Ötscher - aktuální report z 19. - 20.01.2019 - SNOW.cz

Ötscher aktuální report z 19. - 20.01.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

Ötscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:
 • návštěva od: 19.01.2019 do: 20.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pro víkendové lyžování jsme zvolili menší středisko Lackenhof v Dolním Rakousku i s ohledem na menší vzdálenost z Jižní Moravy. Příznivé sněhové podmínky, výborné počasí a provoz celého skiareálu nám zajistily spokojenost z našeho výletu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál disponuje všemi druhy sjezdovek - náročné černé jsou v delší trase doprovázené alternativami v barvě modré, takže i méně zdatní lyžaři nemají problém v pohodě sjíždět z horních vrcholů. Samozřejmě nechybí ani červené sjezdovky. Vše spojeno v příjemný kompaktní areál. Délky sjezdovek jsou od 1 km do 3 km. Profil sjezdovek převážně příjemně členitý (mimo černé), v dostatečné šíři, i když pár užších úseků se dá také najít.

Sněhové podmínky:

Lackenhof patřil mezi ty oblasti, kde napadlo hodně sněhu, udávají 210 cm a myslím, že to odpovídá skutečnosti. Chvála, že všechny sjezdovky upravili do výborných podmínek, samozřejmě i ve volném terénu paráda. Výborný stav i přes větší počet lyžařů vydržel po celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byla všechna přepravní zařízení, dvě čtyřsedačky a jedna dvojsedačka a dvě kotvy. Tyhle lanovky už jsou starší a středisko by si jistě zasloužilo obměnu. Hlavní zázemí u nástupní stanice čtyřsedačkové lanovky Eibenkogl se vším, co je potřeba (restaurace, obchody, pokladny, skiservis, toalety).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla spíše vyšší, těžko se odolávalo o tomto víkendu takovému počasí s výbornými sněhovými podmínkami. Na sjezdovkách to však bylo solidní, díky jejich šířce. Černé sjezdovky byly prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

U nástupní stanice čtyřsedačky velká restaurace, dále několik horských chat. My jsme navštívili dřevěnou horskou chatu Eibenhütte. Ve všech zařízeních nabídka odpovídající rakouskému standardu.

Doprava do střediska a parkování:

I přes velkou nadílku sněhu byly cesty dobře protažené. Parkovací místa u nástupních stanic. Parkoviště je velké, ovšem tento víkend bylo opravdu plné. Parkování zdarma.

+ plusy

 • Výborné sněhové podmínky
 • Výborně upravené sjezdovky v dobé šířce s pěkným profilem
 • Pěkné počasí
 • Celková kompaktnost celého areálu

- mínusy

 • Zastaralé a pomalejší lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 17.01.2016  | Ötscher

 • autor: Lucik
 • hodnocení:

Do střediska Lackenhof jsem vyrazila poprvé. Lackenhof je menší středisko a vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám byly v areálu otevřeny pouze dvě sjezdovky a dětský park. Nicméně středisko je příjemné a není zde mnoho lidí. V areálu jsou dvě půjčovny a dvě lyžařské školy. Ceny přiměřené. Při ot...

Ötscher

Ötscher

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 15 km