Obereggen - aktuální report z 12.12.2015 - SNOW.cz

Obereggen aktuální report z 12.12.2015

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Obereggen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 12.12.2015 do: 12.12.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ve Ski centeru Latemar mezi jihotyrolským Obereggenem a údolím Val di Fiemme neleží žádný (přírodní) sníh, přesto je lyžování výborné. Vzhledem k antizimní atmosféře ve všech polohách Dolomit by se snad dalo zhodnotit i jako fantastické. V provozu jsou všechny lanovky kromě vrcholu Pala di Santa a všechny „hlavní“ sjezdovky a propojky mezi Obereggenem, Pampeagem a Predazzem, přičemž uzavřené (a postupně vysněžované) zůstávají vedlejší varianty tratí. Počasí je jako na jaře – příjemně slunečné a poměrně teplé (s nadnulovými teplotami přes den ve všech polohách), ovšem s tím rozdílem, že prosincové slunce nemá sílu na to, aby sníh proměnilo v kaši. Jarní lyžování se zimním, byť technickým sněhem!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřeny jsou všechny lokality – Obereggen, Pampeago a Predazzo, přičemž všechny jsou obousměrně propojené. Mimo provoz je pouze svah Pala di Santa, kde se zatím jen kupí hromady technického sněhu. Lyžuje se na páteřních sjezdovkách, varianty jsou většinou uzavřené – to platí o Monte Agnellu v Pampeagu nebo Gardoné v Predazzu. Podél oblíbené 6sedačky Absam Maierl v Obereggenu jsou naopak sjízdné obě varianty – červená „direttissima“ (v plné šířce) i okružní modrá. V lehce zúžené šířce se jezdí i na závodní trati Oberholz.

Všechny sjezdovky by měly být vysněženy do Vánoc.

Na Latemaru potěší sjezdovky kromě své přirozené pestrosti i tím, že se sbíhají do různých světových stran, a tak lze i v prosinci lyžovat prakticky celý den na slunci.

Sněhové podmínky:

Na svazích není jiný než technický sníh. Vznikl však v podstatě za ideálních podmínek při silném mrazu a nízké vlhkosti vzduchu, převážně koncem listopadu, takže je pevný, ovšem zcela kompaktní a „prášivý“ (připomíná „cukr moučku“, nikoliv nekonzistentní „cukr krystal“). Sjezdovky jsou vysněžené tu v zúženém, tu v plném profilu a zcela bezpečnou vrstvou, které neublíží ani současné teplé počasí. Nevyskytují se žádné ledové hrudky ani nerovnosti, povrch je „dálniční“. Na frekventovanějších místech se pouze během dne „sešoupe“ vrchní vrstva na tvrdší, ale stále drživý podklad.

V Obereggenu před letošní sezónou posílili zasněžovací techniku tak, že k pokrytí všech sjezdovek stačí zhruba 70 hodin „ideálních“ podmínek místo dosavadních 100 hodin.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kromě příjezdových kabinek z Obereggenu a Predazza areál křižují pouze sedačkové, vesměs rychlé a často i kryté lanovky. Pomalejší sedačky jsou jen na kratších přejezdech mezi Obereggenem a Pampeagem, jendu z nich (Laner) má napřesrok nahradit telemix (kabinka + sedačka).

Zalidněnost:

V sobotu a spolu s akcí Snow Kids Day na podporu lyžování místních dětí bylo v areálu poměrně živo, ale bez front a s dostatkem prostoru na sjezdovkách.

Občerstvení a aprés-ski:

Jak je v Dolomitech zvykem, počet bufetů a horských chat všeho druhu (samoobslužné, malé, rustikální, …) ještě převyšuje počet sjezdovek. Jedinečnou atmosféru má „horská riviéra“ na chatě Baita Gardone nad Predazzem, kde nechybí „válecí“ lehátka ani palmy. Výborná je i kuchyně – kromě tradičních specialit se dají debužírovat i čerstvé plody moře.

Orientační ceny: polévka 6 až 8 eur, těstoviny 8 až 10 eur, vídeňský řízek 13 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdové cesty jsou za současného počasí samozřejmě suché a zcela bezproblémové. Parkuje se přímo u lanovek v Obereggenu, Pampeagu i Predazzu – zdarma.

+ plusy

 • hlavní sjezdovky všech obtížností v provozu
 • svahy vysněžené kvalitním technickým sněhem
 • jarní počasí se zimním sněhem

- mínusy

 • mnoho variant tratí, zvláště náročnějších, je zatím uzavřeno
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2016  | Obereggen

 • autor: Honza_S
 • hodnocení:

Obereggen (Latemar) je se svými 50 km sjezdovek největším střediskem Val di Fiemme. Nástupními místy jsou Obereggen (8místná kabinka Ochsenweide a expresní 4sedačka Oberholz), Pampeago (veliké parkoviště, expresní 4sedačky Latemar a Agnello) a Predazzo (taktéž velké parkoviště a dlouhá 8místná kabin...

04.03.2015  | Obereggen

 • autor: hans
 • hodnocení:

Pohodové středisko s možností navštívit v rámci jednoho skipasu více středisek: Latemar Obereggen, Alpe cermis a Bellamonte.

11.02.2015  | Obereggen

 • autor: kabo007
 • hodnocení:

Největší areál ve středisku Val di Fiemme. Dá se celý den jezdit po různých sjezdovkách. Slunečné počasí umocnilo dojem s nádherným výhledem z některé ze slunečních teras.

17.12.2014  | Obereggen

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Mrazivý slunečný den. Kdyby nebyla v provozu jen třetina sjezdovek, zimní atmosféra by byla dokonalá.

Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen

SNOW tipy