Čenkovice - aktuální report z 21. - 26.02.2015 - SNOW.CZ

Čenkovice | aktuální report z 21. - 26.02.2015

Čenkovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Čenkovice:
autor: Macoun
hodnocení:
návštěva od: 21.02.2015 do: 26.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Velmi příjemné menší středisko "rodinného" typu s nezapomenutelným kostelíkem přímo na sjezdovce. Strávili jsme zde s dětmi (začátečníci) jarní prázdniny a celkový dojem je velmi příznivý. Propojením s Červenou Vodou se jedná o velmi pěkný lyžařský areál.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní sjezdovky Třebovská a Svitavská cca 1 km dlouhé. Třebovská v horní části projíždí lesem a je celkem dost zúžená v prudší pasáži, což má za následek nahrnování sněhu a větší zalidněnost. Svitavská je dostatečně široká, zezačátku prudší, dojezd celkem mírný. Docela nevyřešené je propojení Svitavské a Třebovské sjezdovky. Lesem není udělán žádný průsek, takže se přejíždí ve "stopách" mezi stromy. Nevím, jak to řeší, když není dostatek přírodního sněhu. Jediný solidní přejezd je dole ze Svitavské na Třebovskou, bohužel jen v tomto směru, naopak je to do kopce.
Naproti těmto jsou další dvě cca 400 m sjezdovky Vigona a Čenkovická. Jsou velmi dobré pro ty co se učí lyžovat, protože jsou hodně široké (hlavně Vigona) a bývá na nich málo lidí.
K areálu patří ještě asi další 3 sjezdovky, které však neplatí v rámci skipasu a platí se u nich zvlášť. Sjezdovku "u lesa" už snad ani neprovozují, protože je opravdu dost daleko (cca 1 km pěšky) a ani k ní nevede žádná vhodná cesta (musí se po silnici). Sjezdovka "nad parkovištěm" je pěkná mírná 400m "dálnice" vhodná pro lyžařské kurzy a výuku lyžování. Ale i když je blíž než ta u lesa, tak její dostupnost je také celkem nedobrá. Poslední sjezdovka se jmenuje "junior" a slouží pro výuku lyžování. Pomalá poma, mírný svah, který ale trochu kazí před dojezdem velká mulda. Nevím přesně jak to na svahu Junior funguje, ale dle webu by tam měli děti jezdit zdarma a rodiče za 190 Kč / den. Pozor, je tu i lyžařská škola, která je na jiném místě a ta má cvičný svah celkem pěkný, s lanem.

Sněhové podmínky:

Díky severní orientaci a menší vytíženosti (málo lidí mimo víkend) celkem dlouho vydrží tvrdší podklad. Velmi solidně upravené sjezdovky Vigona a Čenkovická na večerní lyžování.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Třebovská obsloužena postarším dvousedákem s nasedacím kobercem. Obsluha je velmi příjemná, dětěm pomáhá s nasednutím. Na trase se můžete kochat, poněvadž sedačka jede hodně pomalu... Dvousedák má i jednu "konstrukční" nedokonalost. Pokud si nehlídáte lyže, můžou se hned po nasednutí zapíchnout do sněhu (sedačka se houpe, takže se to může stát, viděl jsem to na vlastní oči). Lyže vám nejspíš vypne a obsluha Vám lyži pošle nahoru dalším sedákem, ale je to jistá nepříjemnost. Pokud jste ale pozorní, tak je riziko velmi malé...
Zbytek areálu obsloužen kotvami resp. pomou. Ty jsou celkem rychlé a bezproblémové.

Zalidněnost:

O víkendu je to celkem katastrofa. Je zde na kapacitu střediska přecpáno. Dlouhá fronta na sedák, menší čekání na kotvě u Svitavské sjezdovky. Vigona a Čenkovická bývá v pohodě. Naopak ve všední dny, pokud se nenahrnou lyžaři z Červené Vody či nepotkáte nějaký větší lyžařský kurz, tak zde lyžujete téměř bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

U Vigony a Svitavské dva celkem pěkné bufety. Kvalita jídla dost proměnlivá, ale na zahnání hladu dostačující. U Svitavské je Ski-bar, spíše okýnko, které ve všední den stíhá, o víkendu se na jídlo (smaženiny) celkem čeká. Lze posedět i uvnitř, ale kapacita je velmi malá (5 stolů). Obdobné je to i u Třebovské sjezdovky. Bufet nový, moderní, ale kapacitně o víkendu nedostačující, ve všední den bez problémů. Hospůdka U sněhuláka se 4 stoly a nabídkou jídel celkem katastofa (i ve všední den). U parkoviště je velmi pěkná restaurace, pěkné prostředí, i chutná jídla, ale velké mínus - obzvlášť pomalá obsluha - na jídlo jsme čekali více jak hodinu. Naopak rychlé občerstvení u parkoviště musím pochválit. Nabídka jídel, dezerty, pití, posezení, žádný luxus ale čisté, levné a hlavně rychlé!

