Benecko - aktuální report z 06.02.2012 - SNOW.CZ

Benecko | aktuální report z 06.02.2012

Benecko - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Benecko:
autor: Petr Socha - SNOW
návštěva od: 06.02.2012 do: 06.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Bezchybné podmínky posledních dní lákají lyžaře do hor. Mráz? Ten přeci k lyžování patří. Navíc v prosluněných horách není tak zákeřný. Naše aktuální volba byla Benecko. To je středisko pro milovníky běžek i sjezdovek, začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Blízkost upravovaných běžkařských tras je dalším benefitem a běžkaře nemůže nechat jen tak odpočívat. I přes probíhající pražské prázdniny pro nás Benecko připravilo poklidné lyžování plné kochání. Parádní výhledy ze sjezdovky na Benecku lze srovnávat jen s málokterým českým skiareálem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

850 metrů dlouhá osvětlená červená sjezdovka Kejnos s převýšením 180 m je hlavním chodem Benecka. Je obřákově skloněná a když je volno (tedy hlavně po ránu), jde to pěkně rozjet. Je to velmi příjemný a přehledný svah, zcela dostatečně široký pro jakoukoli lyžařskou orgii. Snad jen by mohl být o něco delší – zmíněných 850 metrů je ale akorát tak na vyšťavení se při jedné sportovní jízdě seshora až k lanovce.

Za pozornost dobrých lyžařů stojí i stinná černá Liška, která je sice krátká, ale s prudkým hangem (a protože zastíněným, tak tvrdým).

Pro rodiny a děti tu čeká dalších deset rozličných sjezdovek rozházených porůznu po areálu, z velké většiny ale propojené lyžařskými cestami. Různé menší až malé sjezdovky s atrakcemi pro děti (hned několikrát snowtubing) jsou rozesety v zástavbě a vše působí velmi útulným dojmem.

A pozor! Všechny vleky a lanovka fungují na jediný skipas!

Sněhové podmínky:

Ideální, přes metr přírodního sněhu v kombinaci s technickým dává naději dlouhé jarní lyžovačce. Benecko.info uvádí, že mají nejlepší sněhové za posledních sedm let.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dění v areálu se odehrává na několika jevištích, děti mohou postupně projet až 10 různých vleků, rodiče si kvalitně zalyžují na lanovce, odvážní se vydají do snowparku a ještě odvážnější na běžky. Parkoviště nejsou daleko od vleků. Dobrým lyžařům doporučujeme zaparkovat u horní stanice lanovky, kde je parkoviště bezplatné – jako jedno z mála). Lanovka je komfortní a rychlá, retro dvojkotva zase spíš plná nostalgie. Ostatní malé sjezdovky jsou vybaveny většinou staršími pomami, narazíme i na nekonečné lano apod.

Zalidněnost:

Během pražských jarních prázdnin se do 11 hodin jezdilo plynule, na sjezdovce se každý mohl cítit bezpečný a volný, poté se svah lehce zaplnil, aby se k polednímu mohl opět vyprázdnit. Maximální doba popocházení k lanovce 2 minuty.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení na svahu nebo restaurace Skalka nabízí polední menu za dostupné ceny (polévka 25 Kč, hlavní jídlo 75–85 Kč – viz foto jídelního lístku). Občerstvit se a poodbědvat lze v jednom z mnoha hotelů, které ale bývají na večeři zaplněny ubytovanými hosty. Univerzální možnost stravování je v hospodě na náměstí.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta do střediska bez problémů, jen posledních cca 10 km ujetý sníh na silnici posypaný kamínky.

+ plusy

  • Široká škála vleků pro začínající lyžaře i kvalitní svah pro pokročilé
  • Mnoho ubytovacích kapacit v blízkosti vleků
  • Nadstandardní atrakce – 3 dráhy na snowtubing v ceně skipasu, měřená slalomová trať zdarma, snowpark

- mínusy

  • Neznalý může chvíli lehce tápat, než se zorientuje, parkoviště nejsou moc dobře značena
  • Cesty mezi jednotlivými sjezdovkami nejsou označeny, vyžadují opatrnou jízdu (podjíždí se vleky apod.)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2019  | Benecko

autor: Joho
hodnocení:

