Chotouň u Prahy - aktuální report z 31.12.2012 - SNOW.CZ

Chotouň u Prahy | aktuální report z 31.12.2012

Chotouň u Prahy - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Okolí Prahy

průměrné hodnocení Chotouň u Prahy:
autor: Weltcup arena
návštěva od: 31.12.2012 do: 31.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Silvestrovské večerní lyžování nedaleko Prahy s vynikajícími sněhovými podmínkami. Ideální miniareálek především pro děti. Vzhledem k provozní době vleků (2x paralelní poma) 9 až 21 hod. (o víkendu 8 až 21 hod.) a možnostem permanentek (1-, 2- i 3hodinová) solidní možnost sklouznutí po práci.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je v areálu jediná (vyjma oddělené části pro nejmenší lyžaře) dlouhá cca 300 m zato dostatečně široká, sklon je velmi mírný a i po silvestrovském dni byla skvěle upravená.

Sněhové podmínky:

Technického sněhu je dostatek cca 50 cm na sjezdovce, tvrdý podklad a prašan, po zmrzlých plotnách ani památky. Na takto malou plochu nadstandardní počet sněhových děl, napočítal jsem jich min. 7.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na kopec vedou dvě neodpojitelné pomy, blíž ke sjezdovce je asi o 10 m kratší a nepatrně pomalejší, což může být výhoda pro začínající.

Zalidněnost:

O Silvestru večer 19 až 21 hod. na parkovišti asi 10 aut, na sjezdovce přibližně 25 lyžařů, oba vleky v provozu až do konce provozní doby. Sjezdovka téměř jen pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Kiosek s občerstvením je hned vedle nástupu na vleky, nutno sundat lyže. Svařák za 25, v nabídce i smažák, hranolky a klobása atd. Ochotná obsluha. Venkovní sezení, míst dostatek.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy směr Jílové u Prahy 30 km cca 30 min. V Jílovém na náměstí doleva směr Pohoří, Kamenice. Parkoviště pro 50 aut přímo u sjezdovky.

+ plusy

  • blízkost Prahy
  • přehledný svah i pro rodiče nelyžaře
  • 2 vleky
  • široký severní svah
  • dobře osvětleno

- mínusy

  • krátký svah prudší v první třetině
  • absence bezdotykových čipů, kartička se musí strkat do terminálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24.02.2017  | Chotouň u Prahy

autor: sylva2005
hodnocení:

Chotouň je malé středisko ležící asi 2 km od Jílového u Prahy, vhodné pro začínající lyžaře a menší děti. Jezdím sem s dětmi pravidelně každý týden, ve všední dny i o víkendu. O víkendu je zalidněnost poměrně velká, ve všední dny zde zase pro změnu probíhá výuka dětí z mateřských škol. Tato družstva...

zobrazit celý report

23.01.2017  | Chotouň u Prahy

autor: Skierrrrr
hodnocení:
Do Chotouně jsme jeli poprvé v sobotu 21.1. Chtěli jsme zkusit areál blízko Prahy na učení našeho malého lyžaře. Kluk už znal koberec, tak jsme plánovali hlavně pomu. Na kase u pomy jsme si koupili celodenní skipasy a chtěli jsme ho na půl hodiny vzít na koberec, abychom ho "neházeli do hluboké vody" tím, že ho dáme rovnou na pomu. Z dětského areálu nás vyhodili, protože jsme si nekoupili skipas navíc v nějakém automatu, protože klasické skipasy zde neplatí. To jsme nepochopili a považujeme za velmi trapné, obzvlášt proto, že jsme se tuhle bizarní informaci nikde nedočetli. Obsluha na pomě byla ochotná pomoci, ale fronty byly i na deset minut. Děsné je, že když je vám zima, tak se nemáte kde zahřát, protože je tam jen venkovní bufet. Na sjezdovce se sem tam vyskytovali jedinci, kteří ohrožovali rychlou jízdou ostatní. Chotouň jako nouzovka ok, ale když budeme mít čas jet dál, tak už tam rozhodně nepojedeme.

18.12.2016  | Chotouň u Prahy

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Do Chotouně jsme dorazili v 11 hodin a odjížděli po 13. hodině. Parkování prostorné, upravené, místa dostatek. Fronty u vleku minimální, provoz na sjezdovce přehledný, fronty u bufetu žádné. Sněhu mají v Chotouni u Prahy nastříkáno opravdu dostatek, na sjezdovce jsme nenarazili na žádné plotny, sníh příjemný. Při naší návštěvě dokonce začal padat i sníh přírodní a nebýt výhledu na okolní holé kopce, byla by to úplná zimní romantika :-). V provozu je i dětská školička. Chotouň je svou délkou a sklonem ideální pro lyžování s dětmi, proto pro naše první rychlé rodinné rozlyžování na začátku sezony splnila sjezdovka očekávání na jedničku.

05.02.2014  | Chotouň u Prahy

autor: maika
hodnocení:
snehove podminky idealni. pocet lidi idealni pouze mimo vikend, jinak ok. parek v rohliku dobry. parkovani diky obsluze ok. maximalní cekaci doba na pomu o vikendu cca 8 minut. obsluha vleku vzorna, beha za detmi a nasazuje je snad az do pulky kopce.. oddelene uciliste pro mimina. miniskokanek a koryto. lyzovaci instruktory nutno objednat cca 2 tydny dopredu, jedna-li se o vikend. pujcovna funguje.

19.01.2014  | Chotouň u Prahy

autor: tereskaska
hodnocení:

Velmi pozitivní dojem ze střediska. Dostatek sněhu, přátelské prostředí.

zobrazit celý report

18.01.2013  | Chotouň u Prahy

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Geniální louka za Prahou

Chotouň působí domácky a jednoduše, a přitom efektivně, na nic si nehraje – vše funguje, co potřebujete, tu je, co nepotřebujete, tu není. Zdejší cvičná louka je dokonalé místo pro začátečníky a na dokonalém místě. Pro obyvatele z blízkého okolí, a tedy i z Prahy, už ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Best Western Hotel Hofgut Sternen (zimní speciál)
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 942 Kč/os.
Hotel Sherlock Holmes
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 355 Kč/os.
Central Sporthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 809 Kč/os.