Doprava do střediska a parkování:

Dole celkem velké, pěkné parkoviště zdarma. Nevýhodou je, že člověk ke sjezdovkám musí dojít po silnici ještě cca 300 m. Hodně lyžařů se snaží parkovat na menším parkovišti hned u sjezdovek nebo na kraji silnice, což v důsledku znamená neustálé proplétání aut a lyžařů na hlavní spojce centrálního parkoviště a sjezdovek. V Čenkovicích funguje i jakýsi skibus, který by měl lyžaře ke sjezdovkám z dolního parkoviště vozit, ale organizace tohoto není zrovna dokonalá, takže Vás příjezd do střediska a příchod ke sjezdovkám může i celkem dost otrávit...

+ plusy

  • Velmi příznivé ceny za lyžování
  • Celkem malebný a přehledný areál
  • Děti do 5 let zdarma
  • Celkem pěkný snow park v dolní části Třebovské sjezdovky

- mínusy

  • Systém červeného, žlutého a černého (na večerní lyžování) skipasu. Nepřenositelnost bodových jízdenek mezi jednotlivými barvami. Pokud chcete lyžovat po celých Čenkovicích (i večer) a ještě i v Červené Vodě, musíte mít v kapse 3 skipasy!
  • Nepříliš významné slevy pro juniory či rodiny s dětmi, stejně jako nevýznamný rozdíl v ceně mezi celodenní a vícedenní jízdenkou
  • Katastrofální příchod z parkoviště ke sjezdovkám
  • Dost problematické občerstvení v blízkosti svahů (hlavně o víkendech)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.02.2019  | Čenkovice

autor: Kašpi
hodnocení:

Náš téměř domovský areál. Sluníčko svítilo už od rána po celý den. Ráno teploty lehce pod nulou, které však průběhu dne rychle rostly. Vzhledem k tomu, že byla středa, tak se jednalo o totální pohodičku. A spíše jarní než zimní lyžovačku.

zobrazit celý report

17.02.2019  | Čenkovice

autor: moravecpeta
hodnocení:

Čenkovice jsou v součastné době spojené s areálem Červená Voda do jednoho areálu označovaného Buková hora. Jednotlivě jsou Čenkovice dá se říci průměrné středisko, ale s Červenou Vodou jsou nadprůměrné s ohromným potenciálem do budoucnosti.
Hlavním problémem Čenkovic je parkování. Ovšem očekávám, ...

zobrazit celý report

08.02.2019  | Čenkovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Toto středisko je moje oblíbené, ceny mají nízké oproti předražené konkurenci, upravují i před večerním lyžováním, celou provozní dobu je otevřen bufet s krytým sezením, kde se lyžaři můžou ohřát při větrném počasí.
V pátek 8. 2. 2019 bylo hodně lidí - viz foto, tvořila se fronta, což jsem tady ho...

zobrazit celý report

07.02.2019  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Ve čtvrtek ráno jsem vyrazil na Bukovou horu, mají zde cekem 8 km sjezdovek. Toto středisko vzniklo spojením dvou areálů, Červené Vody a Čenkovic. Já jsem dal však přednost sjezdovce a vleku TJ Čenkovice, ten se nachází na samém konci areálu a jako jediný má samostatné jízdné. Hvězdu strhávám za krk...

zobrazit celý report

20.01.2019  | Čenkovice

autor: Kašpi
hodnocení:

Pro nedělní lyžovačku jsem se rozhodl pro Čenkovice. Jezdím sem často a na víkendovou lyžovačku bez davů lidí jsou Čenkovice dobrá volba.

zobrazit celý report

17.03.2018  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Po veliké oblevě se vrátila do Orlických hor zima, ráno jsem mrknul na kamery a rozhodl, že spolu s juniorem vyrazíme na dvě hodinky se sklouznout do Čenkovic.

zobrazit celý report

09.03.2018  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:

V pátek jsem vyrazil na dopolední lyžování do Čenkovic. Jaro už se hlásí o slovo a začíná to být poznat i na kopci.

zobrazit celý report

09.02.2018  | Čenkovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Navštívili jsme večerní lyžování na sjezdovka Čenkovická (TJ Čenkovická). Před večerním lyžováním je sjezdovka upravována, takže parádně připravena. Velký plus je bufet s krytým sezením.

zobrazit celý report

03.02.2018  | Čenkovice

autor: radez
hodnocení:

O víkendech bývá celé středisko zasekané lidma, takže se nějaký pěkný kárving užít nedá, ale s děckama se poklouzat dá parádně. Škoda, že cenové rozdíly pro děcka jsou tak markantní - do šesti let 50,- a do dvanácti už 400,-.

zobrazit celý report

30.12.2017  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Předposlední den tohoto roku jsem se vydal společně se synem zalyžovat si do Čenkovic na sjezdovku místní TJ. Tato sjezdovka nepatří do Skiresortu Buková hora a platí zde jiné ceny skipasů, za dvě hodiny zaplatí dospělý 170 Kč a dítě 110 Kč.