Ráno nás přivítala slunečná obloha a 5 stupňů nad nulou. Po včerejším deštivém odpoledni to je příjemná změna. Předpověď hlásí oteplení, tak na sjezdovce jsme už v půl 9. Žádní lidi a upravený svah. Do 11 hodin se lyžuje docela příjemně, ale s rostoucí teplotou a přibývajícími lidmi se začíná lyžova...

zobrazit celý report

16.03.2019  | Benecko

autor: Joho
hodnocení:

Sobota na Benecku nás přivítala ráno slunečným počasím. Teplota těsně pod nulou a upravená sjezdovka hned po ránu potěšila. Druhé velké potěšení bylo při zakoupení permanentek, kdy v rámci veselé soboty se jezdí celý den za cenu čtyř hodin. Moc příjemné. A do třetice se na sjezdovce konalo Snow Spla...

zobrazit celý report

15.03.2019  | Benecko

autor: Joho
hodnocení:

Po čtvrtečním nočním vydatným sněžení jsem se rozhodoval, kam v pátek pojedu s dětmi lyžovat a volba padla na Benecko v Krkonoších. Ráno nás čekala upravená sjezdovka a na ní 20 cm čerstvého sněhu. Lidí tady bylo už po sezoně málo, a tak sjezdovka Kejnos zela prázdnotou. Teplota kolem 0, lehce zamra...

zobrazit celý report

02.02.2019  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Dnešní předpověď počasí nebyla nic moc, ale zítra má na horách padat, a to až 20 cm, tak jsem jel dnes. Původně jsem jel větrat sezónku do Špindlu, ale když jsem se stal součástí kolony, tak jsem vyměkl a ve Vrchlabí to zatočil na Benecko.

zobrazit celý report

11. - 13.01.2019  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Jen jsem se v pátek vrátil domů a sotva vybalil a usušil věci, už se mi ozval kamarád z Benecka, jestli nechci přijet. A to jsem tedy chtěl, stihli jsme ještě večerko a v sobotu i v neděli jsme se trochu svezli.

zobrazit celý report

05.01.2019  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Moje jízda po horách nekončí, pokračuje, zase přišla trochu obleva, a tak jsem se vydal do o trochu výše položeného střediska - dlouho jsem nebyl na Benecku, tak jsem se tam vydal.

zobrazit celý report

07.01.2018  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Dlouho jsem nikde nebyl lyžovat a stále se nemohl rozhodnout, kam se vydat. Kamery ve Špindlu ukazovaly hned ráno mlhu a ještě byl víkend a nechtělo se mi jet do přeplněného střediska, a tak jsem vyrazil na Benecko. Mlha zde nebyla, ale hned od rána skoro +3 stupně Celsia. Myslel jsem, že sníh bude ...

zobrazit celý report

19.12.2017  | Benecko

autor: OtaR
hodnocení:

Po delší době padla volba na krkonošské Benecko, a to zároveň na letošní premiérovou jízdu. Areál je sice menší, nebylo v provozu vše, ale na rozlyžování na dopoledne dostačující. A jako bonus prosincový prašan. Bohužel zároveň ne úplně komfortní lyžování kvůli zapnutým sněžným dělům. Ale chápu, mrá...

zobrazit celý report

18.02.2017  | Benecko

autor: ViktorVan
hodnocení:

Jezdíme sem několik let a vždy jsme to tady měli moc rádi. Jsme velká parta s dětmi, které se zde všechny naučily lyžovat. Takže nostalgicky musím napsat, že Benecko je super, ale letošní návštěva nás trochu zklamala. Areál, který si do podtitulu dává přátelský k rodinám a dětem, je s cenovou politi...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

V sobotu jsem se rozhodoval, kam se vydám lyžovat a rozhodl jsem se pro Benecko, už jsem zde dlouho nebyl a jednou za rok se sem podívám. Do Špindlu se mi nechtělo, tam jsou dost fronty a ještě na Benecku zavedli tzv. Veselou sobotu, kdy se celý den lyžuje od 9.00 do 17 hodin za cenu 4hodinového ski...

