Obereggen - aktuální report z 13.02.2016 - Obereggen - - SNOW.cz

Obereggen | aktuální report z 13.02.2016

Obereggen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Obereggen:
autor: Honza_S
hodnocení:
návštěva od: 13.02.2016 do: 13.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Obereggen (Latemar) je se svými 50 km sjezdovek největším střediskem Val di Fiemme. Nástupními místy jsou Obereggen (8místná kabinka Ochsenweide a expresní 4sedačka Oberholz), Pampeago (veliké parkoviště, expresní 4sedačky Latemar a Agnello) a Predazzo (taktéž velké parkoviště a dlouhá 8místná kabinka Gardone). Volba termínu návštěvy padla na sobotu, což znamenalo spoustu lidí, kteří ale vyhledávali sluncem nasvícené tratě, tudíž ty ve stínu poskytovaly dostatek prostoru.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Naší nejoblíbenější tratí byly dvě krásné červené okolo 6sedačky Absam-Mayerl vedoucí na úbočí masivu Latemaru. Později se k nim přidaly i varianty okolo obereggenské Oberholz. Celou dobu od naší první návštěvy v prosinci jsme se tešili na náhorní plato hory Pala di Santa. Před obědem jsme se dočkali - provazová poma s dobou jízdy asi 8 minut poskytla dostatek času ke kochání výhledy na všechny strany. Samotné Plateau je opravdu plato o mírném sklonu a ohromující šíři - tuhle sjezdovku si zleva doprava asi jen tak někdo nedá. ;-) Ovšem to je asi všechno - v dolní části na černém sjezdu, kde již byla silně rozhrabaná, přišlo to pravé plotnomuldózní peklo.

Odpolední část jsme zahájili přejezdem zpět na Pampeago a tratěmi okolo 4sedačky Tresca, které již také nesly stopy dopoledního návalu, a tak po jednom výletu na stranu k Predazzu - pěkná pestrá trať Cinque Nazioni - nastal návrat na již vyprázdněnou Absam a pak konec.

Snowboardová sekce výpravy téměř neopustila rozsáhlý snowpark a nešetřila slovy chvály.

Sněhové podmínky:

Všechny sjezdovky v provozu a s dostatečnou vrstvou technického základu přikrytého čerstvým prašanem. Žádné kamínky ani hroudy. Ranní upravenost samozřejmě bezchybná, odpoledne na intenzivněji využívaných trasách již nahrnuté hromádky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kromě obstarožní neodpojitelné a silně nakopávající 4sedačky Reiter Joch a pomalé Laner (má být příští rok nahrazena) jsou lanovky odpojitelné expresy, 6sedačka Absam s bublinou.

Zalidněnost:

Vzhledem k sobotnímu termínu v hlavní sezóně se není co divit, že bylo v areálu hodně lidí, ale fronta na lanovky se tvořila jen nárazově a dalo se jí úspěšně vyhýbat volbou tratí.

Občerstvení a aprés-ski:

Opět široká paleta občerstvení od malých stánků s pár lavicemi po velké chaty s terasou. My jsme navštívili Mayrl Alm s příjemným barem a slunnou terasou, na které nikomu nevadí, když se tam rozloží rodinka s vlastní svačinou, dokonce mají vystavenou mikrovlnku, aby si mohli případně něco ohřát.

Oběd jsme si užili na chatě Ganischgeralm uprostřed areálu. Místní špekové knedlíky s hříbkovou omáčkou byla delikatesa za 11 €.

Doprava do střediska a parkování:

Přijeli jsme brzo ráno po mokré, ale bez problémů sjízdné silnici, přesto se na nás dostalo místo až na 3. ze 4 terasových parkovišť. Procházka ve výstroji cca 500 m...

+ plusy

  • Skvělé sjezdové tratě
  • Snowpark
  • Ty panorámata...

- mínusy

  • Nejezdit o víkendu :)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.12.2015  | Obereggen

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ve Ski centeru Latemar mezi jihotyrolským Obereggenem a údolím Val di Fiemme neleží žádný (přírodní) sníh, přesto je lyžování výborné. Vzhledem k antizimní atmosféře ve všech polohách Dolomit by se snad dalo zhodnotit i jako fantastické. V provozu jsou všechny lanovky kromě vrcholu Pala di Santa a v...

zobrazit celý report

04.03.2015  | Obereggen

autor: hans
hodnocení:

Pohodové středisko s možností navštívit v rámci jednoho skipasu více středisek: Latemar Obereggen, Alpe cermis a Bellamonte.

zobrazit celý report

11.02.2015  | Obereggen

autor: kabo007
hodnocení:

Největší areál ve středisku Val di Fiemme. Dá se celý den jezdit po různých sjezdovkách. Slunečné počasí umocnilo dojem s nádherným výhledem z některé ze slunečních teras.

zobrazit celý report

17.12.2014  | Obereggen

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mrazivý slunečný den. Kdyby nebyla v provozu jen třetina sjezdovek, zimní atmosféra by byla dokonalá.

zobrazit celý report