Bublava - lyžování - SNOW.cz
Foto

Bublava, v nejzazším koutu Krušných hor, je čistě rodinně zaměřené lyžařské centrum s prostornými sjezdovkami a vstřícnou cenovou politikou. Malé dětské hřiště s lanovým vlekem a ohřívárnou je k dispozici zcela zdarma. Horší dopravní dostupnost vynahrazuje přívětivostí, cenovou vstřícností a absencí návštěvnických náporů.

Bublava - sjezdovky

46%45%9%
5 celkem sjezdovek (km)
3.1 zasněžování (km)
1.15 noční lyžování (km)

Bublava - lanovky a vleky

vlek
7
sedačka
1
7500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

610-802 m n.m.192 m

Mapa sjezdovek

Bublava - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Bublava - lyžování

V nejzápadnějším výběžku Krušných hor, na hranicích s Německem, se nad horskou obcí Bublava zdvihá vrch Bleiberg s kratšími sjezdovkami o délce do 600 m, jejichž výrazným rysem je jejich šířka. Všechny tratě na severozápadním svahu obsluhují vleky - podél hlavní kotvy spadá příjemná široká a lehce hravá červená trať, obloukem ji obíhá mírnější modrá. Náročnější jezdci mohou využít krátký, ale poctivě skloněný hang černé tratě Velký Bleiberg vzniklé z bývalého doskoku zdejšího můstku. Atraktivitu areálu zvýšila v r. 2011 nově postavená 4sedačka a zejména přilehlá, 1 km dlouhá a velkoryse široká červená sjezdovka do Stříbrné na opačném, jihovýchodním úpatí Bleibergu. Nově zbudované přemostění pohodlně překlenuje malou silničku směřující na vrchol Bleibergu.

Začátečníkům a dětem slouží v blízkosti dojezdu černé sjezdovky ještě malý lanový vlek, na němž se rychle naučí sami vyjet i nejmenší lyžaři. Toto hřiště pak doplňuje ohřívárna – její využití stejně jako malého vleku je zcela zdarma. Atrakcí areálu je snowpark a ručně kopaný sněhový tunel se spirálovitým nájezdem.

Hlavní část původního areálu je osvětlena i pro večerní lyžování.

Kapacitní zasněžovací systém zvládne pokrýt široké sjezdovky dostatečnou vrstvou sněhu během tří až čtyř mrazivých dnů. Jedinými dosud nezasněžovanými tratěmi zůstanou dvě stávající ve Stříbrné, které nejsou přímo propojené s bublavským areálem (do budoucna se s ním počítá), ale platí na ně společný vícedenní skipas.

Hlavní parkovací plochy se nacházejí na severozápadním úpatí svahu v Bublavě podél silničky na Bleiberg, odkud lze sjet po sjezdovce přímo k pokladnám a z Bleibergu samozřejmě i zpět na parkoviště. U nového nástupu na 4sedačku není k parkování dostatek prostoru.

Nově upravovaná běžecká stopa Bublava–Přebuz je na několika místech propojená s hřebenovou Kammloipe na německé straně – ta má celkem 150 km pravidelně a pečlivě upravovaných stop.

V německém Klingenthalu se tyčí unikátní skokanský můstek, jeden z nejmodernějších v Evropě, jehož věž je možné pohodlně navštívit díky speciální vozíkové dráze a výtahu. V nedalekém Schönecku je v hotelovém komplexu k dispozici příjemný rodinný akvapark.

Bublava - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1500

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké sjezdovky všech strmostí, rozbíhající se do tří světových stran
  • téměř vždy malá zalidněnost tratí
  • non-stop provozní doba od 9 do 21 hod.
  • cvičný svah s lanovým vlekem zdarma

Minus:

  • menší převýšení, a tedy krátké sjezdovky
  • horší dopravní dostupnost

Odkazy

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 7