Buková hora - aktuální report z 09.01.2015 - SNOW.CZ

Buková hora | aktuální report z 09.01.2015

Buková hora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Buková hora:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 09.01.2015 do: 09.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski Bukovka nabízí na jeden skipas lyžování v Červené vodě a Čenkovicích. Jedná se o dvě naprosto odlišná střediska - zatímco Červená voda je moderní a nový areál, Čenkovice jsou komornější a menší středisko. Díky propojení si tak můžete zalyžovat na obou stranách Bukové hory. Čenkovice nabídnou lepší výhledy do krajiny, Červená voda zase špičkové zázemí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V Červené vodě nabízí dvě sjezdovky, parádně široké a jezdivé. Hlavní Mlýnice (červená) dlouhá cca 2,2 km má v horní části slušný sklon, po zhruba kilometru následuje plochý úsek se snowparkem a radarem, kde zjistíte, kolik frčíte... Dojezd je ostřejší, je to takový cca 200m buben.
Druhá sjezdovka Heroltická, odděluje se vpravo od Mlýnice (otevírala se teprve 8.1.) je ještě o 100 m delší, je celkově mírnější, velice vhodná na carving a ani zde nechybí terenní zlomy. Značena je modře, i když zhruba ve své polovině se její sklon taky zvedne. Oproti Mlýnici nemá zase tak dlouhý plochý úsek. Obě sjezdovky se potkávají nad dojezdovým bubnem, který se dá objet mírnějším úsekem pod lanovkou. Nájezd na sjezdovky je asi 100 m od lanovky. Výhodou je, že jsou sjezdovky vedeny lesním průsekem, tudíž jsou více chráněny před větrem. Na dojezdu je otevřen i Kid park.
Čenkovice nabídnou na společný skipas sjezdovku Třebovskou, dlouhou asi 1 km. Je značena po celé své délce červeně. Po nájezdu z lanovky se na 150m úseku v lesní části trochu více zlomí, poté následuje konstantně červeně značený carvingový svah. Sjezdovka není ve spodních 2/3 chráněna lesem, proto víc fouká...
Červená voda je s Čenkovicemi propojena 100 m dlouhou lesní cestou.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly vynikající na všech sjezdovkách. Nikde žádná hlína, kamení. Otevření Heroltické napomohlo tomu, že sjezdovky vydržely v dobrém stavu celý den. Jen spodek Heroltické je vysněžen ze 2/3. Udávaná výška 40 až 60 cm odpovídá reálu. Odpoledne již začaly být plusové teploty v nižších polohách. Ale podklad byl ještě relativně tvrdý. Uvidíme, co udělá se sněhem několikadenní oteplení...:-(

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V Červené Vodě disponují vyhřívanou expresní 4sedačkou s bublinou, je velice rychlá a komfortní. Malý vlek v Kid parku.
Oproti tomu v Čenkovicích pomalá 2sedačka s rozjezdovým pásem. Když zrovna nefučí, tak si člověk aspoň více odpočine. Při větru to je horší (v pátek od 15 hod. kvůli větru zavřena).
Červená voda nabídne top zázemí jako je samoobslužná restaurace, dostatek WC, velkokapacitní parkoviště, servis + půjčovna, obchod s lyžařským vybavením a samožřejmě hříbek a lehátka na slunění. Z parkoviště přístup po schodech.
Čenkovice jsou oproti tomu skromné. Občerstvení nabídne zatím chata pod sjezdovkou, kde je i malá terasa.

Zalidněnost:

Ve všední den bez čekání na lanovky. Návštěva tak akorát. Nikde se na nic nečekalo. Oproti silným víkendům příjemná změna.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení dostatek v Červené vodě - od hříbku po samoobslužnou restauraci. Čenkovice skromnější, zatím jen chata pod sjezdovkou.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do Červené vody z Brna přes Svitavy, Lanškroun a Štíty bez problému. Silnice sjízdné a protažené. Velkokapacitní parkoviště ve třech úrovních poskytne dostatek možností k zaparkování i o víkendu.

