Říčky v Orlických horách - aktuální report z 31.01. - 01.02.2015 - Říčky v Orlických horách - - SNOW.cz

Říčky v Orlických horách | aktuální report z 31.01. - 01.02.2015

Říčky v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Říčky v Orlických horách:
autor: Adys_e
hodnocení:
návštěva od: 31.01.2015 do: 01.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V tomto středisku jsem byl poprvé a snažím se nemít žádná očekávání, abych nebyl zklamaný. V případě Říček se jedná o ne moc velký, avšak příjemný areál s veškerým vybavením. Nachází se zde tři sjezdovky - černá, červená a modrá se snowparkem. Zrovna zde probíhalo testování lyží Rossignol, což jsem já osobně velmi ocenil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • Modrá - opravdu příjemná, pohodová, odpočinková sjezdovka s prudším dojezdem, který se dal objet. Při větší zalidněnosti je ale nutné počítat s tím, že se budete muset vyhýbat učícím se dětem, což ale není nikterak překvapující.
 • Červená - na červené sjezdovce bylo asi nejvíc lidí. Nemám nic moc, co bych jí vytknul.
 • Černá - moc nechápu smýšlení lidí, kteří vědí, že jejich lyžařské schopnosti nejsou nějak valné a sjíždějí si černou sjezdovku. Výjimkou zde nebyly ani učící se děti, ale to není vina ski areálu. Díky tomuto však byla velmi brzy rozbitá, ale i nejméně zalidněná. Začíná velmi mírně, černých je z celkových 1 000 m podle mě tak 300-400.

Oba dny sněžilo, takže byly všechny sjezdovky odpoledne rozbité.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly až moc dobré - oba dny sněžilo. V sobotu docela hustě a dlouho, v neděli už o něco míň. O sníh tedy rozhodně nouze není.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jezdil jsem jen čtyřsedačkou, v provozu byla i tatrapoma. Je vidět, že sedačka už má něco za sebou, neustále stála či zpomalovala.

Zalidněnost:

Na to, že byly pololetní prázdniny, tak docela překvapivě nízká, nestál jsem frontu delší než 10 minut. Na sjezdovkách ale bylo lidí poměrně hodně. Na koupi skipasu jsem ale stál frontu 35 minut, a to jsem jel prvním skibusem a u pokladny jsem byl v 8:00 - to bylo jediné štěstí, protože pak se fronty až zdvojnásobily.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení perfektní, za dobrou cenu, dobrá jídla, nemám co vytknout. To, že člověk musí čekat na místo v době oběda je bohužel všude, takže ubírat Říčkám za tohle nebudu.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je docela problematická, posledních asi 15 km se nesolí a jede se po sněhu z kopečka, do kopečka, serpentinami. Dojeli jsme bez problémů, doporučuji však mít s sebou řetězy. Co je ale obrovské mínus - parkování. V neděli jsme na svah přijeli 8:20 a chytli jsme poslední tři místa na horním parkovišti. To bylo jediné štěstí, když jsem pomyslel na to, jak byl v sobotu přeplněný skibus (16:20 ze svahu jel natřikrát) a jak daleko je dolní parkoviště. Stejně jsme však museli kus jít pěšky. Na začátek parkoviště to bylo cca 100 m a od závory ještě dalších zhruba 200 m. To není zrovna příjemné uvítání, tady vidím velké mezery.

