Bublava - aktuální report z 08.12.2008 - SNOW.CZ

Bublava | aktuální report z 08.12.2008

Bublava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Bublava:
autor: Jakub Procházka
návštěva od: 08.12.2008 do: 08.12.2008
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Aktuální report z 4.12.08: V příhraniční obci Bublava, která leží jen 750 m nad mořem, se dají čekat dobré lyžařské podmínky spíše v lednu či únoru – na začátku prosince sem napadne vyrazit jen málokoho. Letos se však se sněhem zadařilo velmi brzy, ale návštěvnost byla příjemně skromná.

Z asi 45 km vzdálených Karlových Varů jsem vyrazil okolo půl páté a po půl šesté jsem již nazouval lyžáky a hrnul se k pokladně pro skipas. Zde mne čekalo milé překvapení, a to když jsem za čtyřhodinové lyžování od 17.00 do 21.00 hod platil jen 190 Kč.
Druhé – a ještě milejší – překvapení mne čekalo při pohledu na perfektně osvětlenou a upravenou sjezdovku bez jediného lyžaře a snowboardisty. Vydal jsem se vzhůru kotvou a nemohl se dočkat, až se svezu zpět do údolí. Prvních obloučky byly trochu nejisté, musel jsem si „osahat“ terén, ale dojem se potvrdil a mé nadšení z perfektně vysněžené sjezdovky, na které se mísilo asi 30 cm přírodního sněhu s technickým, přetrvávalo.
Délka sjezdovky (600 m) sice není převratná, ale na večerní lyžování, při kterém sdílíte celou trať s asi 10 lidmi, to bohatě postačuje. Celé večerní lyžování probíhalo ve stejném duchu – žádní lidé, perfektní pista, ochotný personál.
Bublava
Najdete zde také rychlé občerstvení a klasickou restauraci, kompletní lyžařský servis včetně půjčovny, lyžařskou i snowboardovou školu, snowpark se skokanskými můstky a překážkami, pro rodiny s dětmi cvičnou louku, na které je vlek pro nejmenší zcela zdarma.
Bublava na mě udělala hned zpočátku sezóny ten nejlepší dojem a při dalším volném večeru se sem ještě vrátím.


zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 17.02.2017  | Bublava

autor: Pepepepe
hodnocení:
Bublava se nám moc líbila, je to ideální místo pro rodinnou dovolenou. Bylo hezké počasí, svahy byly dobře upraveny a fronty nebyly.

27.12.2016  | Bublava

autor: Nojby
hodnocení:

Původně jsem měl v plánu jet do Jáchymova na LD Prima Express vedoucí na Klínovec, ale předpověď nárazového větru s rizikem vypnutí lanovky mě odradila. Tak jsem si pěkně zalyžoval na Bublavě.

zobrazit celý report

24.01.2015  | Bublava

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Bublava je menší, přesto nebo právě proto velmi malebné lyžařské středisko na západě Krušných hor. V sobotu 24.1. sice panovaly zimní podmínky, avšak podobně jako téměř všude v republice i Bublava tuto sezonu trpí nedostatkem sněhu, což se podepsalo na omezeném provozu střediska. Naštěstí se intenzi...

zobrazit celý report

29. - 31.03.2013  | Bublava

autor: dnovy

Lepší jarní počasí než to letošní si snad žádný lyžař ani nemůže přát, spousty sněhu a mráz - to bylo výborné velikonoční lyžování. Bublava je poklidný lyžařský areál, kde snad ani v nejexponovanějších termínech nenarazíte na frontu.

zobrazit celý report

07.03.2011  | Bublava

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Krušnohorská Bublava je malá, milá a překvapivě pestrá. Leč zapadlá – to je její nedostatek i přednost zároveň. Horská vesnička s chalupami je roztroušená po svazích, vládne tu klid, přitom má několik restaurací či obchod. A na svazích je téměř pusto, obzvlášť teď na jaře. (Na jeden den můžete Bubla...

zobrazit celý report

04.02.2011  | Bublava

Bublava je považována za menší areál zaměřený především na rodiny s dětmi. Letos jej rozšířila čtyřsedačka s jeden kilometr dlouhou sjezdovkou. Dobré rodinné vlastnosti areálu přetrvaly a díky nové sjezdovce si Bublava razí cestu mezi špičku českých lyžařských areálů. Největší změnou letošní sezóny...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány  Veysonnaz
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 445 Kč/os.
Hotel Shandranj
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 985 Kč/os.
Apartmány Casa Someda
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 221 Kč/os.