Bublava - lyžování - SNOW.cz
Foto

Bublava je klidná vesnička na západě Krušných hor s rodinným lyžařským areálem na svazích Bleibergu, z něhož se do tří světových stran rozbíhají prostorné sjezdovky všech obtížností a na úpatí se nachází dětský park. Horší dopravní dostupnost z vnitrozemí vynahrazuje přívětivostí a cenovou vstřícností.

Bublava - sjezdovky

46%45%9%
5 celkem sjezdovek (km)
3.1 zasněžování (km)
1.15 noční lyžování (km)

Bublava - lanovky a vleky

vlek
7
sedačka
1
7500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

610-802 m n.m.192 m

Mapa sjezdovek

Bublava - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Bublava - lyžování

V nejzápadnějším výběžku Krušných hor, na hranicích s Německem, se nad horskou obcí Bublava zdvihá Olověný vrch (802 m) neboli Bleiberg s kratšími, ale prostornými sjezdovkami, rozbíhajícími se po loukách. Podél hlavní kotvy spadá příjemná široká a lehce hravá červená trať Střední Bleiberg, již obloukem obíhá mírnější modrá Malý Bleiberg s vlastní kratší pomou. Z vrcholu od rozhledny se řítí černá trať Velký Bleiberg vzniklá z bývalého doskoku zdejšího můstku. Nejdelší sjezdovkou je 1 km dlouhá červená sjezdovka, obsloužená pomalou 4sedačkou, klesající po jihovýchodním svahu směrem do Stříbrné.

Přímo v centru areálu u hlavní kotvy je umístěn dětský park s pojízdným kobercem, na nějž navazuje krátká poma s mírnou sjezdovkou, vybavenou herními prvky.

Hlavní červená a modrá sjezdovka jsou osvětleny pro večerní lyžování.

Parkoviště se nacházejí na severozápadním úpatí svahu v Bublavě podél silničky na Bleiberg, odkud lze sjet po sjezdovce přímo k pokladnám a z Bleibergu samozřejmě i zpět na parkoviště. U 4sedačky není k parkování dostatek prostoru.

Běžkaři mohou vyrazit po upravených stopách směrem na Přebuz, z nichž se lze napojit i na hřebenovou trasu Kammloipe na německé straně s celkem 150 km stop.

V nedalekém německém Klingenthalu se tyčí skokanský můstek, jeden z nejmodernějších v Evropě, jehož věž je možné pohodlně navštívit díky speciální vozíkové dráze a výtahu. V Schönecku je v hotelovém komplexu k dispozici příjemný rodinný akvapark.

Bublava - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1500

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké sjezdovky všech obtížností
  • orientace tratí do tří světových stran
  • klidná rodinná atmosféra

Minus:

  • menší převýšení, a tedy krátké sjezdovky
  • horší dopravní dostupnost z vnitrozemí

Odkazy

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

SNOW tipy