+ plusy

 • pěkné sjezdovky
 • restaurace s dobrým a cenově dostupným jídlem
 • ochotní lidé v horské službě
 • testování lyží Rossignol
 • na to, že byly pololetní prázdniny, malé fronty

- mínusy

 • nedostatek parkovacích míst
 • k lanovce se musí kus jít
 • jen tři pokladny - dlouhé fronty
 • brzy rozbité sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: 0ndra
hodnocení:

Takřka na den přesně po roce jsme se vydali opět do Říček, jako součást dvoudenního výletu do Orlických hor. Podmínky se od minulého roku moc nelišily, jen počasí přálo více - minule nás okolo 15. hodiny vykázal silný déšť a letos nás až do zavíračky provázelo slunce.

zobrazit celý report

30.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že některá střediska v Orlických horách již zavřela, padla volba na osvědčené Říčky. Z mých zkušeností vím, že toto středisko disponuje největší sněhovou nadílkou z Orlických hor a specifickým mikroklimatem. I tak se jednalo o klasické jarní lyžování se sluníčkem a jarním firnem.

zobrazit celý report

27.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Blíží se konec měsíce března a pomalu se uzavírají lyžařská střediska. V Orlických horách už jsou v provozu jen dvě - Deštné v Orl. h. a Říčky v Orl. h. Já jsem se rozhodl právě pro Říčky a udělal jsem dobře. Skvělé počasí, málo lidí a po nočním mrazu lehce umrzlá pista. Z areálu jsem odjížděl velmi...

zobrazit celý report

23.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Kašpi
hodnocení:

Na sobotu slibovala přepověď jasné a slunečné počasí, avšak s vyššími teplotami. Předpověd se vyplnila. Byl to tedy krásně strávený den na horách, ovšem i na jaro dosti teplý.

zobrazit celý report

20.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: bobu
hodnocení:

Díky kuponu z časopisu SNOW jsme se opět po roce zajeli podívat a zalyžovat si do Říček a moc za tuto možnost děkujeme. Jarní lyžování, vynikající podmínky, sjezdovky poměrně dlouhé, široké a zajímavé a minimum lyžařů, to stojí i za tu delší cestu. Před nedávnem jsem četla report odsud od jiného lyž...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: svena
hodnocení:

Návštěva Říček byla dnes pro mě jedno z nejlepších lyžování v letošní sezoně u nás. Příjezd do areálu jsme plánovali na první lano, sice jsme ho nestihli, ale o půl 9 jsme už byli na svahu. Navíc jsme využili skipas zdarma 1+1, málo lidí, nikde fronty a počasí téměř katalogové. Co víc si přát...

zobrazit celý report

14. - 15.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: pmaja
hodnocení:

Nejlepší lyžování za sezónu. Sjezdovky velice dobře upraveny. V noci na čtvrtek cca 5 cm nového sněhu, v noci na pátek asi 20 cm nového sněhu, ale ještě před provozem urolbováno. Minimum lidí - sjezdovky v perfektním stavu po celý den. Příjemný personál, kvalitní zázemí.

zobrazit celý report

15.02.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V pátek ráno jsem vyrazil na první lano do Říček v Orlických horách. Předpověď počasí se vyplnila do puntíku, modrá obloha a teploty hodně nad nulou. Prvních 10 jízd bych hodnotil 5*. :-)

zobrazit celý report

30.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Pajulka
hodnocení:

Nádherné počasí, líp být ani nemohlo. Mráz tak akorát, vítr nefoukl, sluníčko, modrá obloha. Sjezdovky tradičně dobře upraveny, pouze černou rolbař poněkud odflákl, výrazné přechody mezi pruhy, v jednom místě nechané hroudy sněhu. Na všední den vysoká návštěvnost, asi předznamenání pololetních a jar...

zobrazit celý report

21.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Pondělní ráno v Říčkách nemělo chybu, modrá obloha, teplota po ránu kolem -10 °C, sluníčko, skvěle připravené sjezdovky a minimum lidí. Super svezení. Zaslouženě hodnotím pěti hvězdami.

