Obereggen - lyžování - SNOW.cz
Foto

Lyžařská houpačka Ski Center Latemar, jak se podle mohutného masivu mezi jihotyrolským Obereggenem a údolím Fiemme nazývá, má atraktivní rozměry pro rodinné i zdatné lyžaře – je ještě snadno přehledná, přitom už prostorově rozsáhlá a díky mnoha horským chatám velmi útulná. Středně dlouhé spleti tratí v členitém pahorkatém terénu stékají po zalesněných i holých úbočích a jsou s pomocí ultravýkonného zasněžování jedněmi ze sněhově nejspolehlivějších v Dolomitech. Obereggen je pak pohodlné ubytovací centrum s hotely pár kroků od stanice lanovek.

Obereggen - sjezdovky

19%66%15%
48 celkem sjezdovek (km)
48 zasněžování (km)

Obereggen - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
4
sedačka expres
4
sedačka krytá
5
telemix
1
kabinka
2
36500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1550-2500 m n.m.950 m

Mapa sjezdovek

Obereggen - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Obereggen - lyžování

Lyžařské terény pod Latemarem jsou protkané především pestrými, přitom přehlednými a terénně zarovnanými sjezdovkami s charakterem dálnic, usazenými do řídkého porostu. Většina z nich je červená, což mohou být příjemně krouživé až namodralé, ale i sportovní tratě. Náročnější a delší sjezdy spadají ze stolové hory Pala di Santa a dále z vrcholku Agnello nad Pampeagem. Carvingovým epicentrem Latemaru jsou dvě široké ranveje Absam Maierl – jedna přímá slalomově červená, druhá okružní velmi pohodová – s polstrovanou 6sedačkou.

Hlavní lyžařský ruch se odehrává mezi Obereggenem a Pampeagem, ale řetězec lanovek dosahuje až na okraj městečka Predazzo ve Val di Fiemme. Úctyhodná a výkonná artilerie sněžných děl, jedna z nejdéle budovaných na světě, pokrývá 100 % plochy sjezdovek.

Nejmenším slouží dětský park Brunoland s pojízdnými koberci, kolotočem a figurkami přímo v Obereggenu.

Hotelový resort Obereggen sice není typickou vískou s úhlednými statky a penziony, zato skýtá všechny výhody tzv. lyžařské stanice – rychlý přístup k lanovce a rozmanité aprés-ski od nočního sáňkování až po wellness. Komu by se po venkovské romantice přeci jen stýskalo, může zvolit některou z původních vesnic v sousedství (Birchabruck, Deutschnofen) a dojíždět pendlujícím skibusem.

Nejromantičtějším představením v Obereggenu jsou západy slunce, kdy se Dolomity barví dorůžova – obzvlášť skalní skupina Rosengarten severně od Obereggenu, která má tuto vlastnost obsaženu přímo ve svém jméně (Růžová zahrada). Podle staré legendy právě zde nechal král Laurin zkamenět zahradu růží tak, aby nebyla vidět ani ve dne, ani v noci – na soumrak ovšem zapomněl...

Obereggen se může pochlubit i výtečnou osvětlenou sjezdovkou – 1,5 km dlouhou červenou tratí Oberholz, doprovázenou rovněž osvětlenou sáňkařskou dráhou. Apres-ski přitom otřásá indiánským barem Teepee přímo pod sjezdovkou.

Díky jen 20km vzdálenosti z Bolzana, ležícího na dálniční trase Verona–Brenner, je Obereggen relativně snadno přístupný autem i transferovou dopravou z letiště v Miláně i Veroně.

Obereggen - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

760

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • přehledný, přitom členitý a poměrně rozlehlý lyžařský areál
  • moderní a pohodlné lanovky
  • řídký les a tvar terénu chrání proti nepřízni počasí
  • milé horské chaty
  • ubytovací resort v pěším dosahu sjezdovek

Minus:

  • nižší převýšení, a tedy žádné opravdu dlouhé sjezdovky
  • sjezd do Predazza pouze lanovkou
  • omezený výhled na Dolomity

Odkazy

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

SNOW tipy