Semmering - aktuální report z 13.03.2016 - SNOW.cz

Semmering aktuální report z 13.03.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

Semmering - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Lucik
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.03.2016 do: 13.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko jsem navštívila poprvé a velmi se mi zde líbilo. Středisko je cca 220 km od Brna, takže ideální na jednodenní lyžování v Rakousku. Sněhové podmínky středisko slibovalo dobré. Počasí nám sice moc nepřálo, ale lyžování jsem si užili.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku jsou čtyři červené a dvě modré sjezdovky, červené sjezdovky jsou prudší, modré jsou pohodové, vhodné pro děti. Všechny sjezdovky jsou široké, ty červené jsou dlouhé cca 1 100 m. Nejvíce mě zaujala FIS sjezdovka, která je v horní částu prudší a členitá.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách bylo cca 60 cm sněhu. Sjezdovky byly dostatečně vysněženy, tráva nikde nebyla vidět. Dopoledne sjezdovky vydržely v dobrém stavu, odpoledne se začaly tvořit malé muldy. V některých místech vznikly ledové plotny. Mimo sjezdovky cca 10 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je kabinková lanovka pro 8 osob a čtyřsedačková lanovka. Kabinka je na stání, sedačka má měkké polstrování, ale je starší a pomalejší. V areálu se také nachází dětský park se školičkou a půjčovna. Je zde také sáňkařská dráha.

Zalidněnost:

Areál jsem navštívila v neděli a vzhledem k horšímu počasí zde moc lidí nebylo. Fronty se netvořily, na sjezdovkách bylo většinou skoro prázdno.

Občerstvení a aprés-ski:

Je zde pět barů a restaurací. Nachází se jak u horní, tak u dolní stanice lanovky. Výběr jídel široký.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problémů, přestože ráno sněžilo, silnice byly odhrnuté a posolené. Parkoviště zdarma, přímo u nástupní stanice. Parkoviště betonové, takže jsme v lyžákách nešlapali v bahně.

+ plusy

 • dostatek sněhu
 • široké sjezdovky

- mínusy

 • mlha
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.02.2019  | Semmering

 • autor: Bobulini
 • hodnocení:

Zajímavé noční lyžování od 18 do 22 hod. na asi 1 km dlouhých sjezdovkách. O kopec a zejména kabinku se dělí rovným dílem lyžaři a sáňkaři. Sáňky jsou k zapůjčení u nástupu. Bohužel kombinace značně plusových teplot a nočního mrazu proměnily svah v téměř souvislou ledovou plotnu.

12.02.2018  | Semmering

 • autor: hudec
 • hodnocení:
Večerní lyžování od 18 do 21 h, návštěvnost přijatelná, sjezdovky velmi dobře pripraveny, přírodní snih měkký, lehké sněžení. Využíval jsem hlavně FIS sjezdovku, která byla až na trénující žáky nejméně využívána. Co bylo nepříjemné, relativně pomalá kabinka i sedačka. Na celodenní vylet s rodinou bych asi volil Stuhleck, kvůli dětem. Modrá sjezdovka je místy hodně úzká.

Semmering

Semmering

Semmering

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 14 km