Val di Fassa Carezza - aktuální report z 10.02.2015 - SNOW.cz

Val di Fassa Carezza aktuální report z 10.02.2015

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Val di Fassa Carezza - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: med
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.02.2015 do: 10.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Val di Fassa je pro většinu lyžařů jeden z nástupů na Sella Rondu, zatímco Carezza stojí opodál této "lyžařské" atrakce a je pro spoustu návštěvníků tohoto údolí neznámým střediskem.
Mám přátele, kteří byli už nejméně 5x ve Val di Fasa a o Carezze ani neslyšeli ... Carezza se nachází mezi skalní skupinou Rosengarten (to jsou ty skály, na které se díváme při zdolávání slavné tréninkové sjezdovky Alberta Tomby - možná že jí spousty lyžařů také nezná - není na Sella Rondě) a Latemarem. Na Carezzu se dojede nejlépe autem (ale i skibusem) tak, že v Pozze odbočíme na horskou silnici vedoucí do Bolzana.
Středisko je tak akorát ideální pro třetí den lyžování v Dolomitech. Čeká vás pohodové putování po 40 km liduprázných sjezdovkách ve výškách 1 500 až 2 340 m n. m. Středisko je relativně přehledné s převážnou jihozápadní orientací s na sebe navazujícímí sjezdovkami od jihu na sever, obsluhovanými střídavě moderními lanovkami proloženými dlouhými kotvami. Celým střediskem vás doprovází nádherné kulisy Dolomit...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku se nachází všechny barvy sjezdovek. Na začátku na rozcvičení vás přivítá přímá, v horní části černá sjezdovka na rozdýchání, samozřejmě i s lehčí variantou (vhodná po ránu - je nasvícená sluncem). Pak už nastávají střídavě přesuny s putováním po lehkých modrých (s "panorámaty") na sportovnější laděné sjezdy. Na konci střediska se pak nachází obzvlášť sportovní dvě červeno-černé nádherné sjezdovky se 700m převýšením obsluhované stařičkou dvousedačkou jedoucí snad čtvrt hodiny. Ale po cestě vzhůru se s panorámaty rozhodně nenudíte ani po čtyřech jízdách! No a dolů jste na sjezdovkách téměř vždy sami.

Sněhové podmínky:

Výborné, cca 1 m, kvalita sněhu po celý den zůstala neměnná. Počasí: skoro jasno, teplota cca - 2 st. C

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky střídavě
moderní rychlé odpojitelné sedačky (3x)
pomalé dvou a třísedačky (2x)
kabinky (2x)
vleky (7x, z toho min. 2 dlouhé)

Pomalejší lanovky a vleky nebyly vůbec na škodu - lyžař je uvítal k odpočinku a vychutnání si celého střediska. Středisko se rozprostírá okolo horské silnice - tudíž blízko"civilizace" s horskými hotely a rekr. středisky, ale nijak nenarušující klid a pohodu...

Zalidněnost:

Fronta - neznámý pojem, často se stalo, že i na okrajových sjezdovkách se nikdo nenacházel.

Občerstvení a aprés-ski:

V oblasti se nachází (dle prospektů) 18 horských chat. Je fakt, že útulných občerstvoven jsme potkali "mraky". Stihli jsme jen dvě - vybrali jsme si menší s venkovním posezením - místní dobrá polévka, bombardina, aperol apod.

Doprava do střediska a parkování:

Nejlépe autem, cca 9 km od Pozza di Fasa. Parkování bez problému bezprostředně u lanovek (dolní stanice 4sedačky Pra di Tori a současně horní stanice kabinky Hubertus).

+ plusy

 • Hodně nízká zalidněnost
 • Pohodové přehledné středisko se 40 km sjezdovek na 1 celý den
 • Úžasné rozhledy
 • Několik skvělých sportovních dlouhých sjezdovek

- mínusy

 • Odlehlejší poloha pro příjezd

Zajímavé odkazy

www.carezza.it

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 13.01.2018  | Val di Fassa Carezza

 • autor: ViktorVan
 • hodnocení:

Fantastické středisko. Ze všech čtyř, které jsou přímo napojené na masiv Sella, tedy na Sella Rondu, považuji tohle za nejlepší. Panuje zde přátelská atmosféra, oproti Alta Badii a Val Gardeně zde není tak moc cítit snobství, lidé jsou usměvaví a nápomocní. A oproti Arabbě jsou zde příjemné modré a ...

Val di Fassa Carezza

Val di Fassa Carezza

SNOW tipy