zobrazit celý report

06.02.2016  | Benecko

autor: mexicano
hodnocení:
Včera (v pátek) napadl nový sníh, zimní kulisa při příjezdu na jedničku. Dnes teplo, sníh mokrý, polojasno, sem tam slunce vysvitlo naplno. Lidí docela málo, fronty na sedačkové lanovce Kejnos žádné nebo do minuty. Přes den se postupně kvůli teplému počasí (zejména nahoře) sníh hrnul do mokrých boulí. V restauraci Kejnos tak akorát plno i v poledne, jídlo na jedničku. Také jsme dali 2 jízdy na sjezdovce HSK, tam lidí málo a stav sjezdovky OK. Jezdí velká většina sjezdovek, dnes se lyžovalo ještě i na Lišce, ale tam sníh dlouho nevydrží. Na hlavních tratích je sněhu dostatek. V noci a zítra (v neděli) by mělo přituhnout. Chystáme se na běžky :-)

16.01.2016  | Benecko

autor: gimli35
hodnocení:

Je jedno, zda jste sportovní, rekreační, nebo začínající lyžař, dítě, dospělý, nebo důchodce. Benecko si vás za dobrých sněhových podmínek prostě získá skvělou atmosférou, příjemnými vlekaři, nízkými cenami a všeobecnou pohodou. Po celý den mé návštěvy panovalo aprílové počasí - ráno bylo polojasno...

zobrazit celý report

16. - 17.01.2016  | Benecko

autor: Lehla
hodnocení:

Po dlouhých letech jsem se konečně vydal ke kamarádovi na chalupu na Benecko. Nevím jestli jsem čekal na ty sněhové podmínky, jaké o tomto víkendu byly, ale kdo si počká, ten se dočká. I místní říkali, že toto tady 3 roky nebylo. Sněhu bylo všude jako v pohádce, lidí pomálu a lyžování bylo takřka pe...

zobrazit celý report

17.01.2016  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Po několika dnech, které jsem strávil lyžováním v Herlíkovicích, jsem se rozhodl, že dnes se vydám lyžovat na Benecko. Napadl čerstvý sníh, mrzlo a i přepdověď slibovala slunečné počasí, alespoň dopoledne.

zobrazit celý report

17.01.2015  | Benecko

autor: gimli35
hodnocení:

Malebné rodiště slavného českého lyžaře Bohumila Hanče je vhodné spíše pro začátečníky, ale po vybudování černé tratě Nový Cinkáč nepřijdou zkrátka ani sportovnější lyžaři.

zobrazit celý report

19.01.2015  | Benecko

autor: OtaR
hodnocení:

Jen několik kilometrů od Jilemnice vzdálené Benecko stojí možná mírně stranou zájmu oproti věhlasnějším Mísečkám a Svatému Petru. Avšak i tak si své návštěvníky nachází, a to nejen sjezdaře, ale i běžkaře, na které tu čeká řada atraktivních tratí. Poměrně široké, spíše mírnější sjezdovky, akceptovat...

zobrazit celý report

03.01.2015  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes jsem se dostal na lyže na Benecko, i když se mi po včerejším dešti, který zasáhl i nejvyšší partie Krkonoš moc nechtělo, nakonec jsem se rozhodl jet. Čekal jsem to horší a celkem se to dalo.

zobrazit celý report

05.01.2014  | Benecko

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes mě cesta zavedla na Benecko, ale nic pěkného jsem tam už neviděl. Většina vleků stojí a jezdí jen pár kotev a moc bych nedoporučoval chtít se věnovat nějakým zimním radovánkám, tohle už se zimou nemá co dělat a provozovatelé budou muset do týdne hodit ručník do ringu. Lyžuje se na sněhu promích...

zobrazit celý report

04.03.2013  | Benecko

Benecko je ideálním střediskem pro rodiny s dětmi, neboť nabízí hned několik cvičných tratí pro ty nejmenší nebo začátečníky. Ani o něco náročnější lyžaři zde ale nepřijdou úplně zkrátka - najdou tu příjemnou červenou sjezdovku Kejnos o délce 850 m s moderní čtyřsedačkovou lanovkou. Dále jednu kratš...

zobrazit celý report

16. - 23.02.2013  | Benecko

autor: MarianaS

Minialpy pro miniděti
Na Benecku jsme již tradičně strávili jarní prázdniny. Celkový dojem, jako ostatně již několik let, byl výborný. Na české poměry zde perfektně funguje obsluha u vleků. Ve středisku stále platí jeden skipas na všechny vleky, i když rivalita jednotlivých provozovatelů je znát. ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Benecko

Lyžařské zájezdy

Premium Résidence La Ginabelle
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 231 Kč/os.
Residence Redivalle
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 209 Kč/os.
Garni Esperia
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 1 700 Kč/os.