Severák - aktuální report z 21.03.2018 - SNOW.CZ

Severák | aktuální report z 21.03.2018

Severák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jizerské hory

průměrné hodnocení Severák:
autor: garry
hodnocení:
návštěva od: 21.03.2018 do: 21.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Severák jsme jeli víceméně donuceni tím, že lyžařská škola pro nejmenší byla na Tanvaldském Špičáku přes týden zavřena. Severák se prezentuje jako dětské středisko, takže jsem očekával, že to tu bude pro rodiče s dětmi perfektně vymyšlené, ale ve skutečnosti to tak rozhodně není. Manželka to jednoduše nazvala hitparáda neochoty a pro děti zde není naprosto nic zdarma. Znám hodně skiareálů, které se dětskými nenazývají, ale jsou mnohem více pro děti a jejich rodiče uživatelsky příznivější.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly jen krátké modré sjezdovky u Arniky a červená jih. Pak už jen pojízdný pás pro děti v lyžařské školičce. Bohužel poma vhodná pro výuku nejmenčích nejela a dle slov velice příjemného lyžařského instruktora pojede znovu až o víkendu. Všiml jsem si, že je to taková mimosezóní zvyklost Skiarény Jizerky zavřít část areálu přes týden.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky byly dobře upraveny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Samé pomy, takže se zmíním pouze o dětské herně - ohřívárně. Je to určitě skvělá věc, která funguje i jinde s rozdílem tím, že se za ní většinou neplatí. Zde platí rodič s dítětem 50 Kč za půl dne a rodič s dvěma dětmi nebo dva rodiče a jedno dítě 100 Kč. Vzhledem k tomu, že v areálu nefungovala žádná restaurace se sezením uvnitř, je to jediná možnost jak se ohřát. Trochu problém je, že jsou zde pouze dětské židličky a stolečky, takže pro rodiče žádný komfort a poloha herny v patře také není ideální. Od herny bych také čekal nějakou skluzavku prolejzačku a né jen koberec s pár hračkami. Nicméně synovi se zde líbilo, jsou zde funkční záchody, možnost ohřát a sníst vlastní jídlo, ale koupit se zde dají pouze nápoje z automatu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Úplně bez front.

Občerstvení a aprés-ski:

V provozu byl pouze bufet přes cestu naproti dětské ohřívárně a ten mě opravdu nelákal.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště a WC je jediné, co je zde zdarma, ale zaslouží pochvalu.

+ plusy

  • Parkování a WC zdarma
  • Hlídání dětí v herně

- mínusy

  • Nemožnost hodinového skipasu
  • Dítě od 0 let musí mít samostatný skipas
  • Špatná informovanost, při druhé návštěvě bych se zařídil jinak
  • Absence jakéhokoliv dětského hřiště, lana na první učení zdarma v "dětském skiarealu"
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10. - 16.02.2019  | Severák

autor: Bubla
hodnocení:

Severní vítr je krutý, počítejte na Severáku s tím. Počasí většinu týdne nepřálo - silný vítr, sněžení, špatná viditelnost. V závěru týdne se vyjasnilo a naplno mohl vyniknout rodinný charakter střediska, které má jasnou cílovou skupinu - rodiny, začátečníci, lyžaři kombinující sjezdovky a běžky.

zobrazit celý report

07.12.2013  | Severák

autor: V0174
hodnocení:

Na Severák často nejezdíme, neboť jde o středisko spíše s krátkými a jednoduchými sjezdovkami, a v blízkosti je náročnější Tanvaldský Špičák. Protože ale v sobotu zahájili na rozdíl od ostatních blízkých středisek sezónu, neodolali jsme a za startovací cenu 180 Kč za 4 hodiny ježdění (jinak 230 Kč m...

zobrazit celý report

26.12.2012  | Severák

autor: V0174

Severák je poměrně malé středisko rodinného typu. Sjezdovky jsou poměrně krátké a s malým převýšením. Začátečníkům a rodinám však má nejen díky nízkému vstupnému co nabídnout. Pro příznivce skoků je v areálu snowpark s několika překážkami. Raritou je dvakrát zalomený vlek, který vede přes most pře...

zobrazit celý report