Severák - aktuální report z 26.12.2012 - SNOW.CZ

Severák | aktuální report z 26.12.2012

Severák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jizerské hory

průměrné hodnocení Severák:
autor: V0174
návštěva od: 26.12.2012 do: 26.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Severák je poměrně malé středisko rodinného typu. Sjezdovky jsou poměrně krátké a s malým převýšením. Začátečníkům a rodinám však má nejen díky nízkému vstupnému co nabídnout. Pro příznivce skoků je v areálu snowpark s několika překážkami. Raritou je dvakrát zalomený vlek, který vede přes most přes silnici.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Severák je poměrně kompaktní středisko, které se sice chlubí 13 sjezdovkami, z těch jsou však jen dvě červené (mapa sice tvrdí tři, ale dvě z nich jsou prakticky totožné) a delší z nich má pouhých 450 m na délku. Obě jsou navíc poměrně jednoduché. Zajímavostí je modrá sjezdovka Přemostění, která, jak už název napovídá, vede přes most přes silnici. Jinak je to však poměrně nezajímavá modrá, ke které je navíc nutno projet mimo sjezdovku podél silnice (vyjeďte nahoru pomou U Arniky 2 a zabočte mírně doprava k chatce, přejezd není značený). Pokud není dostatek sněhu, lyže budete muset sundat.

Sněhové podmínky:

Severák mívá dostatek sněhu, obvykle více než sousední Bedřichov. V době návštěvy po oblevě se v hlavní části areálu lyžovalo bez problémů, sjezdovky u níže položených Louček a Přemostění však byly často vydřené na hlínu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky zde nenajdete, vše jsou klasické pomy (na které si musíte počkat a sami si je chytnout) a kotvy (kde když nepozdravíte vlekaře, bude se na vás mračit). Raritou je Tatrapoma Přemostění, která nejen že vede přes most vedle sjezdovky, ale navíc je hned dvakrát zalomená a chvíli vede z kopce, což má za následek mnoho lidí končících pod kopcem na zemi. K dispozici je i pojízdný koberec pro ty úplně nejmenší. Na Loučkách je pak snowpark s několika překážkami, jednu najdete i nalevo od vleku U Arniky I.

Zalidněnost:

Díky celkem 11 vlekům (i když krátkým) má areál slušnou kapacitu a pokud se čeká, tak jen v řádu minut. Fronty se tvoří většinou jen kvůli začátečníkům, kvůli kterým se zastavují vleky po pádu.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je několik bufetů a restaurace. Pro aprés-ski bude nutné zajet do blízkého Jablonce nad Nisou nebo Liberce.

Doprava do střediska a parkování:

Do areálu se dá dostat pohodlně z Liberce (15 km) nebo Jablonce nad Nisou (10 km). Parkoviště je přímo přes silnici od pokladny a vleků. S místem nebývá problém. Silnice od Bedřichova / Josefova Dolu bývá v zimě umrzlá, vždy jsem se však dostal jen s předním náhonem a bez řetězů.

+ plusy

  • Mnoho začátečnických sjezdovek
  • Nízká cena
  • Dostatek sněhu
  • Dopravní dostupnost
  • Blízkost dalších středisek (Bedřichov, Tanvaldský špičák)

- mínusy

  • Jen krátké a lehké sjezdovky
  • Zastaralé vleky
  • Obtížný a neznačený přejezd k vleku Přemostění
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10. - 16.02.2019  | Severák

autor: Bubla
hodnocení:

Severní vítr je krutý, počítejte na Severáku s tím. Počasí většinu týdne nepřálo - silný vítr, sněžení, špatná viditelnost. V závěru týdne se vyjasnilo a naplno mohl vyniknout rodinný charakter střediska, které má jasnou cílovou skupinu - rodiny, začátečníci, lyžaři kombinující sjezdovky a běžky.

zobrazit celý report

21.03.2018  | Severák

autor: garry
hodnocení:

Na Severák jsme jeli víceméně donuceni tím, že lyžařská škola pro nejmenší byla na Tanvaldském Špičáku přes týden zavřena. Severák se prezentuje jako dětské středisko, takže jsem očekával, že to tu bude pro rodiče s dětmi perfektně vymyšlené, ale ve skutečnosti to tak rozhodně není. Manželka to jedn...

zobrazit celý report

07.12.2013  | Severák

autor: V0174
hodnocení:

Na Severák často nejezdíme, neboť jde o středisko spíše s krátkými a jednoduchými sjezdovkami, a v blízkosti je náročnější Tanvaldský Špičák. Protože ale v sobotu zahájili na rozdíl od ostatních blízkých středisek sezónu, neodolali jsme a za startovací cenu 180 Kč za 4 hodiny ježdění (jinak 230 Kč m...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Penziony Neustift
Orientační cena za noc vč. snídaně 2 416 Kč/os.
Hotel Alla Rocca

Hotel Alla Rocca

Itálie Itálie - Varena
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 2 013 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 110 Kč/os.
Chalet Herzklopfen
Orientační cena za noc vč. skipasu 4 463 Kč/os.