Val di Fassa Carezza - aktuální report z 06. - 13.01.2018 - SNOW.cz

Val di Fassa Carezza aktuální report z 06. - 13.01.2018

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Val di Fassa Carezza - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: ViktorVan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 06.01.2018 do: 13.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Fantastické středisko. Ze všech čtyř, které jsou přímo napojené na masiv Sella, tedy na Sella Rondu, považuji tohle za nejlepší. Panuje zde přátelská atmosféra, oproti Alta Badii a Val Gardeně zde není tak moc cítit snobství, lidé jsou usměvaví a nápomocní. A oproti Arabbě jsou zde příjemné modré a červené sjezdovky pro děti a nezkušené lyžaře.
Po sportovní, či spíše závodní stránce samozřejmě Val Gardeně ani Alta Badii Val di Fassa nemůže konkurovat, pokud se však rodina rozhodne jet do srdce Dolomit a řeší i finance, takže nepojede do Alta Badie, rozhodně bych jí doporučil Val di Fassu. Několikrát jsme bydleli v Canazei, v letošním roce jsme objevili velice útulný apartmánový dům v Alba di Canazei a již teď víme, že se budeme několik let vracet.
Z Alby vedou na vrcholky hor dvě kabinové lanovky, každá na jinou stranu. Obří kabina, největší v celé oblasti, která pojme 100 lyžařů, vás vyveze na Belvedere, odkud můžete nastoupit na okružní jízdu kolem masivu Sella a jet buď oranžovou nebo zelenou Sella Rondu. Nebo můžete zůstat na Belvederu a užívat si sluníčka, skvělých červených tratí, které jsou široké, s příjemným sklonem na carvingový oblouk a nepřeplněné lyžaři. Snad jen spojka, která vás vyveze na Sas Becé, abyste mohli pokračovat v okruhu, je značně frekventovaná.
Tohle údolí pod Belvederem se mně osobně líbí nejvíc. Jsou zde hospůdky, sluníčko téměř celý den, prostě pohoda. A když si chcete máknout, můžete sjet po dlouhé červené až do Canazei, kde je však komplikovaný průchod městem, takže tohle bych volil až na závěr.
Pokud se rozhodnete pro druhou kabinkovou lanovku a z Alby pojedete na druhou stranu, dostanete se na Ciampac, kde vás také čeká spousta skvělých zážitků, nejen lyžařských. Zpátky do Alby vede černá, poměrně ostrá, velmi pestrá, místy úzká, s mnoha zatáčkami sportovně laděná sjezdovka. Odpoledne je ve stínu, místy se tvoří plotny, ale dopoledne, nebo spíše ráno na manšestru, no to je svezení.
Z vrcholu Ciampac na Sella Brunech vedou dvě na sebe navazující sedačky a zpět na Ciampac pak několik červených, které jsou velmi pohodové, široké, sklon spíše do modra, alespoň při dojezdu. My měli štěstí, v průběhu týdne zde napadlo téměř půl metru prašanu, lyžování zde bylo tedy úžasným zážitkem.
Z vrcholu Sella Brunech se pak můžete vydat na stranu a sjet až do vesnice Pozza di Fassa. Čeká vás fantastický, více než 7 kilometrů dlouhý sjezd po širokých červených sjezdovkách. Zde si užije každý, i zarytý sportovec, který se může pustit po černéz areálu Buffaure. Nádherné výhledy, pestré sjezdovky, množství zatáček, střídání mírných úseků s prudkým sklonem...
Velkou výhodou celého areálu Ciampac je to, že máte možnost prakticky po celý den jezdit na sluníčku, sjezdovky zde padají přes vrchol Sella Brunech do dvou údolí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pro sportovně laděné lyžaře skvělá černá sjezdovka z vrcholu Ciampac dolů do Alba di Canazei. Pokud se na ni někdo necítí a chce si užívat vrcholné partie Ciampacu, zpět dolů do Alby může kabinou, ale je to škoda. V areálu Belveder množství červených, širokých, sluncem zalitých sjezdovek, kde budete mít místy sjezdovku jen pro sebe.
Vrchol Ciampacu opět skvělé červené směrem do Alby, nebo dlouhé,pestré červené či černé do dalšího údolí až do vesnice Pozza di Fassa. Tenhle sjezd rozhodně stojí za to.
Modrých sjezdovek tady mnoho není, ale červené jsou takového charakteru, že je zvládnou i začátečníci a rodiny s dětmi.

Sněhové podmínky:

Vynikajicí. Dlouho nebylo v Dolomitech tolik sněhu, takže se bez obtíží dostanete na přírodním sněhu i do nejnižších pater. Jinak zde funguje dokonale systém zasněžování, není potřeba se tedy obávat, že by se v této části hor nelyžovalo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obří kabina na Belvedere z Alba di Canazei, která funguje třetí sezonu. Podobná kabina z Canazei a Campitella. U těch se ale tvoří ráno fronty, rozhodně se tedy vyplatí přijet do Alby.
Dále několik kabinek pro 10 lyžařů a sedačky, často s bublinou. Vše pohodlné, dostatečně konfortní. Vleky zde prakticky nejsou, nebo jsme je nikdy nevyužívali.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžařů tak akorát, abyste se nebáli, že jste na to úplně sami a zároveň měli dost prostoru to pěkně rozbalit.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace, bary, hospůdky na každém svahu. Hlady ani žízní zde rozhodně trpět nemusíte. Oblíbený aperol na sluníčku chutná nejlépe, já osobně se do Itálie vždy nejvíce těším na kafe. Cena za kávu 1,20 euro, většina nápojů 5 euro. Jídlo od 8 euro za obyčejné špagety s rajčatovou šťávou, polévku či párek po 15 euro za hlavní jídla s porcí masa. To by se pak ale člověk již nehnul.

Doprava do střediska a parkování:

Velká záchytná parkoviště, za která se platí 5 euro za den. Nemá smysl hledat někde místo v zapadlých uličkách, prostě to tak berte. Italové velmi dobře ví, že si mohou za to, co nabízí, nechat slušně zaplatit a stejně lyžaři přijedou.
Tam jsme jeli z Plzně přes Val Gardenu, zpátky před Cavalese. Přes Calavese je možná o něco menší převýšení, ale je to o 40 kilometrů delší. A cestou je řezník Martin Speck. :-)

+ plusy

 • Krásné, pohodové středisko
 • Užijí si zde rodiny s dětmi, ale i zkušení lyžaři
 • Areál Belvedere, to je prostě pohodička na lyžích
 • Dlouhé sjezdy do údolí
 • Gastronomie

- mínusy

 • Finanční náročnost, odpovídající kvalitě a místu uprostřed Dolomit
 • Fronty na páteřních kabinkových lanovkách
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.02.2015  | Val di Fassa Carezza

 • autor: med
 • hodnocení:

Val di Fassa je pro většinu lyžařů jeden z nástupů na Sella Rondu, zatímco Carezza stojí opodál této "lyžařské" atrakce a je pro spoustu návštěvníků tohoto údolí neznámým střediskem.
Mám přátele, kteří byli už nejméně 5x ve Val di Fasa a o Carezze ani neslyšeli ... Carezza se nachází mezi skalní ...

Nauders

Nauders

Nauders

Nauders

Nauders

Nauders

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 75 km