sníh. Na parkovišti ale docela hluboká rozježděná vrstva.

16.03.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Poslední den lyžování na Ski Expresu, protože teploty už se mají pohybovat kolem 10 °C a do toho občas zaprší. Přestože ráno bylo -2 °C, u dojezdů se v poledne tvořil firn. Jinak byly dobře připravené všechny svahy. Jen na červené se občas na technickém sněhu objevovaly ledové plotny, což se projevovalo pády některých lyžařů. Dojem ovšem vylepšovalo slunečné počasí, které se nejlépe užívalo na terase při zasloužené kávičce. Na tratích leží podle mého odhadu 30 až 40 cm technického sněhu. Problém je mezi lesními přejezdy mezi Ski Expresem a Myšákem, kde pokud s tím nic neudělají, budete muset lyže sundat. Na všech čtyřsedačkách je třeba dávat pozor na to, že jsou přizpůsobeny pro menší lyžaře. Občas mi to skříplo lyžáku. WC jsou u všech ve velmi pěkném stavu, čisté. Ráno hodinku bez front, potom od 5 do 10 minut. Kolem poledne 3 až 5 minut. Příjezd po suché cestě až na parkoviště k vlekům. Parkování se vždy nějaké najde, protože dost lidí jen na 2 až 3 hodiny.

12. - 14.03.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: deti
 • hodnocení:

Ski Aréna Karlov úspěšně čelí oblevě a udržuje v rámci možností slušné lyžařské podmínky na sedmi sjezdovkách, včetně čtyř pro večerní lyžování.

08.03.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Dnešek jsem si opět vybral podle počasí: polojasno -2 °C a perfektně připravené svahy jak na Myšáku, tak Ski Expresu. Krásně tvrdý podklad s mírným popraškem čerstvého sněhu. Jako skoro po celou sezonu od 8.30 do 10.00 super - žádné čekání, pak do 11.00 asi 6 minut. Přesun na Myšák na občerstvení a pak se fronta i tady zmenšila kolem 3 minut, tak jsme ještě asi 2 hodiny lyžovali. Zázemí restaurace, WC, servis lyží a oblíbená terasa. Zase jeden pěkný lyžařský den za námi.

01.03.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: nevím co to znamená (Nick)
 • hodnocení:

Dnes opět ráno super, sice -5 °C, ale zato slunce jako v Itálii. Od 10 do 12 h spousta lidí včetně aspoň 10 kurzů, takže čekání víc než 10 minut. Nepomohl ani přesun na Myšák. Tady se kolem 12 h už dalo rozumně odstát frontu do 5 minut. Sněhová pokrývka velmi dobrá, červenou neustále dosněžovali. Zázemí je tady velmi slušné. Resty, půjčovny, WC i školičky.

26.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:

Tuto zimu jsme bylo v Karlově na večerním lyžování opakovaně - před nynější oblevou, v den, kdy to začlo a nyní. Nejspokojenější byl syn tuto neděli. Opět začalo mrznout, úprava před večerním lyžováním slušná a především zcela minumum lidí, což jsme nechápali ani jeden z nás. V provozu vše, kam dosvítí osvětlení večerní, upraveno, přimrzlo. Samozřejmě časem se to trochu "vyšuchalo", ale nic, co by vadilo. My brousili především přímou u lanovky Roháč. Po oblevě sníh okolí řádně poklesnul, ale zase něco dosněžilo, takže pohledy zimní. Sjezdovky bez obtíží, přimrzlé, upravené, žádné kamínky. V provozu dvě odpojitelné čtyřsedačkové lanovky. Při větru škoda nepřítomnosti krytu. Tak málo lidí tuto zimu jsme nepotkali na večerním. Jezdilo se přímo turniketem k sedačce. Zcela ojediněle jsme museli počkat na další sedačku. A přitom začínají jarní prázdniny Olomouce. Parkoviště u sedačky uklizeno, sice po oblevě kluzké, aut při příjezdu kolem 17:45 méně než polovina.

25.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Vzhledem k závodům "S ČT na vrchol" na Myšáku jsme museli na Ski Expres. Celé dopoledne sice foukalo, ale na výborné svezení to nemělo vliv. Podklad na červené i modré byl tvrdý, v některých místech led. Po 10.30 se fronta pro mne stala dlouhou (víc než 10 min), tak jsme se přesunuli na Roháč. Modrá je zde sice delší, ale mírnější. Přesto se nečekalo ani 3 minuty a s vnučkou jsme si dobře zalyžovali. Vhod přišel i džus v restauraci. V poledne jsou parkoviště plná, musí se hledat místo, ale vždy se nějaké najde.

26.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Jako pokaždé, když si chci dobře zalyžovat, tak musím vyrazit brzy ráno. Dnes už v 8.10 bylo parkoviště u Myšáku plné, opět kvůli závodům. Přes noc napadlo asi 8 cm krásného prašánku. V tom jsem se nesvezl ani nepamatuji. Jízda byla sice pomalejší, ale o to víc sem si ji užil. Po desáté začalo svítit sluníčko a do zimní pohody už nic nechybělo. Klasicky jsme se po prodloužení řady nad 10 minut přesunuli na Roháč a ještě dvě hodiny karvovali na Roháči. Fronta tu nebyla delší než dvě minuty. V jednu chvíli nebyl nikdo na Vyhlídkové, tak jsme dali šus odvrchu dolů.