zobrazit celý report

20.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: kokesx
hodnocení:
Nědělní lyžování naprosto úchvatné. Přijeli jsme "pozdě" kolem desáté, takže horní parkoviště už bylo zaplněné, ale služba bezproblému navigovala na prázdné parkoviště. Skibus přijel do 15 minut. Na lanovku fronty kolem 10 minut, ty se výrazně zkrátily uderem dvanácté, odpoledne už prakticky bez čekání. My využívali povětšinou pomu, kde jste za dobu co byla fronta na lanovku, těch 10 až 12 minut, stihli i sjet zpátky dolů. A i v případě, že na lanovce fronta není, poma je výrazně rychlejší. Úprava sjezdovek bezchybná a ani odpoledne na nich žádné problémy nebyly. A ačkoliv parkoviště napovídala, že budou přeplněná, tak tomu tak nebylo. Fandové "Špindlu" prominou, ale tamní rolbaři by se do Říček měli jezdit učit, jak se to dělá. Občerstvení možné na všech dostupných místech a za relativně rozumné ceny (langoš + cola + bombardino = 130 Kč).

06.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Na Tři krále jsem vyrazil na dopolední lyžovačku do Říček, bohužel podobný nápad mělo i spoustu dalších lidí, takže od rána fronty a tlačenice. Počasí dneska taky nic moc, celý den zamračeno a jemně chumelilo a k tomu dosti čerstvý vítr.

zobrazit celý report

19.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Allon
hodnocení:
První letošní lyžování

17.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Po sobotní masové akci na DM jsem vyrazil na ranní lyžovaní do Říček v Orlických horách. Bohužel počasí moc nepřálo, byla mlha a sychravo, ale kdo tohle překousl, měl sjezdovku skoro sám pro sebe.

zobrazit celý report

16.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Lucy8891
hodnocení:

Dnes byly otevřené 2 sjezdovky - červená a modrá. Na modré se bohužel hojně zasněžovalo, takže se na sjezdovce moc jezdit nedalo. Dvě jízdy jsme tam sice udělali, ale po obědě nafoukané hromady sněhu začly být trošku nebezpečné. Červená sjezdovka byla jako protipól, byla skvělá. Dopoledne pod lyžem...

zobrazit celý report

12.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: M.art.in
hodnocení:

Zahájení sezóny 18/19 proběhlo 11.12.2018. Na sjezdovku jsme se však dostali až o den déle ve středu 12.12. Zatím je v provozu červená sjezdovka v celé délce a šířce. I letošní zahájení sezóny na Říčkách vyšlo na jedničku včetně počasí. Na svahu minimum lyžařů, probíhá zde školení instruktorů, kteří...

zobrazit celý report

07.04.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Když jsem si před pár lety zaregistroval skipas zdarma na poslední den lyžování v sezóně, rozhodl se areál ukončit provoz již o den dříve. Do střediska jsem tenkrát dorazil v sobotu večer, přespal v chatě Devětsil a v neděli jsem musel pokračovat do střediska Buková hora, kde končili až o den pozděj...

zobrazit celý report

02.04.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: mabures
hodnocení:

Předpověď nočního mrazu a následného slunečního dne mi vnukla myšlenku rozloučit se ještě naposledy s letošní sezonou. Jak se na místě ukázalo, nebyl jsem zdaleka sám, koho taková geniální myšlenka napadla.

zobrazit celý report

31.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: 0ndra
hodnocení:

V sobotu jsem s menšími obavami jak z front, tak z počasí vyrazil do Říček. Zatím jsem tu byl jen v létě a tak byla při prodlouženém víkendu v Orlických horách ideální šance to napravit.

zobrazit celý report

29.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: bobu
hodnocení:

Dnes jsme zavítali poprvé do Říček, abychom ještě na poslední chvíli využili akci 1+1. Za tuto cenu to odpovídalo. Sníh už byl v dost špatné konzistenci, resp. byla to ta těžká sněhová krystalová kaše, ale víc mě vadilo, že byl hodně špinavý. Počasí taky nevyšlo zrovna dobře, takže jediný plus bylo ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Říčky v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Villa Maria
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 878 Kč/os.
Hotelový penzion Tennengau
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 821 Kč/os.
Hotel Edelweiss
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 400 Kč/os.