zobrazit celý report

10.02.2017  | Čenkovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Na vlek TJ Čenkovice jezdím rád, na večerním lyžování obvykle nejsou fronty a člověk si opravdu zajezdí. Koupili jsme celovečerní za 190 Kč (17:30 - 21:00) a kromě jedné pauzy v místní skvělé občerstvorně jsme jezdili až do zavíračky. Díky za super upravený svah, bylo -5, takže paráda. Poslední hodi...

zobrazit celý report

30.01.2017  | Čenkovice

autor: Anavi
hodnocení:

Podařilo se nám ještě na poslední chvíli využít akci 1+1 z časopisu SNOW. Bylo přislíbeno polojasno, které na některých místech v areálu Buková hora i bylo. Lyžovali jsme ve třech pásmech - na každé straně Bukové hory a v údolí bylo naprosto odlišné počasí. Jezdili jsme podle toho, jak kde svítilo s...

zobrazit celý report

25.01.2017  | Čenkovice

autor: Anavi
hodnocení:

Čenkovice jsou krásným malebným střediskem s několika sjezdovkami na dvou svazích. Při jízdě lanovkou se můžete kochat vyhlídkou na roubenky a chatky, a pokud je dobrá viditelnost, pak je možné spatřit panorama Orlických hor se Suchým vrchem.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Na Nový rok jsem vyrazil lyžovat do Čenkovic. Sjezdovky Třebovská, Svitavská a Vigona, které dříve měly různé majitele, nyní vlastní společně s tratěmi na straně Červené vody Skiresort Buková hora a mají společný skipas. Vzhledem k tomu, že jsem měl s sebou dva začátečníky, dal jsem přednost modré s...

zobrazit celý report

21.12.2016  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:
Ráno jsem rozmýšlel, kam vyrazit na lyže a volba padla na Skiresort Buková Hora. Bohužel se neukázala jako ideální. První problém nastal u kasy při koupi 10hodinového skipasu: na můj dotaz, jak funguje, mi bylo sděleno po několika telefonátech následující: začnu lyžovat v 8.00 a naposledy projdu turniketem v 9.59 - logicky by se měly odečíst 2 hodiny. Byl jsem však upozorněn, že se připočítává ještě půlhodina k tomuto času! Další problém následoval: 10hodinový skipas vám v Čenkovicích neprodají. Po zadání osobních údajů včetně data narození na kase totiž zjistili, že potřebují ještě fotku a tu jde udělat pouze na pokladnách v Červené Vodě. To mě úplně odrovnalo, otočil jsem se a odjel domů. Kdo se chystá využít akci ze SNOW 1+1 zdarma, tak dle informací na pokladně lze uplatnit slevu pouze na kase v Červené Vodě. Na straně Čenkovic otevřena Třebovská 1 000 m dlouhá sjezdovka - v dolní polovině není otevřena v plné šíři, na straně Červené Vody 2 150 m dlouhá Mlýnická sjezdovka.

17. - 19.03.2016  | Čenkovice

autor: radez
hodnocení:

Lyžovat jsem byl 17.3. a 19.3. První z obou dnů perfektně slunečno. Ráno lehce pod nulou v průběhu dopoledne se to zvedlo a začlo to měknout. Druhý ze dnů už bylo nad nulou i ráno. Mlha a v jednu chvíli začlo i mžít, takže při ježdění nebylo vůbec nic vidět a začala se na sjezdovce už značně projevo...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Čenkovice

autor: Anavi
hodnocení:

Čenkovice jsou jedním z mála míst, kde na vás dýchá pohoda, klid a krásné výhledy. Je sice nutné přizpůsobit se velice pomalé, hodně letité dvojsedačce, která v době polední jela zřejmě na úsporný režim, protože jsme jeli nahoru téměř 10 minut. Kdo nechce závodit a chce nasávat lidovou atmosféru, pr...

zobrazit celý report

07.01.2016  | Čenkovice

autor: Vačák
hodnocení:

Celkem dobrý. Ideální je propojení středisek Čenkovice a Červené vody s jednotným skipasem. Na protilehlých stranách Bukové hory bývá často diametrálně odlišné počasí a kvalita sněhu na sjezdovkách. Například při nepříjemném SZ větru od Čenkovic si na východně orientovaných červenovodských sjezdo...

zobrazit celý report

14. - 15.02.2015  | Čenkovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Řadím se mezi tzv. ranní lyžaře, chci být na svahu mezi prvními a užívat si manšestru. Vzhledem k tomu že Čenkovice mám 20 km od domu, tak pro mě není problém zajet si na svah zalyžovat v sobotu či neděli ráno jen na dvě hodinky.

zobrazit celý report

06.02.2015  | Čenkovice

autor: taťka
hodnocení:
Dnešní lyžovačka byla naprosto parádní a k tomu ještě slunce - co více si přát...
Další reporty ze střediska: Čenkovice

Lyžařské zájezdy

Hotel Alpina Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 978 Kč/os.
Hotel Troll

Hotel Troll's Brauhaus

Německo Německo - Winterberg
snídaně vlastní doprava bez skipasu
Od 1 563 Kč
Orientační cena za noc vč. snídaně 998 Kč/os.
Johannesbad Hotel St. Georg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 360 Kč/os.