19.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Počasí vyšlo překvapivě dobře, lépe než předpověď. Když k tomu přidáme rozumné ceny skipasů i občerstvení a fajn služby, šlo o velmi pozitivní návštěvu areálu v Karlově pod Pradědem.

20.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Dnes bylo lyžování na Ski Expresu jako obvykle do 10. hodiny dobré, pak fronta na 10 až 12 minut, což bylo zapříčiněno prázdninami a lyžařskými kurzy. Počasí ovšem bylo dobré a sněhová pokrývka zatím drží. Teplota -1 až +2 °C.

15.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Pěkné počasí zase vyhnalo spousty lyžařů na svahy. Také v době prázdnin se to tu hemžilo množstvím kurzů. Jinak s úpravou svahů na všech sjezdovkách Karlovského Expresu jsem byl velmi spokojený. Pro mne pěkný celodenní zážitek.

10.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Na Myšáku se konal trénink žáků, tak lanovka jela o trochu dřív. Počasí super, akorát mínusem byl mráz -14. Ale sluníčko to za chvíli vylepšilo. Přesunul jsem se na Ski Arénu Karlov, kde do 10.30 h jsem střídal modrou a červenou dle nálady. Poté se fronta prodloužila na 10 až 15 minut, tak jsem se přesunul na Myšák kde se stálo 3 až 5 minut. Sjezdovky byly jako vždy vzorně upravené. Jedenkrát jsem zkusil také Roháče, ale přece jen je to pro menší lyžníky. Je tu tak kolem 30 cm technického sněhu s troškou přírodního. Při tomto mrazu jelo dost sněžných děl, což vyžadovalo pozornost při přejezdu čerstvých závějí. Nejlepší nástup na lanovku je na Ski Aréně. Na Roháči a na Myšáku je to přizpůsobeno pro menší, tak jsem musel být obezřetný. Do 10 h málo lidí, pak stání ve frontě na 15 minut - nejezdí se po 4, ale po 3, občas i po jednom... Doprava po Malou Morávku suchá, mokrá cesta. Poté do Karlova zmrazky takže opatrně.

05.02.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Protože si už vybírám návštěvu středisek vždy podle počasí, tak tentokrát jsem zvolil Karlovský Expres. Dojem ze střediska byl dojem velmi dobrý. Akorát malé mínus bylo, že na půl hodiny přestal jít proud. Tak jsem se alespoň mohl občerstvit ze svého, protože restaurace se rázem zaplnila.

29.01.2023  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: rradek
 • hodnocení:

V Karlově jsem už pár let nelyžoval, a tak jsem byl natěšen zjistit, jak to tu vypadá. Ráno v 8 přijíždím na téměř prázdné parkoviště v areálu Myšák, kde se už točí lanovka a probíhá trénink. Počasí je mrazivé a slunečné. Dávám několik rychlých jízd na prázdném a pěkně upraveném svahu a následně se ...

09.12.2022  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: lukas.babis
 • hodnocení:

I přes husté sněženi bylo večerní rozlyžování v Karlově na začátku sezony fajn. V provozu 2 sjezdovky - modrá a červená u Expressu. Ledový nastříkaný podklad obdržel několik cm čerstvého přírodního. Na české poměry obstojně rychlá 4sedačka za rozumnou cenu permanentky. Obsazenost naprosto minimální, o víkendu už tomu bude předpokládám zcela jinak. Občerstvení otřesné! Prostě návrat do české reality. :( Navštívili jsme apres na modré - karty neberou a ceny vyšší než v Itálii (2 dcl horké čokolády 138 Kč!). Cesta bez problému, bohuzel ze všech větších sídel v Česku dost daleko. :(

26.02.2022  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

V Karlově pod Pradědem znám všechny svahy, protože jsem se zde učil lyžovat, závodit a teď už si jen užívám pobyt na sněhu, ale nejraději se sluníčkem, které dnes chybělo. V sobotu jsem zvolil Karlovský Expres, protože zde probíhalo testování lyží. Půjčil jsem si testovací lyže slalomky Veroniky Vel...

20.02.2022  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Moje domácí středisko - Ski Aréna Karlov pod Pradědem - mám rád. V neděli napadnul čerstvý sníh, na který již nejsem zvyklý. Byl sice mokřejší, ale než se udělaly návalky od lyžařů, bylo svezení skvělé. Lyžařů i přes plné parkoviště bylo na svahu málo, což mě překvapilo. Sluníčko se přes mraky taky ...

15.02.2022  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: bobu
 • hodnocení:

Do střediska Karlov jezdíme velmi rádi - nejlepší je zdejší velká nabídka sjezdovek, vleků a lanovek. Není to jeden kopec s jednou lanovkou a to je super. Sjezdovky jsou sice jen středně dlouhé, ale to nevadí. Horší je, když tady chytnete nával. To se nám podařilo hned v úterý dopoledne.

28.12.2021  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Počasí bylo dobré, občas se objevilo i slunce. Co mi ovšem zkazilo dojem, že se po 10. hodině jak Ski Aréna Karlov, tak Myšák zaplnily tak, že se stála fronta 10 minut. Žádné rozestupy a lidí stále přibývalo. Tak jsem se přesunul na Kazmarku, kde se stálo tak 3 minuty. Slalomový kopec byl na závěr l...

Další reporty ze střediska: Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Vent

Sella Ronda

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Ovčárna - Praděd

Katschberg

Planneralm

SNOW tipy