+ plusy

  • špičkové zázemí
  • lanovka v Červené vodě
  • dlouhé sjezdovky
  • kulisa v Čenkovicích

- mínusy

  • silné víkendy
  • slabší sedačka v Čenkovicích
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

V pondělí se mně opět nechtělo do práce, a tak jsem si vzal dovču a vyrazil si zalyžovat do Skiresortu Buková hora. Teploty pod bodem mrazu a polojasná obloha, tak začalo dnešní ráno na Bukovce.

zobrazit celý report

20.01.2018  | Buková hora

autor: Monkeyr
hodnocení:

Spousta sněhu a na sobotu celkem málo lidí. Spokojenost až na přejezd mezi jednou a druhou stranou kopce. Tady by se mělo zapracovat, aby tam lyžaři nemuseli šlapat.

zobrazit celý report

12.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na dnešní den předpovídali krásné polojasné počasí. Hory jsou však nevyzpytatelné, takže po dojezdu na parkoviště byla kolem nás mlha, že jsme viděli jen na pár metrů. Moc se nám ani nechtělo vytahovat lyže, ale doufali jsme , že se vyjasní. Naštěstí mlha se držela jen chvíli a ve vrchních partiích ...

zobrazit celý report

09.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na začátku ledna jarní lyžování. Sluníčka málo, ale obleva měla výrazný dopad na celkový stav sjezdovek a počet kurzů na jedné upravené sjezdovce ze strany Bukové hory. Pohled na toto středisko nebyl zdaleka tak příjemný jako v minulých letech. Začátek zimní sezony teď vypadá spíš jako závěrečné dub...

zobrazit celý report

05.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na Bukovku se musí vyrazit ve všední dny, aby si člověk lyžování patřičně užil a nemusel stát frontu na lanovku. Frontu jsme po celou dobu našeho lyžování nestáli, za to na svahu bylo plno. Zejména kurzy dětských školiček, které se učí základům lyžování nejen na dětském vleku.

zobrazit celý report

01.01.2018  | Buková hora

autor: doum25
hodnocení:

Na Nový rok jsme vyrazili i vzhledem ke skipasu 1+1 zdarma ze SNOW do skiresortu Buková hora. Po silvestrovské noci jsme předpokládali malé množství návštěvníků, což se také vyplnilo.

zobrazit celý report

18.12.2017  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Buková hora je příjemná pro náběh do nové sezóny. Všechny sjezdovky v celém areálu jsou modré a červené, je to středisko pro rodinné lyžování. Bohužel jela pouze jedna sjezdovka Mlýnická a přes kopec v Čenkovicích nejelo nic, škoda, ale s neúplným areálem se musí počítat před vánočními prázdninami.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Buková hora

autor: Gigiosa
hodnocení:
Ráno krásně upravené, speciálně strana z Čenkovic, kde jsme začínali. Postupem času to měklo, kolem poledne už to bylo hodně znát. Ježdění super, lanovky ok, kids funpark velmi dobrý. Co mě štvalo, byli lidi, nejdřív najel do mě starší pán, a ještě se divil o co mi jde, když jsem ho seřval. Poté přímo do mé malé najela starší ženská, co tam byla taky s dětma. Kromě toho tam lítali borci maximální rychlostí po modré kolem dětí a ostatních klidně 10 cm před lyžema. Musel jsem bránit malou vlastním tělem! Katastrofa, naprostá bezohlednost a xenofobům nemůžu říct, že by to dělali jen Poláci.

25. - 26.02.2017  | Buková hora

autor: radez
hodnocení:

Víkend 25. až 26.2. byla na Bukovce testovačka lyží Dynastar a Rossignol. Dalo se vybrat ze spousty modelů a dokonce si někdo mohl nechat seřídit půjčený lyže od Vikiho Cabadaje :-). Na Bukovce o víkendu bylo spousta lidí, ale dalo se za den vyzkoušet hodně modelů lyží.

zobrazit celý report

25. - 29.01.2017  | Buková hora

autor: AlčaSk
hodnocení:

Byli jsme zde poprvé a moc se nám zdejší skiareál líbil. Určitě se sem rádi vrátíme. Byli jsme ubytovaní v obci Červená Voda a na sjezdovku jsme dojížděli autem. Jsme pětičlenná rodina (2 dospělí a 3 děti) a všichni jsme si zde přišli na své! Počasí jsme měli každý den jiné, prvně zataženo, další de...

zobrazit celý report

22. - 24.01.2017  | Buková hora

autor: Lucy8891
hodnocení:

Rozhodli jsme se vzít si 3 dny dovolené a zalyžovat si ve všední den. A dobře jsme udělali. V pondělí a úterý bylo minimum lidí, prázdný svah a žádné stresy. Byl předělaný snowpark, takže jsme se mohli "vyblbnout" i tam. Pro mě jsou nejlepší široké bedýnky, na kterých nemusím mít strach. Snowpark je...

zobrazit celý report

30.01.2017  | Buková hora

autor: brácha
hodnocení:

Do střediska Buková hora jsme zavítali poprvé v rámci akce časopisu SNOW 1+1. Ráno jsme začínali v části Červená Voda, později, když přibylo návštěvníků, jsme se přesunuli do Čenkovic a poté se zase v odpoledních hodinách vrátili zpět. Při naší návštěvě nás trošku zklamalo počasí, kdy v části Červen...

zobrazit celý report

30.01.2017  | Buková hora

autor: rradek
hodnocení:

Využil jsem jednu z posledních možností využití skipasu 1+1 a v kombinaci s volným pondělím se jednalo o jednu z nejlepších lyžovaček tohoto roku. Ráno na parkovišti -10 a zatažená obloha slibovala docela tvrdé podmínky, nakonec to ale bylo krásné lyžování.

zobrazit celý report

28.01.2017  | Buková hora

autor: EvZe
hodnocení:

Příznivá předpověď na jasné slunečné počasí nás nalákala k návštěvě orlickohorského střediska Buková hora stejně jako spousty dalších lyžařů, ale bohužel počasí nám příliš nepřálo a celý den bylo středisko (na obou stranách hory) v mracích a mlze, což společně s přeplněností střediska, množství bezo...

zobrazit celý report

27.01.2017  | Buková hora

autor: Dušanbe
hodnocení:

Plánovaná návštěva resortu Buková hora. Byl jsem zde poprvé. Resort je ideální pro jednodenní lyžování. Můj dojezd byl celkem 150 km, takže vstávání ve 4 ráno a jízda přes ledovou Vysočinu byly pekelným zážitkem, ale cíl bylo stihnout první lano a tomu jsem úspěšně podřídil vše. Více celodenních ly...

zobrazit celý report

27.01.2017  | Buková hora

autor: mastra67
hodnocení:

Po několika opakovných návštěvách Krkonoš a hlavně Špindlerova Mlýna jsem se rozhodl využít akci 1+1 a zavítat do střediska Buková hora v Orlických horách. Nemám to sice moc daleko, ale dostal jsem se tam až kolem 10. hodiny. Takže o ranním žehlení manžestru se mi mohlo jen zdát. Cesta byla vymrzlá ...

zobrazit celý report

27.01.2017  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

Na pátek hlásily rosničky pěkné počasí, zažádal jsem proto o volno a vyrazil s kolegou do Červené Vody do skiresortu Buková Hora. Využil jsem kuponu ze SNOW 1+1, a tak to bylo za hubičku, za plnou cenu 600 Kč na den bych jel raději jinam.

zobrazit celý report

23.01.2017  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Po slunečném víkendu mělo sluníčko dovolenou, takže jsme lyžovali v oblačném počasí s jemně přidanou mlhou. Počasí bylo přímo lednové - mrazivé, oblačné, hodně sněhu nejenom na sjezdovce. Vzhledem k tomu, že jsme vyjeli v pondělí, jsme měli sjezdovky téměř pro sebe, pokud se nám do cesty nepřipletly...

zobrazit celý report

21.01.2017  | Buková hora

autor: K2 cigi
hodnocení:

Kvůli veliké zalidněnosti na straně Červené Vody je nízká přepravní kapacita na této straně hory o víkendech katastrofa. Počasí mělo být slunečné, proto bylo asi tolik lidí, ale nebylo to tak špatné v tomto směru.

zobrazit celý report

20.01.2017  | Buková hora

autor: cipek
hodnocení:
Moderní areál Červená Voda, polstrovaná vyhřívaná sedačka, kterou ocení hlavně zmrzlíci. Upravené sjezdovky, zázemí super, dostatečný výběr jídel. Hodnocení bomba.
Další reporty ze střediska: Buková hora

Lyžařské zájezdy

Residence Terrasses de Veret
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 018 Kč/os.
Apartmánový komplex Schönblick
Orientační cena za noc 535 Kč/os.
Park Hotel & Club Diamant
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 740 Kč/os.