Chotouň u Prahy - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Česko Okolí Prahy Chotouň u Prahy

Chotouň u Prahy

Foto

Chotouňská cvičná louka je dokonalé místo pro začátečníky na dokonalém místě – u Jílového, kousek za Prahou. Svah má ideální sklon s mírnějším dojezdem a je obsloužen dvěma vleky. Jednoduché zázemí je přímo u vleků a obsluha ukázkově vstřícná.

Chotouň u Prahy - sjezdovky

100%
0.3 celkem sjezdovek (km)
0.3 zasněžování (km)

Chotouň u Prahy - lanovky a vleky

vlek
3
1100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

350-400 m n.m.50 m

Mapa sjezdovek

Chotouň u Prahy - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Chotouň u Prahy - lyžování

Na okraji Chotouně nedaleko Jílového u Prahy se zvolna zdvihá louka, která slouží jako ideální výukový svah. Je dostatečně široký a má učebnicový sklon – zpočátku lehce strmější a s dojezdem téměr do roviny. Šířka tratě se směrem dolů postupně rozšiřuje. U dojezdu sjezdovky je ohrazený dětský park s lanovým vlekem a figurkovým slalomem – ten je přístupný za přiměřenou cenu i veřejnosti, jinak zde samozřejmě vyučuje i lyžařská školka.

Nahoru vyjíždějí dvě dětské pomy – jedna rychlejší, druhá pomalejší, aby jízdu zvládly i nejmenší děti, jen co se trochu postaví na lyže. Vlekaři se přitom nehnou z nástupiště, kde pomáhají i bez toho, že byste je požádali – rutinně odhadují, kdo pomoc potřebuje a kdo ne a samozřejmě zvládají typické začátečnické potíže lyžařů. Dětem automaticky podají pomičku mezi nohy a pokud je potřeba, popoběhnou s nimi po rozjezdu, zpomalí anebo zastaví vlek.

Chotouň je sněhově velmi spolehlivým „střediskem“, které délkou sezóny poráží i leckterá horská centra. Zásluhu na tom má neobyčejná artilerie sněžných děl, s jejímž využíváním se v chotouni nešetří. Na louku o rozměrech 300 x 50 metrů míří osm kanónů. Typická sezóna trvá od prvních mrazů až do konce března, ale za příznivých podmínek i déle.

U nástupní stanice vleků stojí jednoduchý stánek s občerstvením i toalety. Lyžařský svah je v provozu non-stop od 9 do 21 hod. a v nabídce jsou časové skipasy od jedné hodiny výše, takže sem mnoho návštěvníků, zvláště s dětmi, vyrazí jen na skok, ale o to častěji.

Příjezd od Jílového do Chotouně ve po užší a poměrně klikaté silnici. Parkoviště se nachází přímo pod hlavními vleky (cca 50 aut) nebo pod dětským parkem a je zdarma.

Chotouň působí domácky a jednoduše – a přitom vše funguje velmi efektivně. Pro obyvatele z blízkého okolí, a tedy i z Prahy, už je víc než dobře známá, takže ve „špičkách“ i značně vytížená.

Chotouň u Prahy - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

3670

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • ideální cvičná louka za přiměřenou cenu u Prahy
  • dětské pomy i pro nejmenší
  • vstřícná obsluha
  • neuvěřitelná sněhová jistota a dlouhá sezóna

Minus:

  • jen pro začátečníky
  • jen venkovní občerstvení
  • rušno o víkendech a v zimním počasí

Odkazy

Aprica

Aprica

Aprica

Aprica

Aprica

Aprica

SNOW tipy

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 11
Otevřené sjezdovky 29 z 50 km