Ötscher - aktuální report z 13. - 17.01.2016 - SNOW.cz

Ötscher aktuální report z 13. - 17.01.2016

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

Ötscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Lucik
  • hodnocení:
  • návštěva od: 13.01.2016 do: 17.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do střediska Lackenhof jsem vyrazila poprvé. Lackenhof je menší středisko a vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám byly v areálu otevřeny pouze dvě sjezdovky a dětský park. Nicméně středisko je příjemné a není zde mnoho lidí. V areálu jsou dvě půjčovny a dvě lyžařské školy. Ceny přiměřené. Při otevření pouze dvou sjezdovek byla cena jednodenního skipasu 26 euro. Obsluha lanovek usměvavá a stále ve střehu. I když byly otevřeny pouze dvě sjezdovky, tak lyžování bylo slušné a bez front.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu byly otevřené modré sjezdovky Eibenkoglpiste, Familienabfahrt a dětský park Kinderland. Sjezdovky byly dostatečně vysněženy, odhaduji tak cca 35 cm sněhu. Nikde nebyla ani tráva, ani kameny. V některých částech sjezdovky probíhalo ještě zasněžování, ale děla byla otočena k lesu a tak nebyl problém při zasněžování lyžovat. Sjezdovka Familienabfahrt měří 2 930 m a v hodní části je prudší. Sjezdovka Eibenkoglpiste měří 1 050 m a je mírnější. Na této sjezdovce lyžovalo více lidí, převážně dětské kurzy a lidé co se učili lyžovat.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovce cca 35 cm sněhu a stále probíhalo zasněžování. Mimo sjezdovky asi 10 cm sněhu. Při odjezdu stále sněžilo a připadlo asi 30 cm přírodného sněhu. Sjezdovky nebyly ledovaté.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byla čtyřsedačková lanovka Eibenkogl a Otscherbahn. Tyto dvě sedačky nejsou zrovna nejmodernější a už vůbec nejrychlejší. Ale obsluha vleku při sněžení ledačky sklápí a ometá.

Zalidněnost:

Fronta nebyla a na sjezdovkách lyžovalo několik kurzů. Takže většinou projela skupina dětí a pak bylo na sjezdovce prázdno.

Občerstvení a aprés-ski:

U dolní stanice lanovky Eibenkogl se nachází restaurace. Kapacita poměrně velká, výběr jídla široký, ceny přiměřené. U horní stanice lanovky Eibenkogl se nachází bar Wolf's, kde je přijemné občerstvení a aprése ski Eiben Hutte, kde seženete i něco drobného k zakousnutí. Ceny přiměřené.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problémů. I při sněžení protažené cesty. Parkování zdarma, parkovacích míst dostatek.

+ plusy

  • Lyžování bez front
  • Dostatek sněhu

- mínusy

  • v provozu pouze dvě sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.01.2019  | Ötscher

  • autor: zdenek.b
  • hodnocení:

Pro víkendové lyžování jsme zvolili menší středisko Lackenhof v Dolním Rakousku i s ohledem na menší vzdálenost z Jižní Moravy. Příznivé sněhové podmínky, výborné počasí a provoz celého skiareálu nám zajistily spokojenost z našeho výletu.

Hinterstoder

Hinterstoder

Hinterstoder

Hinterstoder

Hinterstoder

Hinterstoder

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 14
Otevřené sjezdovky 0 z 39 km